Tartışma Prim Sayısına Göre C Sinifindan A Sinifina Geçiş Hakkinda Bir Duyum

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında MERT YILDIM tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. perdeler

  perdeler TÜİSAG Üyesi  Sanırım haklısınız Mustafa Bey.. Bekleyelim bakalım..


   
 2. namso5001

  namso5001 TÜİSAG Üyesi

  milli eğitim bakanlığı internet sitesinde sınav ile ilgili açıklama yapılmış fakat üst sınıflara geçme ile ilgili herhangi bir bilgi yok. çalışma bakanlığın duyurusunda 11.10.2013 son başvuru diye belirtiliyordu bir çok madde için milli eğitim bakanlığındaki son başvuru tarihi ise 08.11.2013 diye belirtilmiş. bence düzenleme ile ilgili sınava yetiştirmek için son başvuru tarihini ötelemişler.

   
 3. gökhan Timur

  gökhan Timur TÜİSAG Üyesi

  eeeee hiçbir madde yok bu konuyla alakalı?

     

   
 4. Mustafa Yıldırım

  Mustafa Yıldırım TÜİSAG Üyesi

  :) olmazki zaten. olmasıda gerekmiyo. meb sadece sınavı yapar kim girmiş kim girmemiş onu isggm belirleyecek.

   
  gökhan Timur bu yazıya teşekkür etti.
 5. öz madenci

  öz madenci TÜİSAG Üyesi

  Akıl var mantık var. iş güvenliği uzmanı olarak 1500 primi olan zaten B ye girmeyi hak ediyor, 3000 gün primi olan da zaten A ya girmeyi hak ediyor. Bu değişikliğe neden ihtiyaç duydular o zaman. açık ve net C sınıfı uzmanların bir kısmını B bir kısmınıda A yapacaklar. artık 1500 e 3000 mi olur 2000 e 4000 mi olur. resmileştikten sonra kimse bişey söyleyemez. ama işin özü şartları tutan C ler üst sınıfların sınavına bir türlü girecek.

     

   
 6. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

  İşGüvUzman ve ngkazak bu yazıya teşekkür etti.
 7. ngkazak

  ngkazak TÜİSAG Üyesi

  pek sizin bulunduğunuz mevcut sistemde bir A uzman minumum 15 bin tl aylık istiyorsa ve bu rakam yukarı doğru artıyorsa size A sınıfı uzman olabilirsiniz denildiğinde olmayacakmısınız.
   
 8. tunca amanvermez

  tunca amanvermez TÜİSAG Üyesi

  sayın namso meb ın hengı sıtesınde bu açıklama var ?   
 9. Mert Fatih Kesgin

  Mert Fatih Kesgin TÜİSAG Üyesi


  O zaman şöyle yapalım. 30 Haziran 2012 tarihinden sonra mezun olan mühendis veya teknik elemanlara Uzmanlık belgesi vermeyelim. Kanun 30 Haziranda yayınlandı. Mühendis olan diyor. 30 hazirandan sonra mühendis olanlar uzman olamasın. Böyle saçmalık olur mu?

  Bakın bu tip haklarda esas olan kanunun çıktığı veya yetkinin verildiği tarih değil; sınava başvuru süresi içinde bu şartları taşıyıp taşımadığınızdır. Öncesi veya sonrası diye bi şey olmaz. Bu tip bir yaklaşım hukukta olamaz. Fırsat eşitliği ilkesi; bir hakkı bir belgeye istinaden birileri kullanırken, aynı belgeye sahip bir diğer insanın da bunun kullanabilmesidir. 5 sene sonra birisi çıkıp, bu haktan bende yararlanmak istiyorum diyemez, çünkü kanunda 1 yıl içinde bu işin olup bitmesi gerektiği açıkça yazıyor.

  Diyelim ki; 15 ekim - 25 ekim tarihleri arasında sınava başvuruda bulunması gerekiryor. Bu tarihler arasında İş Güvenliği Belgesi olan herkes ilgili şartları sağlıyorsa bu sınava başvurur. Yani siz mayıs sınavı, ağustos sınavı diye ayıramazsınız. Bunu ayırmanızın tek yolu bunu özellikle yazmanızdır. Yani dersiniz ki; şu tarihten önce belgeyi almış olanlar bu sınava girebilir.

  Kanun, Tüzük, Yönetmelik veya tebliğlerde bir yorumla kısıtlama yapamazsınız. Bir kısıtlama yapacaksanız bunu açıkça yazarsınız. Kanun 2 Ağustosta çıktı, o zaman 2 ağustostan sonra belge alanları kapsamaz anlamı çıkaramazsınız. Lütfen bir avukata bu hususu danışınız, daha sonra buraya insanları yönlendirecek yazılar yazınız.

     

   
  zafer1958, beran21db ve okhan bu yazıya teşekkür etti.
 10. okhan

  okhan TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar, genel müdürlük de sitesini güncelledi, sadece meb de yayınlanan sınav hakkındaki bilgilendirmenin aynısı. Sanırım bugün çıkmayacak bu yönetmelik. Beklemeyelim boşuna sabahtan beridir ağaç olduk bilgisayarın başında :)   
 11. Deniz Devrim

  Deniz Devrim TÜİSAG Üyesi

  Mert Fatih Kesgin;
  Ben okuduğumdan anladığımı yazarım, sen de okuduğundan anladığını yazarsın. Bana katılmak zorunda değilsin, ben de sana katılmak zorunda değilim. Orta noktada buluşma zorunluluğumuz yok. Forumu takip edenlerin hepsi üniversite mezunu, okurlar katılmadıklarına güler geçerler dolayısı ile yönlendirilme olmaz. Bu nedenle sen bana 'avukata danış ondan sonra yaz insanları yönlendirme vs' diyemezsin.

  Katılmıyorsan ya fikrini söylersin yada güler geçersin.   
  Hakan Pekey bu yazıya teşekkür etti.
 12. antares23

  antares23 TÜİSAG Üyesi

  Böyle saçmalık görmedim.Akşamın 5 i olmuş.Koca bakanlık sözünü tutsana...

   
 13. antares23

  antares23 TÜİSAG Üyesi

  şu prim gün sayısını neden açıklamazlar ki ...
   
 14. erdal_kar

  erdal_kar TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar, genel müdürlük de sitesini güncelledi, sadece meb de yayınlanan sınav hakkındaki bilgilendirmenin aynısı. Sanırım bugün çıkmayacak bu yönetmelik. Beklemeyelim boşuna sabahtan beridir ağaç olduk bilgisayarın başında

  Ya bu nasıl bir devlet anlayışı Atamızın biz emanet etiği devletcilik anlayışı bu değil ya kaç gün oldu hepsi hepsi bir yönetmelik eviriyolar çeviriyorlar çıkarmıyorlar çıkaramıyorlar Devletçilik bürorasinin labirentlerinde kaybolmuş

   
 15. Guzin

  Guzin TÜİSAG Üyesi

  sınav duyurusunu okudunuz mu çok net bir açıklama yok ama:!!   
  Deniz Devrim bu yazıya teşekkür etti.
 16. Guzin

  Guzin TÜİSAG Üyesi

  kayıt için evrakların 11.10.2013 son ayrıca bunu da göz ardı etmeyelim

   
  NUROL bu yazıya teşekkür etti.
 17. efkarlı

  efkarlı TÜİSAG Üyesi

  28 ekime kadar belli olur heralde SGK meselesi

   
 18. Deniz Devrim

  Deniz Devrim TÜİSAG Üyesi

  11.10 tarihi sadece o maddelerdeki kişiler için geçerli (yüksek lisans, doktora, 10 yıl bakanlıkta çalışan vs), herkes için değil. Ben de dün sizin gibi algılamıştım.

   
  Guzin bu yazıya teşekkür etti.
 19. okhan

  okhan TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlarım, bir önceki bakanlık açıklamasını maalesef yanlış anladık galiba. Orada sınav duyurusunun bugün yapılacağı, şu bizim meşhur prim meselesinin ise genel müdürlük sitesinden takip edilmesi gerektiği söyleniyor. Yani bugün gelmeyebilir, kısmetse önümüzdeki günlerde...

   
  Guzin bu yazıya teşekkür etti.
 20. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar bugün yapılan duyuru 23 kasım sınavı ile ilgili.. 4 ekimde yapılan duyuruda 8 inci madde de, iki sınava girip de c sınıfı uzman olamayanlara yeniden ve SGK prim gününe göre bir üst sınıfa geçecek adaylarla ilgili durum için gelecek duyuruları bekleyin demişler.. aslında bu durumu sınav duyurusu içine koyarak bizlere 23 kasıma yetişeceği havasını vermişler ama bence böyle olmayacak gibi.. sanki o duyuru, sınav duyurusu içine yanlışlıkla karışmış gibi.. beklemeye devam edeceğiz ve yönetmelik değişikliği sonucu sınav haklarının şubat mart 2014 lere sarkacağı kanısındayım..

   
  Doğa bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica