Soru Periyodik Kontroller

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında Buğra ŞEKER tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Buğra ŞEKER

  Buğra ŞEKER TÜİSAG Üyesi  İyi günler arkadaşlar basınçlı kaplar, kaldırma ve iletme araçları gibi makine mühendisi tarafından yapılabilecek periyodik kontrolleri yapmakta olan arkadaşlar benimle iletişime geçebilir mi


   
 2. mustafa yerebasmaz

  mustafa yerebasmaz TÜİSAG Üyesi  Ben bu işi yapıyorum Buğra Bey. Firmaların periyodik kontrollerini yapıyorum.


   
 3. Buğra ŞEKER

  Buğra ŞEKER TÜİSAG Üyesi

  İl olarak Ankara eklemeyi unutmuşum lütfen kusura bakmayın.

   
 4. fimrek

  fimrek TÜİSAG Üyesi

  Kullanılmayan kazanlara da periyodik kontrol yapılması zorunluluğu var. Peki kullanılmayan kazanın tehlikesi nedir? Çalıştırılmazsa tehlike yaratmaz diye düşünüyorum. Uyarı asılır, çalıştırmayın diye. Detaylı bilgisi olan var mı?

     

   
 5. yusuf.dulda

  yusuf.dulda TÜİSAG Üyesi

  Kullanılmayan kazanlarda devreye alma öncesinde kontrol yapılır ancak kullanılmayacak kazanlar için böyle bir kontrol ön görülmemiştir. Kullanılmayan kazanlarda kontrol yapılması gerektiği bilgisini nereden edindiğinizi öğrenebilir miyim?   
 6. fimrek

  fimrek TÜİSAG Üyesi

  Uzmanlık eğitimleri sırasında öğretilen bir bilgi bu. Tank içerisinde gaz birikmesi v.s. tehlikesine karşı kullanılmasa da periyodik kontrolü yapılmalı. Ayrıca dediğiniz gibi kullanılacaksa kullanım öncesi de yapılmalı. Ancak hurdaya ayrılmış artık kullanılmayacak bir tankın mutlaka ortamdan uzaklaştırılması gerekecek mi, o konuda kararsız kaldım. Ne gibi bir tehlike yaratır bize? içinde gaz birikmesi de söz konusu değil.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica