Soru : Osgblerde İş Güvenliği Uzmanı Olmak?

gurcan1903

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Geçen hafta İstanbul anadolu yakasında bir osgb ile görüşmeye gittim ve bende artık 1500 tl lerin aşıldığını düşünüyordum 2 yıl kadar uzman olarak tecrüben var bu işi düzgün yapmaya çalışıyorum (kısacası tecrübem var)
osgb sahibinin benden istediği 70-80 arası firmaya bakmam haftada 6 gün sabah 9 akşam 6 çalışmam ve herşey içinde 1500tl ye elsıkışmamdı.
maalesef bu rakamlar halen konuşulmakta kendim şahit olmasam bende inanmazdım.

serhatb

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Geçen hafta İstanbul anadolu yakasında bir osgb ile görüşmeye gittim ve bende artık 1500 tl lerin aşıldığını düşünüyordum 2 yıl kadar uzman olarak tecrüben var bu işi düzgün yapmaya çalışıyorum (kısacası tecrübem var)
osgb sahibinin benden istediği 70-80 arası firmaya bakmam haftada 6 gün sabah 9 akşam 6 çalışmam ve herşey içinde 1500tl ye elsıkışmamdı.
maalesef bu rakamlar halen konuşulmakta kendim şahit olmasam bende inanmazdım.

ciddimisin?

gurcan1903

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
maalesef ciddiyim

Tarık Demirci

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
maalesef burası Türkiye insanların zaaflarından yararlanan OSGB ... ları var

halil Özen

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
isg u olarak osgb de çalışmakta ,bireysel çalışmakta imkansızlaşıyor
bir mühendise tam gün çalışma için (isgu gibi vasfı olmasa bile ) 1500 tl ücret teklif edilir hale gelen ülkenin ve müh. lerinin vay haline

Hanzadem

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Bugun için ücretler nasıl acaba?

DİlekSeferoğlu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Bugün de değişen bir şey yok maalesef. Hatta arkadaşımın çok peş peşe geldi. İki OSGB de vaat ettiği maaşın ödemesini aylarca yapmadı. Yasal yollarla almak zorunda kaldı.

Hanzadem

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Bugün de değişen bir şey yok maalesef. Hatta arkadaşımın çok peş peşe geldi. İki OSGB de vaat ettiği maaşın ödemesini aylarca yapmadı. Yasal yollarla almak zorunda kaldı.
gercekten mi..

kendi mesleklerimizden vazgecmeyelim ohalde.
şehir değişikliği yapmak istiyorum bunun için isg olarak çalışırım en azından diyordumama yazılanlar pek içaçıcı da değil.
boşuna mı aldık sertifikaları..onca para emek ..yazık.

begonyaa

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
ücretler çok düşmüş gaziantepte biri b sınıfı 1400 e çalışıyormuş iş bulmak zor o yüzden herkes kabul ediyor maalesef

Rasim BAŞ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
bizde istanbulun en prestijli projelerinden birinde yanımızda çalışacak uzman bulamıyoruz.nası çelişki anlamadım

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
ücretler çok düşmüş gaziantepte biri b sınıfı 1400 e çalışıyormuş iş bulmak zor o yüzden herkes kabul ediyor maalesef
Yarızamanlıdır o.Ben gaziantebe yerleşmeyi düşünüyorum piyasası berbat ama yinede 3500 alırsın demişti görüştüğüm OSGB.İstanbulda en az 5000

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
bizde istanbulun en prestijli projelerinden birinde yanımızda çalışacak uzman bulamıyoruz.nası çelişki anlamadım
İnşaattır hocam kesin.Şartları çok ağır inşaatların.Uzmanlar inşaatlardan kaçıyorlar tercih etmiyorlar artık.

Abdullah HATİPOĞULLARI

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Sınıf farkı kalkmazsa C sınıfı uzmanlar bu seneden sonra asgari ücrete çalışır. Boşuna okumasın millet yazık olur valla. OSGB ler kimseye acımaz. Önceden işe girenlerde zaten yerleri kaptı. Ben osgb de çalıştım. Gerçekten iğrenç bir duygu adama oturduğu yerden para kazandırıyorsun sen şantiye şantiye, fabrika fabrika dolaşıyorsun maksimum 1500 alıyorsun. Mantık dışı

Rasim BAŞ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
İnşaattır hocam kesin.Şartları çok ağır inşaatların.Uzmanlar inşaatlardan kaçıyorlar tercih etmiyorlar artık.

proje karma bi proje evet.inşaatlardan kaçıyorlar da şu anda ülkede geriye ne kalıyor ki . Çok güzel paraya haftada 5 gün oturarak çalışmak isteyenler iş bulamaz tabi ki.

Burak Yeşilyurt

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
C sınıfı uzmana 2500 veren duymadım fiyatları neye göre söylüyorsunuz çok merak ediyorum. Csınıfını 1000 tl den başlatıyorlar bu çevrede
herkes işsizim diye atlarsa görmezsiniz tabi bu fiyatları.

ruyameltem

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Ben de C sınıfıyım 2200 tl alıyorum ve bu durumdan şikayetçiyim. Çünkü sorumluluğu ben alıyorum ve birçok firmaya gidiyorum. Yalandan yazmayın c sınıfları 1000'e 1500'e çalışıyor diye. Varsa kısmi süreli olabilir ya da *****kesildi******. Benim 150 tane c sınıfı uzman arkadaşım var hepsi en az 2000 alıyor. Bu spekülasyonların çıkartılma amacı nedir ücretleri düşürmek uzmanları 2000tl'ye razı etmek mi. Evet çok uzman var ancak ben firmama diyorum çok uzman varsa daha az ücreti kabul eden varsa lütfen onları alın. Benim gibi çalışmayacağına da eminim. Ben firmalarıma gerekli ziyaretleri yapıp her türlü sorumluluğumu yerine getirmeye gayret ediyorum. Kağıt üstünde çalışmıyoruz. He bir de sadece az tehlikeli ve tehlikeli yerlere baktığım halde bu ücreti alıyorum. Bir c snıfı arkadaşım var 3000 tl alıyor . en anlamıyorum bu forumda birileri yazıyor B sınıfları 2500 alıyormuş hatta daha azı .Nerede o ****kesildi***b sınıfı? Kesin yazmayı bile bilmiyordur bunu kabul eden normal olamaz. Bu haber gerçek bile olamaz. Yok öyle bir şey. Forex piyasasını geçti burası ya yalandan spekülasyonla osgb'ler ücret belirliyor herhalde nasıl daha aza çalıştırsak da daha çok kazansak diye. Şunu söylemek istiyorum burada maalesef uzman kadar osgb yetkilileri de var yazdıklarımıza gıcık kapan. İnşallah kapanacaksınız.
2yıl önce yazılmış bu.. şuan için osgb de c sınıfı uzmanım ve aldığım maaş 1750 :) yalan dolan dediğiniz şeyler gayet gerçek.. Antalya da çalışıyorum belki o yüzdendir.

Metehandenizalp

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
igu taban fiyatları çsgb tarafından belirlenmeli ve uzmanın tecrübesine göre değişmelidir. işsizliğin hat safhada olduğu ülkemizde ölücü osgblerde bundan faydalanmaktadır. tanıdığım tüm uzmanlarda işsizlikten dolayı osgblere teslim olmuş durumda ne fiyat verirse çalışmakta. ayrıca prim günüyle uzman olunmasına karşıydım, yüksek lisans ile b sınıfı olunmasına da karşıyım. prim günüyle yada yüksek lisans yaparak hoppa a ve b olanlar mesleği tanımayanlar riskleri analiz edemeyenler üzerindeki sorumluktan bi haber olanlar paranın peşine düşenler mahkeme köşelerinde ağlamasınlar. Çok şahit olduğum bi durum yapacak bişey yok kendi düşen ağlamaz.

Gül Bahar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
merhaba . bizim ülkemizde piyasaya göre hareket edilmiyor. ben dün bir osgb ile anlaştım. tecrübem olmadığı için 1900 tlden başlayacağım. kusura bakmayın da yıl 2018 bizim ülkemizin iş güvenliği kültürü henüz daha iyi oturmadı. Fiyatların ne kadar olduğunu çoğu uzman bilir ama maalesef osgblerin fiyat aralığı belli

Barış Nalçacı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
merhaba . bizim ülkemizde piyasaya göre hareket edilmiyor. ben dün bir osgb ile anlaştım. tecrübem olmadığı için 1900 tlden başlayacağım. kusura bakmayın da yıl 2018 bizim ülkemizin iş güvenliği kültürü henüz daha iyi oturmadı. Fiyatların ne kadar olduğunu çoğu uzman bilir ama maalesef osgblerin fiyat aralığı belli
Şehir neresi Gül Hnm. ve 1900 tl ye istinaden sizden beklentileri nedir ?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.