Osgb Arşivinde Bulunması Gereken Firma Dökümanları

kimyaci_20

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
merhaba arkadaşlar,
önceden tüm firmaların bütün evraklarını arşivde saklıyorduk biliyorsunuz.2 yıldır yapılan osgb denetimlerinde müfettişler acil durum planı ve risk değerlendirmesi gibi evrkların osgb'de değil firmada tek nüsha kalması gerektiğini bildiriyorlar. soft ortamda veya taranmış halleri bulunabilir diyorlar. Bu konu ile ilgili bilgisi veya önerisi olanlardan yorum bekliyorum, kazasız günler dilerim.

Mehmet Uzman

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İSG Hizmetleri Yönetmeliği Madde 13 f ......
(2) İşyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği hizmeti sunmak üzere OSGB’lerce görevlendirilen işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı tarafından saklanması gereken onaylı defter suretleri, (Ek ibare:RG-18/12/2014-29209) yıllık çalışma planı ve yıllık değerlendirme raporu suretleri ile çalışanlara verilen iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerine dair kayıtlar OSGB arşivinde tutulur ve istenmesi halinde denetime yetkili memurlara gösterilir. Kendilerinden talep edilmese dahi, sözleşme süresi sonunda bütün kayıt ve dosyalar OSGB’lerce işverene teslim edilir.

Yani OSGB de tutulması gerekne evraklar
1- Onaylı defter kayıtları
2- Yıllık çalışma Planı ve Değerlendirme raporu
3- Çalışanlara verilen İSg eğitim kayıtları
ve ek olarak
Ticari sözleşme

Mehmet Uzman

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
burada benim çözemediğim konu ise;
Onaylı defter suretlerinin sözleşme sonunda işverene verilmesi
Uzmanda kalması gerekmez mi?
Çünkü daha yeni başıma geldi şimdiki işyerimden 2017 yılında yaşanmış iş kazası ile ilgili sgk belge istedi. muhtemelen SGK uzmana ve işverene rücu davası açacak, 2017 yılındaki uzman kendisini nasıl savunacak????( eğeir işverene onaylı defter kayıtlarını vermiş ise)
bu sebeple ben sözleşme bitiminde onaylı defter nüshalarını vermiyorum kendim saklamaya devam ediyorum.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.