Risk Değerlendirmesiyle Ilgili Bakan Nasıl Bir Açıklama Yaptı

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında Ömer Çapkur tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Ömer Çapkur

  Ömer Çapkur TÜİSAG Üyesi  merhabalar. çsgb bakanının risk değerlendirmesi yaptırmayanlarla ilgili cezai işlem uygulanmayacağına dair bir açıklaması olduğu söyleniyor. bu konu hakkında bilgisi olan varmı?


   
 2. sakcev_com

  sakcev_com TÜİSAG Üyesi

  Dün denetim geçiren bir firmanın tutanağını koyuyorum. İş müfettişi risk analizinin özensiz oluşunu eksikler kısmına yazmış ve bu eksikliğin giderilmesi için süre vermiştir. Verilen süre içinde yapılmaması durumunda cezai işlem uygulanacağını belirtmiştir. Buradan yola çıkarak bakan açıklama yaptıysa dahi uygulayıcı müfettişler ne kadar uygularlar bilinmez. :) Saygılar.

   

  Ekli Dosyalar:

  ZM BORA, FUALME, seramikci ve 10 kişi daha buna teşekkür etti.
 3. Ömer Çapkur

  Ömer Çapkur TÜİSAG Üyesi

  Çok teşekkür ederim bu denetim belgesi nasıl bir denetim yapıldığına dair biraz fikir sahibi olmamı sağladı. az tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri hakkında açıklama yaptığı söyleniyor. yani esnafa ve 10 kişi altında çalışanı olan yerlere ceza yazılmayacağını belirttiği söylentisini duydum birkaç kişiden bu durumun aslı varmıdır? teşekkürler

     

   
 4. jemnan

  jemnan TÜİSAG Üyesi  bu iş yerinde kaç çalışan bulunmaktadır acaba?

   
 5. sakcev_com

  sakcev_com TÜİSAG Üyesi

  Emin değilim ama 40 civarı gibi hatırlıyorum.

     

   
 6. huuleeaan

  huuleeaan TÜİSAG Üyesi

  belirli bir zamn sonra yazılı olarak bildircek müfettişler şu zamana kadar eksiklerinizi tamamlayın diye ... ama işleri zor çok işleri var bir an önce başlasalar iyi olur.

   
 7. vgrkan

  vgrkan TÜİSAG Üyesi

  İki hafta önce bir firmada denetim yapan müfettiş artık ilk geldiklerinde direk ceza keseceklerini söyledi. süre verme olayı bir genelge ile kaldırılmış. Ben genelgeyi bulamadım. Müfettiş yanlış hatırlamıyorsam 5 madde yazdı. Eğer dediği uygulamaya konulursa bu aralar firmaya ceza yazısı gelir. Buda artk ilk denetlemede ciddi cezaların yazılacağı anlamına gelir.
   
 8. sakcev_com

  sakcev_com TÜİSAG Üyesi

  Zaten verilen zaman bir hafta gibi kısa bir süre oluyor. Belli süreliğine Ankaradan denetime çıktıkları için, o süre bitiminden önce sizin eksiklerinizi tamamlamanızı istiyorlar. Verilen süreler onların merkeze verecekleri raporlamadan önce bitiyor yani. Sonuç olarak siz onlar görev sürelerini bitirmeden eksiklerinizi tamamlamazsanız ceza yersiniz diye düşünüyorum.   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica