Risk Değerlendirme Prosedürü Ve Acil Durum Prosedürü | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Risk Değerlendirme Prosedürü Ve Acil Durum Prosedürü

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığına Giriş' kısmında Sercan SELÇUK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Sercan SELÇUK

  Sercan SELÇUK TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar birşey soracağım bilenler yanıt verirse sevinirim. Şimdi herkesin de bildiği gibi risk değerlendirmesi ve acil durum planları yapıyoruz. Peki bunları yapmadan önce prosedür oluşturuyormusunuz? yani prosedür yapıp sonra ona göre mi acil d. ve risk değerlendirmesi yapıyorsunuz??? yoksa yönetmelikleri de cıktı bu prosedürleri hazırlamaya gerek yokmu?

  yapılan yorumlar için şimdiden teşekkürler...


   
  H. Berkay Yalçın bu yazıya teşekkür etti.
 2. Fatih ÖZTÜRK

  Fatih ÖZTÜRK TÜİSAG Üyesi

  Prosedür dediğiniz neydi?risk analizi acil d. un prosedürü mü olur?Ben direk yapıyorum

   
 3. Sercan SELÇUK

  Sercan SELÇUK TÜİSAG Üyesi


  sitede örnek veriyim size. http://www.isgfrm.com/threads/risk-değerlendirme-prosedürleri.2565/

  direk yapıyorsunuz ancak bir sıkıntı oldumu denetimlerde falan yada denetim geçirdinizmi? bende tam bilmiyorum ama bir sürü prosedür örnegi var internette .klavuz gibi hazırlanmıslar . gerek varmı yokmu diye sormak istedim

     

   
 4. H. Berkay Yalçın

  H. Berkay Yalçın TÜİSAG Üyesi

  Prosedür özellikle az tehlikeli sınıftaki işyerlerine dışarıdan yapılan rd danışmanlığı için olmazsa olmazlardandır. Zaten sizlerin asıl hazırladığı prosedür ve onun ekindeki örnek rd raporudur. Bu raporun devamını ve güncellemesini 2014 Temmuz'una dek iş yerindeki ekip sağlar, bu zamandan sonra ekibe iş güvenliği uzmanı katılır.

  Selamlar.

   
 5. Sercan SELÇUK

  Sercan SELÇUK TÜİSAG Üyesi

  berkay bey anladığım kadarıyla az tehlikeli işyerinde uzman olmadıgı için bireysel olarak hizmet verdiğinden işyerinde hizmet alındıgına dair belgeler oluyor bu prosedürler . temmuz 2014 ten sonra da zaten iş güvenliği uzmanı calıstıracaklarından bu prosedür yardımıyla calısacak uzmanlar bunu örnek teşkül edecekler. şu an için bir yerde tam zamanlı görevlendirilsek(tüm tehlike sınıfları için) bu prosedürleri hazırlamamıza gerek yok diye anlıyorum ozaman?

     

   
 6. H. Berkay Yalçın

  H. Berkay Yalçın TÜİSAG Üyesi

  Tam zamanli olarak is Sağlığı ve iş güvenliği uzmanı olarak calisiyorsaniz prosedür yerine rapor olarak hazırlayabilirsiniz ancak bu sefer rd deki tum maddelerin uygunluğu için daha detay çalışmanız ihtiyacı duyabilirsiniz. Ohsas veya baska bir yönetim sistemiyle calismaniz durumunda prosedürleri hazirlarsiniz. Yönetmelik prosedür talep etmiyor.ancak faydasi çoktur. Duzeltici ve önleyici faaliyetler icin de hazırlayabilirsiniz. benzer dokümanlar forumda vardır sanırım.

   
  Sercan SELÇUK bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica