Meb'de Oğretmenlikten İsg Uzmanlığına Geçmek

Oktay dogan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Meb de kadrolu makine ogretmeniyim.C sinifi isg uzmani belgem var. Ilce meb den isg uzmani olarak ilce mede calismami soylediler. Maasimin; ogretmenlik maasi + 80 saat ekders + isg uzman maasi = 5500 civarinda olacagini soylediler.Bu durumda calisanlar varmi ?Nette sadece 80 saat ekders odenir yaziyor. Bilgisi olan varmi ?

HALİL DARÇIN OSMANİYE

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
hocam maaşının yanında haftada 18 saat ekders ve ayda 80 saate kadar isg katip sözleşme saati ne kadarsa artık ilave memur maaş katsayısının 200 ile çarpımı ile elde edilen 20 tl gibi bir saatlik ücret var oda 1600 tl yapar yani maaş +ekders 72 saat civarı+ 1600 tlye kadar isg ödemesi ama sıkıntı çok meb de hayırlısı...

İrem önder

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Meb de kadrolu makine ogretmeniyim.C sinifi isg uzmani belgem var. Ilce meb den isg uzmani olarak ilce mede calismami soylediler. Maasimin; ogretmenlik maasi + 80 saat ekders + isg uzman maasi = 5500 civarinda olacagini soylediler.Bu durumda calisanlar varmi ?Nette sadece 80 saat ekders odenir yaziyor. Bilgisi olan varmi ?
evet ben çalışıyorum bu şekilde...5000 i geçio elime geçen para...öğretmenliğe göre daha sıkıcı ama yapılabilir...

arif eltutar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
isg olarak sözleşmeden kaynaklı alacağın ek para max 1536,8 tl +maaş+18 saat karşılığı ek ders
izinli günlerinde sözleşmeden ve ek dersden aldıkların düşer
ayrıca izinlerin çalışma yılına göre olur eğer memuriyetin yeni ise yıllık iznin 20 güne kadar düşer kazalardan sorumlu tutulabilirsin evrakları eksik yaparsan başın ağrıyabilir. Bazı ilçeler 80 saatin hepsini vermiyor. aylık 8 saate çalışan arkadaşlar tanıyorum. Okullara rehberlik ve çalışma ortamı gözetimi için gitmeniz gerekir bunun için yolluk verilmez araç yoksa uzak beldeler ve köyler bazen problem olabilir.Birçok ilde birden fazla ilçeye bakan arkadaş

arif eltutar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
var

Oktay dogan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Tesekkur ederim arkadaslar. Peki genel itibariyle neler yapiyorsunuz . Artilari eksileri neler

arif eltutar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Eğitim (çalışanların Temel iş sağlığı Eğitimi)
Rehberlik
Risk Analizi
Saha denetimi
Kurul Toplama-Kararlar-Kurul Sekreteryası
yazışmalar
Kaza-Ramakkala tutanakları
Talimat-Tutanak-Belge hazırlama
Mebbise işlenen okul risk analizleri kontrolü
Yıllık plan hazırlama
Yılsonu değerlendirme raporu
Aklıma gelenler.

İrem önder

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Tesekkur ederim arkadaslar. Peki genel itibariyle neler yapiyorsunuz . Artilari eksileri neler
çalışanlara isg seminerleri yapılıyor..okul müdürleri işveren statüsünde olduğu için onlara bilgilendirme toplantıları yapılıyor..risk değerlendirme nası yapılır okullarda isg ile ilgili eksiklikler neler onun bilgileri veriliyor..okullar geziliyor...gerekli evraklar düzenleniyor...aslında genelde evrak işleri var...yönetmelik okuyup uygulamaları için bilgilendirme yapıosun...öğretmenlikle alakası olmayan işler ; )

mekabe

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
Eğitim (çalışanların Temel iş sağlığı Eğitimi)
Rehberlik
Risk Analizi
Saha denetimi
Kurul Toplama-Kararlar-Kurul Sekreteryası
yazışmalar
Kaza-Ramakkala tutanakları
Talimat-Tutanak-Belge hazırlama
Mebbise işlenen okul risk analizleri kontrolü
Yıllık plan hazırlama
Yılsonu değerlendirme raporu
Aklıma gelenler.

Ekleme yapayım;
Acil Durum Planları ve tatbikatları da yapmak gerekiyor. (İçinde, Yangın Söndürme-Kurtarma-Tahliye Ekiplerini belirleme, kurma, eğitme ve tatbikatları var, İlkyardım ekibi de bunun bir parçası)

İrem önder

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Ekleme yapayım;
Acil Durum Planları ve tatbikatları da yapmak gerekiyor. (İçinde, Yangın Söndürme-Kurtarma-Tahliye Ekiplerini belirleme, kurma, eğitme ve tatbikatları var, İlkyardım ekibi de bunun bir parçası)
ilk yardım ve yangın eğitimi verebilmek için geçerli bi eğitici sertifikası lazım...acil durum ekiplerine ön bilgilendirme eğitimi werilebilir ama sertifa verebileceğimiz bi eğitim verme yetkimiz yok !!

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.