Soru : Olasılık Hesaplama Tablosu Diye Bir Şey Varmı?

Thetises

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar.

Olasılık hesaplama tablosu diye bir tablonun olduğunu duydum. Çalışan kişi sayısı vb. bilgilerin girilerek riskin meydana gelme olasılığını buluyormuş. Exel dosyası şeklinde sanırım. Elinde benzer bir exel dosyası olan arkadaşlar var mı? ya da gerçekten bu şekilde bir dosya var mı? veya bu şekilde bir dosya oluşturulabilir mi? oluşturulabilirse neye göre oluşturulabilir?

trivela

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
geçmiş kazaların sonuçlarının incelenmesi sonucunda kaza sebeplerinin ortaya çıkartılması, bunların bir ağırlık çarpanıyla ölçeklendirilmesi ve akabinde de olan yerlere dağırılmasıyla en riskli yerler belirlenebilir. olasılıktan kasıt buysa tabi.

Thetises

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Evet söylediğinizden bahsediyorum. Ancak bunun için bir tablo olduğu ve bu tablonun içine gerekli verileri yerleştirdiğim zaman bana olasılık değerini verdiği söylendi böyle bir tablo var mı? onu merak ediyorum.

trivela

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
böyle bir tablo var, fakat bunu kullanmak için kaza sebepleri (riskin farkında olamama, değişim yönetimi vs), kazaların olduğu yerler (hat a, lab, atölye vs.) kazaların sayıları ve cinsleri ( vardiya kayıplı, ilk yardımlı vs.) en az 5 yıllık bu veriler olduğunda en riskli bölgeler, olası kaza sebepleri gibi geçmiş yıllara dayanan verilerden kaynaklı sonuçlar çıkıyor. yalnız sonuç sizin ölçeklendirme şeklinizle doğru orantılı olarak çıkıyor.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.