Osgbler Aylık Ne Kadar Ve Nelerden Para Kazanabilir?

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında fatih akbulut tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. fatih akbulut

  fatih akbulut TÜİSAG Üyesi  merhaba
  OSGB kurmak gibi bir düşüncem var fakat aylık giderin 10 - 15000 tl olduğu bir firma kurduktan sonra iş güvenliği ve işyeri hekimi temin ederek OSGB nin kazançlı olacağını pek sanmıyorum... başka kalemlerden mutlaka kazanıyorlardır ama benim sorum yeni kurulan OSGB ne kadar kazanabilir? bu 10 - 15000 gideri karşılayabilmek için en az kaç firma ile bağlantı kurmalıdır? ve tavsiyeleriniz nelerdir?


   
 2. Ali KÖKSAL

  Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

  Bu sizin ne kadar firmayla iş bağlayacağınıza bağlı, ben kurarım ve çevreme güveniyorum ve çok işyeri alırım diyorsanız çok kazanırsınız. Ama alamazsanızda kiranızı dahi ödeyemezsiniz. Bence kurmadan önce bir araştırma yapıp gelir gider dengesini gözetmeniz gerekli diye düşünüyorum.

   
  ATURAN bu yazıya teşekkür etti.
 3. titrettin78

  titrettin78 TÜİSAG Üyesi

  Sayın Ali KÖKSAL,
  cevap sanırım çok yüzeysel olmuş.
  Öncelikle kurulacak olan OSGB sadece 1 İşyeri Hekimi, 1 İG uzmanı ve 1 saglık memuru ile kurulduğunda bu personel sayısı ile anlaşma yapılabilecek firma sayısı belli sayılır.
  Eğer çok tehlikeli sınıftaki işyerleri anlaşma sağlanacaksa en fazla 650 kişiye kadar bakılabilecek demektir. (Ortalama işyerlerinde 100-120 kişi çalışıyorsa, buda 5-6 işyeri ile anlaşma yapılabilecek demektir.)
  Firmalardan talep edilecek ücretlerde ortalama 3000-4000 TL arasında olacağı kabul edilirse OSGB'nin aylık geliri ortalama 20 bin lira civarında olacak demektir.
  Bu gelirle kira, telefon, personel gideri, vergi, v.b. giderleri çıktığında OSGB'nin elinde kalacak para ne kadar olabilir ki?
  Yok "Biz daha çok doktor ve A-B sınıfı İG uzmanı buluruz" diyorsanız o da hayalcilik olur. Ülkemizdeki A-B sınıfı uzman sayısı İSG Genel Müdürü Kasım ÖZER beyin ifadesi ile 1200 kişi... Bunların 300-400 tanesi ÇSGB'da hali hazır müfettiş... Geriye kalanlarda ya OSGB kurmuş durumda, yada büyük firmaların İSGB birimlerinde çalışıyor.
  Bu nedenlede yeni bir OSGB kurmak büyük bir risk..
  C sınıfı ile takviye edilerek kurulacak OSGB'lerin ayakta kalabilmeleri bile çok zor..
  En azından ben öyle düşünüyorum.
  Saygılarımla...

     

   
  hacer fidan, ensar, ATURAN ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
 4. Ali KÖKSAL

  Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

  Sayın titreten daha detaylı yazmak isterdim ama konuyu OSGB yi kuracak olan arkadaşın derin araştırıp kendisi karar vermesi açısından daha doğru olacağını düşündüm sizcede doru seçenek bu değilmi?

   
 5. katamaran89

  katamaran89 TÜİSAG Üyesi

  Tehlike sınıflarına göre ve kişi sayısı ile birlikte firmalardan talep edilen ücretler ile ilgili elinde veri olan ya da bilgi sahibi olan var mı? varsa paylaşırsa çok sevinirim...

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşÜyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

 1. osgb kac paraya kurulur

Yandex.Metrica