Risk Analizi Yasal Sorunlar

akif akbıyık

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arakadaşlar forumu baya gezdim bazı sorularıma cevap buldum bazılarına tam anlamıyla cevap bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.
1) risk analizini gerekli bütün prosedürleri uygulayarak yaptık bunu bir kurum kuruluş vb bir yere beyan etme zorunlulugu varmı yoksa belirtilen süreler içerisinde yapılıp yapılmadıgı nasıl tespit edilecek.
2)risk analizi örnegin inşaat firması için başlangıç aşamasında yapıldı ilerleyen zamanlarda yeni riskler meydana gelecektir(katların çıkması boşluklardan düşme gibi) bu durumda sürekli güncellemek gerekir bir defa yapınca riskler raporlanıp işverene sunulunca sorumlulugumuz sona eriyormu yoksa bu ne kadar sıklıkla yapılmalı
3) risk analizi yapanın ki herkesin aklında olan bir sıkıntı sorumlulugu nedir hangi ölçüdedir.

arkadaşlar bu sorulara cevap verirseniz çok müteşekkir olurum.

chemistanbul

Banned
1---risk analizinin herhangi bir kuruma beyan edilme zorunluluğu yoktur.denetlemeye gelen yetkililer ister.verirsiniz sorun kalmaz.
2---bu tip riskler için devamlı olarak risk analizinde revizyon yapmalısınız.
3---risk analizini yapan kişi sorumlu olduğu yani hangi bölümde risk analizini yaptığını açıkca belirtmelidir.(örneğin bir komplekste yapıyorsunuz.1.3.4.7. katlar gibi belirtirseniz, 9. katta yaşanacak olay sizi bağlamaz.)bunun dışında bir firmaya risk analizi yaptınız.kaynak tüpleri var ve uygunsuz durumda bulunuyor işletme içerisinde.siz de bunu dikkate almadınız.Allah c.c korusun buradan bir sıkıntı oldu.işveren sizi dava edebilir.beni uyarmadı diye.cezai sorumluluğu ne boyutta olur bilmiyorum.sonuçta olayın derinliğine bakmak ciddiyetine bakmak gerekir.ama sorumlu olursunuz.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.