Anket Prim Gün Sayınız Nedir?

Konu, 'İş Güvenliği İle İlgili Anketler' kısmında ilker1 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

Prim gün sayınız kaç ?

 1. a ) yok

  0,9%
 2. b ) 0 - 1500

  23,9%
 3. c ) 1500 - 3000

  30,6%
 4. d ) 3000 ve daha yukarı

  44,8%
 1. melonat

  melonat TÜİSAG Üyesi  9182 gün ödenmiş primim var.


   
 2. yasmin_tnt

  yasmin_tnt TÜİSAG Üyesi

  Arkadaslar bir yıla yakın c sınıfı olarak çalışmaktayım. 250 gunüm eksik. sınav basvuru tarihine kadar eksik olan sigorta primimi ödesem b sınavına girebilirmiyim?

   
  öznurömer bu yazıya teşekkür etti.
 3. Başar KOYUNCU

  Başar KOYUNCU TÜİSAG Üyesi

  sanırım sınav başvuru son güne kadar ödenmişler geçerli hizmet dökümüne yansıyanlar demek daha doğru olur çünkü ekım ayında yatan primler kasım ayında hizmet dökümüne yansıyor buda bize son gün olarak 30 ekimi işaret ediyor çünkü 1 kasımda ödenen prim aralıkta gözükecek 5-10 gün için evrak peşinde koşuşturmayın kendinizi 30 ekime göre ayarlayın saygılar

     

   
 4. GökayAydogan

  GökayAydogan TÜİSAG Üyesi

  Sn Serdar mışlarla, mişlerle hareket etmeyin lütfen, açın yönetmeliği okuyun, yönetmelik yorum istemez.. Sınava giremeyeceksiniz diye bir ibare yok.. Bir yıl içinde iki sınav hakkınız var.. Önce B'ye girip alırsınız sertifikayı, ardından A'ya girebilirsiniz.. Bunun yanlış neresinde...

   
  Mehmet şirin ablak bu yazıya teşekkür etti.
 5. ÖMÜR SALBAŞ

  ÖMÜR SALBAŞ TÜİSAG Üyesi

  bende aynı şekilde düşünüyorum yönetmelikte bunu belirtmeleri lazımdı, şu durumda ise girip B sertifikasını alan yıl içindeki diğer sınavda A için başvuru yapabilir burada bir açık var bence eğer bunu önlemek isteselerdi belirtmeleri lazımdı.

     

   
  engineer17 ve Mehmet şirin ablak bu yazıya teşekkür etti.
 6. öznurömer

  öznurömer TÜİSAG Üyesi

  Merhaba benimde 250-300 eksikliğim var 1,5 yıldır c sınıfı uzmanım lakin geçmiş yıllarda ücretli öğretmenlik yapmıştım ve 1 ay çalışmalara 15 günlük prim ödemesi yapılmıştı ben bu aylardaki eksiklikleri ödeyerek açığı kapatmak istiyorum sizce mümkün mü bilgisi olan varsa bilgilendirir misiniz?

   
 7. mfk44

  mfk44 TÜİSAG Üyesi

  C sınıfı uzmanım 6650 prim günüm var :)
   
 8. Başar KOYUNCU

  Başar KOYUNCU TÜİSAG Üyesi

  valla bakın bunu ben demıyorum sitenın kurucusu yazmış madde madde sıralamış geçen ay 1 sempozyum fuar vardı orda konuşulmuştur mutlaka zaten hali hazırda sınav olmadı bunu diğre sınav öncesi söylerlerse söylerler demzlersede girer alırız a mızı kım istemez ki ama bır bılınmeyen varsada onu önceden bilmek iyidir   
 9. Başar KOYUNCU

  Başar KOYUNCU TÜİSAG Üyesi

  Değeri meslektaşlarım,
  şu durumda ilerleyen günlerde C sınavına girecek adaylarda belge aldıktan sonra A sınıfı olmak için yada B sınıfı uzman olmak için şans bulabilecekler.Ama şu olmayacak,C den B ye gien birisi B olduktan sonra tekrar A olmak için başvuramayacak.Tüm bu kafamızdaki soru işaretlerini yakında tebliği ile açıklayacaklar sanırım.
  Levent KAVLAK, Pazar 02

     

   
 10. ilker1

  ilker1 TÜİSAG Üyesi

  peki arkadaşlar sınavda nasıl bir fiyasko bekliyorsunuz. yine 22 soru iptalmi olacak acaba.:D   
 11. volkankim

  volkankim TÜİSAG Üyesi

  levent bey kesin olarak açıklama yaptı sizin A olabilmeniz için 3000 gün priminiz olması gerekli.şu anda b olanların zaten tecrübeli olduğu varsayılarak 1800 istendi.hem levent kavlak kesinlikle böyle bir durumun söz konusu olamayacağını söyledi.   
 12. Hakan BARTIN

  Hakan BARTIN TÜİSAG Üyesi

  Murat Bey,

  Bakanlık ödenecek / ödemesi taahhüt edilecek prim günlerini hesaba katmaz. Katsa de kazandıktan sonra iptal sıkıntısı yaşarsınız. Garanti olsun B sınavına girin.

   
  murat mert çakıroğlu bu yazıya teşekkür etti.
 13. Hakan BARTIN

  Hakan BARTIN TÜİSAG Üyesi

  Murat Bey,

  Bakanlık ödenecek / ödemesi taahhüt edilecek prim günlerini hesaba katmaz. Katsa de kazandıktan sonra iptal sıkıntısı yaşarsınız. Garanti olsun B sınavına girin.
  Yedek subaylık hizmetini ekletmek isteyen arkadaşlar,
  Yıllar önce yedek subaylık hizmetini (emekli sandığı) SGK primlerine ekletmek için gerekenleri yaptım. Emekli sandığı ve SGK' dan belgelerini aldım. Fakat şu anda SGK 4A dökümünde bu gözükmüyor. Emekli sandığı primleri ancak emekli olurken ilave edilecek.
   
  murat mert çakıroğlu bu yazıya teşekkür etti.
 14. Başar KOYUNCU

  Başar KOYUNCU TÜİSAG Üyesi

  ilave edilecek diye bir kavram yoktur o primler ödenmiştir emekli sandığı hizmetlerini SGK ya bağlıyorsunuz hizmet dökümüne yansızr

   
  murat mert çakıroğlu bu yazıya teşekkür etti.
 15. Başar KOYUNCU

  Başar KOYUNCU TÜİSAG Üyesi

  bende aynıyım SGK ya gidip dilekçe verilecek belkı emekli sandığı sicil nosunu isterler askerlik bitince yollamışlardı arşivinizde varsa çıkartın yoksa SGK ya gidin   
  murat mert çakıroğlu bu yazıya teşekkür etti.
 16. huakin

  huakin TÜİSAG Üyesi

  Bende aynı durumdayım. Nasıl bir yol izlememiz gerek tam olarak bilmiyorum. Bekleyip 3000 gün pirim olunca mı sınava girsek, yoksa şimdi B için girip hiç riske etmesek mi ? , Ayrıca Levent Kavlak bey'in bir yazısını okumuştum B ye yükseldikten sonra Pirim Günü dolunca A için bir daha Başvuramıyor muşuz
  o yüzden kafam karıştı

   
 17. pares

  pares TÜİSAG Üyesi

  bende aynı dertten sıkıntıdayım.
  1330 gün ssklı çalışmış ve ödenmiş primim var
  7 yıl 8 ay yani 2770 gün civarında gün bağkurluyum ve primlerim ödenmiş değil. borç ödenmeden sınava girebilirmiyim giremez miyim bilemedim bir türlü. girilemiyorsa borcu ödeyip sınava girsem mi girmesemmi karar veremedim bir türlü...

   
 18. okaliptus

  okaliptus TÜİSAG Üyesi

  5 kasıma kadar başvuru yapmamız gerekiyor sanırım, dilekçe örneği olan arkadaş var mı bir de dilekçeyi bakanlığın hangi birimine postalayacağız, bilgisi olan arkadaş var mı?

   
  Reinarubia bu yazıya teşekkür etti.
 19. Yuri

  Yuri TÜİSAG Üyesi

  Bende aynı durumdayım. Yönetmelik ve resmi duyurular 1 yıl içinde 2 sınav hakkınız var diyor. İlk sınavda B'yi alıp 2. sınavda A olmamıza engel olan bir ibare bulamadım.(Prim günüm 2600+Askerlik Ödemesi ve çoğul prim ödemesi yapacağım.)

  Sn.Levent Kavlak Bey, önce B'yi sonra A'ya girmek mümkün değil demiş. Neye göre bu kadar kesin ve net konuştular bize dayanak bildirebilirlerse aydınlanmış oluruz.

  Zira sabahtan beri İSGGM Yetkilendirme Daire Başkanlığı'nı arıyorum tabi ki açan yok:)

  Ne yapacağız? Aralık'ta B'ye sonra A'ya mı? Yoksa Şubat sınavını bekleyip direk A'ya mı giricez?(Askerlik borçlanması ve bir ay içinde birkaç işyerinden prim ödemesi yaptırarak.)

   
 20. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica