Risk Değerlendirmesi Bilgi

dj_shark

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar merhabalar,

Bazı müfettişlerin çoğu kez risk değerlendirmesinin içeriği hakkında aklıma yatmayan mevzular istediğine şahit oldum. Sizlere de danışmak isterim. Öncelikli olarak risk değerlendirme çalışması ekiplerce yapılan, imzalanan ve üzerinde sonradan değişiklik yapılmaması gereken bir evrak değil midir ? Yani basılmış imzalanmış bir evrakın üzerinde oynama yapılabilir mi ?

Şöyle bir durum istenmekte. Risk değerlendirme çalışmasına bir sütun daha açın, risk değerlendirmesindeki riskler elimine edildikçe o sütun-satır her neyse sorumlu kişiler imza atsın veya tamamlandı yazsın. Artık resmi olmuş bir evrakta değişiklik yapılabilir mi ? DÖF dediğimiz evraklardan bu insanların haberi var mıdır ?

Bir ikinci mevzu mevcut durumda misal şu yapılmaktadır gibi bir ifade kullanıyoruz. Buraya kadar sıkıntı yok. Fakat aksiyon kısmında sanki mevcut durummuş gibi "kontrol edilmektedir vb..." ifadeler kullanın diyor. Yani şunu demiyor "kontrol edilmesi, yapılması, edilmesi" gibi bir ifade.

Sorun bende midir yoksa bu işte bir terslik mi var ?

Not: Bugüne kadar 500 civarında risk analizi yazdım, büyük üstadlardan destek aldım, eğitim aldım her konuda. Bir yanlışım varsa sizlerin de görüşlerini almak isterim bu konuda ne yapabilirim.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.