oda &dernek kurma | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

oda &dernek kurma

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında murat aytekin tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. murat aytekin

  murat aytekin TÜİSAG Üyesi  arkadaşlar yasa çıkmadan odalaşma yoluna gitmek suretiyle STK olmak gerektiğine inanıyorum bu konuyu daha da olgunlaşması için fikir ve önerilerinize açıyorum..


   
 2. Anıl AŞKIN

  Anıl AŞKIN TÜİSAG Üyesi

  ben de fikrinize katılıyorum aytekin bey ancak prosedürleri tam anlamı ile araştırmamız gerekli ve en azından istanbul, bursa, izmit, izmir gibi isg uzmanlarının çoğunluğunun bulunduğu şehirlerde organize olmamız daha kolay olacaktır mesleki eğitimler, aktiviteler ve en önemlisi özlük haklarımız için ortak ağız geliştirmeliyiz zaten büyük şehirlerde bunu başarabilirsek orta ve düşük nüfuslu yerlerde ki meslektaşlarımız da bizleri izleyecektir diye düşünüyorum. saygılar

   
 3. murat aytekin

  murat aytekin TÜİSAG Üyesi

  odalaşmadan evvel dernek kurmak daha akla yatkın... oda üye sayısı 5000 ve üzeri olmalı gibi biliyorum yanlışım varsa düzeltin.. aşagıda dernek kurma ile ilgili bilgiyi paylaşıyorum

  DERNEK KURMA
  [​IMG]Dernekler kazanç paylaşma dışında Kanunlarla yasaklanmamış belirli ve ortak bir gayeyi gerçekleştirmek üzere en az 7 gerçek kişinin bilgi ve çalışmalarını sürekli olarak birleştirmeleri suretiyle kurulur.
  [​IMG]Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip ve 18 yaşını bitirmiş olan herkes, önceden izin almaksızın dernek kurabili


     

   
  yetginsercan bu yazıya teşekkür etti.
 4. mehmet ünal

  mehmet ünal TÜİSAG Üyesi

  Bu konuyu gündeme getirdiğiniz ve önerilere kulak verdiğiniz için teşekkür ederim. Ben osmaniyeden bu konuda her türlü desteği vermeye hazırım bir an önce çalışmalara başlayalım. yaz beni listeye derim

   
 5. Mesut DİNÇ

  Mesut DİNÇ TÜİSAG Üyesi

  yaz benide listeye

     

   
 6. Anıl AŞKIN

  Anıl AŞKIN TÜİSAG Üyesi

  bende izmirde yardımcı olmak isterim sizlere şubattan sonra ancak:( askere gidecegim arkadaşlar

   
 7. Volkan ERDEM

  Volkan ERDEM TÜİSAG Üyesi

  Şu anda benim bildiğim birden fazla sayıda dernek bulunmakta arkadaşlar, bu dernekleri bir araya toplayan bir federasyon kurulmalı bence, çünkü bir süre sonra bir dernek enflasyonu ile karşı karşıya kalacağız. Ya da odalaşma yoluna gidilmesi gerekir. Yeni bir derneğin, eskilerinden ne farkı olacak çünkü.
   
  cem41 ve buketdemir bu yazıya teşekkür etti.
 8. HüseyinK

  HüseyinK TÜİSAG Üyesi

  Dernekleşme faaliyetlerinde bulundum üniversitedeyken..
  Dernek kurmak çok basit,kimse gözünde büyütmemeli..
  Ancak sorun o derneği ayakta tutabilmek ya da derneği faal bir durumda çalışmasını devam ettirebilmek..
  Dernek kuralım edelim diyen çok olur ama iş prosedürlere,resmi işlere girdiğinde çevrenizde kimseyi bulamazsınız..
  Dolması gereken,onaylanması gereken o kadar çok defter varki..Sonra beyannameler yıllık olarak..
  Dernek işine girecek arkadaşlar ince eleyip sık dokumalı,her şeyi enine konuna düşünüp öyle hareket etmeli..
  Ha demeyle bu işler yürümüyor.. 2-3 bilemedin en fazla 5 senede bu tip dernekler gerisinde olumlu bir adım bırakamadan kapanıp gidiyor..   
 9. yaseminaytekin

  yaseminaytekin TÜİSAG Üyesi

  Bende hüseyin beyle aynı fikirdeyim. Odalaşma yolu takip edilmeli bence çok daha ciddi ve yaptırım gücü yüksek olur diye düşünüyorum ben. Ama nasıl bir süreç gerekir onu tam bilmiyorum.

     

   
 10. murat aytekin

  murat aytekin TÜİSAG Üyesi

  volkan bey bildiğiniz derneklerden hangisinin üye sayısı çoksa o dernek çatısı altında toplanalım.. tek çatı altında olmak ve sayıca çok olmak odalaşma adına atılması gereken ilk adım diye düşünüyorum..   
 11. buketdemir

  buketdemir TÜİSAG Üyesi

 12. Volkan ERDEM

  Volkan ERDEM TÜİSAG Üyesi

  Aytekin Bey, benim bildiğim bir yukarıda Buket Hanım'ın paylaştığı isgder var, birde işgüder var. Ama bundan başka iki tane daha var diye duydum ama isimlerini bilmiyorum. Bizler gibi burada o derneklerin temsilcileri dernekler hakkında bilgilendirme yaparsa sanırım hepimiz bu dernekleri ve amaçlarını bilmekten mutluluk duyarız.

   
 13. murat aytekin

  murat aytekin TÜİSAG Üyesi

  araştırmalarım sonucunda en çok üyesi olan 150 ti geçmeyen irili ufaklı pek çok lokal dernek var... odalaşma bu durumda çok uzak görünüyor..tüm dernekleri bir çatı altında toplamak lazım ama nasıl?... tüm İSG UZMANLARI nın bu konuda gerekli duyarlılığı göstermesi gerektiğine inanıyorum. ancak çözüm nasıl olur bilemiyorum arkadaşlar...
   
  Volkan ERDEM bu yazıya teşekkür etti.
 14. Volkan ERDEM

  Volkan ERDEM TÜİSAG Üyesi

  Aytekin Bey, araştırmanız için teşekkürler. Bildiğim kadarıyla 7 derneğin birleşimiyle bir federasyon kurulabiliyor. Sanırım bir süre daha geçerse taşlar yerine oturacak ve layıkıyla dernekleşmeler olacaktır diye düşünüyorum.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica