P3 Ve Diğer Filtrelerin Sınıflandırılması Hakkında Bilgisi Olan Varmı?

Konu, 'Soru Bankaları, Konu Özetleri, Hap Bilgiler' kısmında tugba13 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. tugba13

  tugba13 TÜİSAG Üyesi  filtrelerin sınıflandırılmasını bulamadım yardım lütfen


   
 2. Uzman Ahmet

  Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

  Maske filtrelerini mi kastettiniz?

   
 3. cem.kilic

  cem.kilic TÜİSAG Üyesi

  Sanırım böyle bir şey istiyorsunuz.

     

   

  Ekli Dosyalar:

  hafizegönen, tugba13 ve SuİSG bu yazıya teşekkür etti.
 4. mrcmrt

  mrcmrt TÜİSAG Üyesi


  TOZ MASKESİ KULLANIMI
  EN 149 Toz türü
  FFP1 Kaba tozlar, Etkisiz (inert) tozlar
  FFP2 – S Katı parçacıklar Kaba tozlar,Etkisiz ince tolzar, kaynak dumanları, hafif zehirli tozlar cam elyafı, kurşun toz ve dumanı asbestos
  FFP2 – SLKatı ve sıvı parçacıklar Kaba tozlar,Etkisiz ince tolzar, polenler, kaynak dumanları, hafif zehirli tozlar, cam elyafı, asbestoz, kurşun tozu ve dumanı, yağ tanecikleri, hafif zehirli aerosoller
  FFP 3 – SL Sporlar, Bakteriler, proteolitik enzimler, radyoaktif parçacıklar, kansorojen maddeler.

  Toz maskeleri 2001 yılında maskeler için yenilenen EN 149 standartlarına uygun ve CE belgelidir. Soluk verme ventili olan bu modern maskeler, maske içerisinde ısının yükselmesini engelleyerek rahat nefes alıp vermeyi sağlamaktadırlar. Düşük solunum direnci ile donatılan toz maskelerinin kullanımı daha konforlu hale getirilmiştir. Kişiye göre ayarlanabilen burun klipsi, süngeri ve baş bandı bulunmaktadır. Maskelerin üretildikleri malzeme olan Polipropilen rahat kullanımlı mir malzemedir. Bu tür toz maskelerinde kullanılan aktif karbonlu filtre her türlü tozlu dış etkenden koruyarak kullanım rahatlığını artırmaktadır.
  Yine EN 149 standartlarına uygun olarak üretilen diğer toz maskeleri de daha hafif olan ve CE 0080 etiketini taşıyan yumuşak bağcıklı /ipli olan maske seçeneğidir. Bu maske seçeneğinde maskenin kolay takılıp çıkarılması sayesinde ön plana çıkan pratikliğidir. Bu sayede kimyasal kirlilik gibi risklerin olmadığı ve daha az korunmayı gerektiren ancak tozlu işlerde daha hafif bir toz maskesi ile daha özgür bir çalışma imkanı bulunmaktadır.
  Ventilli olan başka bir toz maskesi çeşidi ise sünger bazlı süzgeç toz maskeleridir. Bu tür toz maskeleri doğal kauçuk malzemelerden üretildiklerinden kirlendiklerinde yıkanarak tekrar kullanılabilme özelliğine sahiptir. Süngerli toz maskelerinin en büyük avantajı çok ince tozları da tutabilmeleridir.

   
  tugba13 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica