Soru Osgb'den Istediğim Zaman Ayrılmam Mümkün Mü ?

Konu, 'Diğer Konular' kısmında Barlow Chr tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Barlow Chr

  Barlow Chr TÜİSAG Üyesi  Merhabalar, C sınıfı uzman olarak İzmir'de bi OSGB'de çalışmaya başladım daha 1 ayım oldu. Kendi mesleğim olan kimyagerlikle ilgili bazı iş görüşmelerim oluyor ve iyi gidiyor. Oraya geçiş yapmak istiyorum fakat şöyle bi durum var. OSGB'de e-devletten onayladığım sözleşme ve bana verilen bir firma var. Bu şartlar altında istediğimde istifa edip gidebilir miyim ? Sözleşmeyi tek taraflı olark fesh etmemde bir engel var mı ?

  Cevaplarınız için teşekkürler, İyi günler.


   
 2. Funda Gürsoy Özkocacık

  Funda Gürsoy Özkocacık TÜİSAG Üyesi

  Merhaba, OSGB de 1 gün çalışıp işi bırakan doktor veya isg uzmanı arkadaşlar var. Sorun yaşamadılar. Sonuçtan işten ayrıldığınıza dair bir imzanız olacak. Ancak ayrıldığınız durumda iş başı yapacağınız firmanın OSGB ile ilişkisi varsa sorun olabilir. Bazı iş sözleşmelerinde OSGB nin hizmet verdiği firmalar ile çalışmasını engelleyici maddeler oluyor. Buna dikkat etmeniz yeterlidir.

   
  Barlow Chr bu yazıya teşekkür etti.
 3. volkancoskun

  volkancoskun TÜİSAG Üyesi

  yok edebilirsiniz istediğiniz zaman çıkmakta özgürsünüz? istanbulda iş güvenliğinin piyasası berbat yerlerde sürünüyor.izmirde durum nasıl?

     

   
  Barlow Chr bu yazıya teşekkür etti.
 4. Barlow Chr

  Barlow Chr TÜİSAG Üyesi

  Yok gireceğim firmanın çalıştığım OSGB ile hiç bir işi bulunmamakta. Aslında işe girerken kendi mesleğimle ilgili bi kaç yerle görüştüğümü haber gelmesi halinde gideceğimi söyledim kabul etti OSGB sahipleri fakat yinede ters bi durum olmaması adına sormak istedim. İzmir'de de durum aynı en azından gördüğüm kadarıyla. Fiyat ortalaması da yok. Bazıları bi yere 600 + kdv derken bazıları 150 + kdv diyor garip bi durum var fiyatı çok kırıyorlar. Uzmanlık maaş ve iş bulma açısından bakılacak olursa 1250-1500 tl giriş ücretleri C sınıfları için. İş bulma bayağı sıkıntı ama özellikle C sınfı ve mühendis olmayan uzmanlar için.

   
  AltınOran ve Mayra bu yazıya teşekkür etti.
 5. Egemen_01

  Egemen_01 TÜİSAG Üyesi

  İşyeri ile yapılan yazılı sözleşmenizde ..... ay içerisinde (en fazla 4 ay yazılabilir) herhangi bir bildirimde bulunmaksızın taraflar sözleşmeyi tek taraflı feshedebilir ibaresi var ise yazılan o süre içerisinde bildirim yapmaksızın rahatlıkla istifa edebilirsiniz. Ancak böyle bir ibare yok ise 4857 sayılı iş kanununa göre 6 aydan az süreli işlerde bildirimin diğer tarafa yapılmasından başlayarak 2 hafta, 6 ay-1,5 yıl arasında 4 hafta, 1,5 yıl- 3 yıl arasında 6 hafta, 3 yıldan fazla çalışanlar için ise 8 hafta sonra Fesh edilmiş sayılır.

     

   
  EROL BÖLEK ve Barlow Chr bu yazıya teşekkür etti.
 6. Barlow Chr

  Barlow Chr TÜİSAG Üyesi

  Şuan işyeri ile hiç bir yazılı sözleşmem yok. 1 aydır çalışıyorum sigortalı olarak fakat uzman olarak e-devletten sözleşme teklifini yeni yolladılar, bir tane de firmayı bana vericeklerini söylediler. Prosedürü bilmediğim için burdan sorup doğrusunu öğrenmek istedim.

   
 7. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  İş hukukuna göre hala 2 aylık deneme süresi içinde olduğunuz için ( Sözleşme ile en fazla 4 ay olabilir ) tek taraflı iş sözleşmenizi fesh ederek ihbar tazminatı vermeden işten ayrılabilirsiniz.

  Ancak işten ayrılmanız durumunda İSG - Katip üzerinden OSGB ile olan sözleşmenizi de iptal ederek ( İçe görevlendirme ) uzmanlık yaptığınız şirkete ( Eğer bağlandıysa ) durumu bildirin.
   
  mehmetnr ve Barlow Chr bu yazıya teşekkür etti.
 8. Barlow Chr

  Barlow Chr TÜİSAG Üyesi

  Teşekkür ederim çok iyi oldu bu bilgiler, netleştirdim herşeyi şuan. İyi günler dilerim.   
 9. arda66

  arda66 Guest

  sözleşmede zaman belirtmediniz mi?

     

   
 10. volkancoskun

  volkancoskun TÜİSAG Üyesi

  ordada rezilliğin dibine vurulmuş desenize 1250-1500 komik rakamlar vasıfsız eleman çalışıyor 1200 e filan   
  AltınOran bu yazıya teşekkür etti.
 11. c İsg uzmanı

  c İsg uzmanı TÜİSAG Üyesi

  OSGB'de şartlar çok zor ve hiç bir şey öğrenemiyorsun.
  Allah iş güvenliği uzmanına yardım etsin.   
 12. semilalp

  semilalp TÜİSAG Üyesi

  OSGB lerde pazar günü çalışma var mı?

   
 13. izmir35

  izmir35 TÜİSAG Üyesi

  izmirde ki OSGBlerde hersey var. pazar günü çalışanda var resmi tatilde calısanda var sabah 8 aksam 10 a kadar calısanda var ve bunlar karsılıgında verılen maas 1200 1500
   
 14. FEİ

  FEİ TÜİSAG Üyesi

  osgblerde çalışmak çok sıkıntılı kabul ediyorum maaş ve iş saatleri vs. konularında.ama hiçbirşey öğrenemediğiniz kısmına katılmak mümkün değil.
  1.iş yapa yapa öğrenilir
  2.kişinin işine verdiği önem,kendi gelişimi için ne yaptığı,araştırma,takip vs. öğrenme sürecinde etkilidir.
  3.mevzuatlar bizim işimizin esası.öğrenmek için bunları hatmetmeli...

   
 15. Feride ediz

  Feride ediz TÜİSAG Üyesi

  Özel okulda isg uzmanı olan varmı?lütfen yardımcı olurmusunuz?   
 16. Bora Demirtas

  Bora Demirtas TÜİSAG Üyesi

  Elbette var

   
 17. Sümeyye..

  Sümeyye.. Guest

  Bu ucretler saka gibi..

   
 18. Bora Demirtas

  Bora Demirtas TÜİSAG Üyesi

  Sözüm ona Asgari ücretin 1300 tl olduğu ülkede nasıl olurda bir isg uzmanı 1000 tl - 1200 tl'yi kabuleder. İşverenler böyle 1 liralık adamlar olduğu sürece nitelikli uzmanları asla almaz ki.

   
 19. Nikola Tesla

  Nikola Tesla TÜİSAG Üyesi

  Katılıyorum bölgeden bölgeye degişse bile yani bu ücrtet olmaz bende kendimi ucuza gitti zannediyordum benden ucuzlarıda varmış >:D

   
 20. volkancoskun

  volkancoskun TÜİSAG Üyesi

  Malesef tecrübesiz uzmanları çok çabuk düşürüyorlar tuzağa.İşi öğrenmek içinde insanlık dışı şartlarla uyduruk OSGB lerde harcan ıyor uzmanlar ve işin kötü tarafı bilmiyorlarki piyasayı dibe çektiklerini

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica