Soru - Mazot Tankı Hakkında | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Soru Mazot Tankı Hakkında

Konu, 'Basınçlı ve Kapalı Kaplarda Emniyet' kısmında GÖKHAN KARAAĞAÇ tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. GÖKHAN KARAAĞAÇ

GÖKHAN KARAAĞAÇ TÜİSAG Üyesi

İyi Günler;

İşletmemizde var olan mazot tankı değiştirilecektir. Bu tank yer üstü tankı olup nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda bilgiye sahip değilim ve yönetmelikte de bir şey bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

Last edited by a moderator: 3 Ekim 2017
  2. Cem Caner Güven

Cem Caner Güven TÜİSAG Üyesi

6666 bu yazıya teşekkür etti.
  3. Serdar Ö.

Serdar Ö. TÜİSAG Üyesi

Bakınız: Binaların yangından korunması hakkında yönetmelik

6666 bu yazıya teşekkür etti.
  4. GÖKHAN KARAAĞAÇ

GÖKHAN KARAAĞAÇ TÜİSAG Üyesi

tesekkur ederım serdar bey

5. OGÜN.

OGÜN. TÜİSAG Üyesi

değerli meslektaşlarım
    Firmamızda bulunan 50 ton luk mazot tankında 1 adet 50 kg lık tekerlikli kuru kimyevi toz yangın söndürme cihazı bulunmaktadır.
    Binaların Yangından Korunma Yönetmeliğini de inceledim fakat bu konuda net bir kaide bulamadım.
    50 tonluk (yer üstü tank) tank için yangın söndürme cihazı sayısı kaç olmalıdır. bu tanklar mak . nekadar uzak alan içine konulmalıdır vb. bilgileri bulabileceğim bir mevzuat var mıdır?
    veya tavsiye önerilerin nedir?

6. gizemhp

gizemhp TÜİSAG Üyesi

TS 12820 "Akaryakıt istasyonları-Emniyet kuralları" standardı olması gerekenlerin hepsi bu standartta belirtilmiş , yer altı ve yer üstü tankları ile ilgili , bilginize sunarım

Tolga_34, ygtr hoca ve OGÜN. bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica