Kitap - Radyasyon Hasarlarının Tanı Ve Tedavisi | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Kitap Radyasyon Hasarlarının Tanı Ve Tedavisi

Konu, 'İşyeri Hekimliği İçin Dokümanlar' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı  Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı'ndan ISBN No alınarak Dr. Deniz ÖNER, Dr. Güne DÖRTER ve İnci GÜÇLÜ tarafından tercüme edilen Radyasyon Hasarlarının Tanı ve Tedavisi adlı kitap ekte yer almaktadır.

  Ellerinize sağlık... ::saksak::::saksak::::saksak::


  Bu yayın, şiddeti belirlenmemiş bir ışınlanmadan (kazanın şiddeti ve büyüklüğünün bilinemediği acil durumlarla ilgili olarak) sonraki ilk birkaç saatten veya günden başlayarak radyasyon hasarlarının yönetimi ile ilgili olan tıbbi profesyonelleri yönlendirmeyi amaçlamaktadır. Deneyimler, acil vakaların tüm yönetiminin, meslek hastalıkları uzmanlarının yanı sıra, hematolog, onkolog, plastik cerrah, dermatolog, damar cerrahları, psikiyatristler gibi çeşitli uzmanlık dallarından danışmanların katkıları ile yürütülmesinin uygun olacağını göstermektedir. Bu yayının temel amacı, tıbbi uzmanlara ilk yapılacak tanısal ölçümler ve acil tedavi konusunda bir rehber sağlamaktır.


   

  Ekli Dosyalar:

  müge çimen bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica