Soru : Osgblerde İş Güvenliği Uzmanı Olmak?

yağmuryyl

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Şöyle bir baktım da bu mesleğe 10 yılımı verdim. Üniversitede İSG bölümüne ilk başladığım 2008 yılında bir hocam bu mesleğin ve isg kültürünün Türkiye de oturması için 10 yıla ihtiyacı var diyordu. Çok şey kat ettik aslında ama yeterli değil, pirim günü uzmanları, iş bulamadığı için düşük maaşla osgblere sığınanlar, hadi yüksek lisansla B - A olanlar neyse en azından bir çaba var ama ya OSGB kurucularına ne demeli iş kazalarını önleme amaçlarından çok ticaret kaygıları var her gün bu kaygıları ve sayıları daha da hırslanarak artıyor. Bu insanlar bu mesleği severek yapanlar değil arkadaşlar sizde onlardan birilerisiniz biliyorum ama kusura bakmayın para için prim gününden faydalandınız, para için osgblere tamah ettiniz ve para için osgb kurup işletmelere copy-paste evraklar satıyorsunuz. Yıllardır her ağzını açan konuştu teknikerlik mezunu olduğum için beni bile aşağılamaya çalıştı fizikçiler, biyologlar, jeoloji mühendisleri :D fabrika müdürleriyle, şantiye şefleriyle, formenlerle, işçilerle sırf işimi yapabilmek için kavgalar ettim, meslekten soğudum, günlerce ağladığımı hatırlıyorum. Şimdi düşününce çok gülüyorum. 18 yaşımdan beri bu mesleği bildim başka lisanslar okusam da bırakmadım çünkü çok emek harcadım, beni aşağılamaları uluslararası sertifikalara sahip olmamı sağladı, o kavgalar sayesinde kendimi geliştirdim, güzel şeyler başardım bir yandan da yıprandım ama olsun ben severek yapıyorum işimi. İster osgb de ister şantiyede, fabrikada nerde olursa olsun para için değil çünkü bu size birşey katmaz sizde severek yapın.

Gül Bahar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Şöyle bir baktım da bu mesleğe 10 yılımı verdim. Üniversitede İSG bölümüne ilk başladığım 2008 yılında bir hocam bu mesleğin ve isg kültürünün Türkiye de oturması için 10 yıla ihtiyacı var diyordu. Çok şey kat ettik aslında ama yeterli değil, pirim günü uzmanları, iş bulamadığı için düşük maaşla osgblere sığınanlar, hadi yüksek lisansla B - A olanlar neyse en azından bir çaba var ama ya OSGB kurucularına ne demeli iş kazalarını önleme amaçlarından çok ticaret kaygıları var her gün bu kaygıları ve sayıları daha da hırslanarak artıyor. Bu insanlar bu mesleği severek yapanlar değil arkadaşlar sizde onlardan birilerisiniz biliyorum ama kusura bakmayın para için prim gününden faydalandınız, para için osgblere tamah ettiniz ve para için osgb kurup işletmelere copy-paste evraklar satıyorsunuz. Yıllardır her ağzını açan konuştu teknikerlik mezunu olduğum için beni bile aşağılamaya çalıştı fizikçiler, biyologlar, jeoloji mühendisleri :D fabrika müdürleriyle, şantiye şefleriyle, formenlerle, işçilerle sırf işimi yapabilmek için kavgalar ettim, meslekten soğudum, günlerce ağladığımı hatırlıyorum. Şimdi düşününce çok gülüyorum. 18 yaşımdan beri bu mesleği bildim başka lisanslar okusam da bırakmadım çünkü çok emek harcadım, beni aşağılamaları uluslararası sertifikalara sahip olmamı sağladı, o kavgalar sayesinde kendimi geliştirdim, güzel şeyler başardım bir yandan da yıprandım ama olsun ben severek yapıyorum işimi. İster osgb de ister şantiyede, fabrikada nerde olursa olsun para için değil çünkü bu size birşey katmaz sizde severek yapın.
Kesinlikle katılıyorum. Zihniyet para olunca birşey elde edemeyiz . Bu meslek benim için kutsal osgb ile anlaşırken de fiyattan hiç konuşmadım . Çünkü ülkemizde isg kültürü henüz oturmadı ilk önce oturtalım da gerisi gelir inşallah.

Barış Nalçacı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Şehir İstanbul . Beklenti derken ? Klasik osgb kuralları ve istekleri barış bey
Siz yazana kadar hangi şehir olduğunu bilmiyordum. Ama hangi şehir olursa olsun hayat standartları üç aşağı beş yukarı aynı. Beklentiden kastım verecekleri o kadar az maaş ile hangi hizmeti satın almak istiyorlar ? Demek istediğim oydu. Kazasız günler dileğiyle..

misg

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Yazık, bırakın uzman ve hekimler işverenle aracısız çalışsın. OSGB ticari kaygı ile çalışanlarını sömürmesin, uzman-hekim OSGB mi zengin edeceğim deyip işi savsaklamasın. Uzman ve hekim işletme bünyesinde ve karşılığını alarak tam zamanlı veya kısmi zamanlı çalışsın ki kendini o işletmenin bir parçası görüp elinden geleni yapabilsin. Aracılarla çalışmaya ne kadar meraklıyız.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.