Form Kuyumcu İçin Ulusal Meslek Standardı - Seviye 4

Konu, 'Takı ve Mücevherat Sektöründe İSG Uygulamaları' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Kuyumcular için MYK tarafından hazırlanmış olan Ulusal Meslek Standardı ekte yer almaktadır.

Ekli Dosyalar:

YFŞ bu yazıya teşekkür etti.
  2. cengizgunaydin

cengizgunaydin TÜİSAG Üyesi

Merhaba Gamze hanım. bu standardı bende okudum, fakat anlamadığım bir konu var, kuyumculuk atölyelerinde çalışanlara mesleki eğitim aldırılacak mı?
    Tehlikeli ve Çok Tehlikeli işler... yönetmeliği ekler madde 23 "Altın, gümüş, bakır, pirinç, alüminyum ve benzeri malzemeden eşya imalatı işleri" diye yazar. yönetmelikte var fakat MYK wep sitesinde "zorunlu meslekler" arasında KUYUMCULUK yer almamaktadır. bu durumda mesleki eğitim aldırma zorunluluğu yok, doğru anlıyorum değil mi?
    Merhaba Gamze hanım. bu standardı bende okudum, fakat anlamadığım bir konu var, kuyumculuk atölyelerinde çalışanlara mesleki eğitim aldırılacak mı?
    Tehlikeli ve Çok Tehlikeli işler... yönetmeliği ekler madde 23 "Altın, gümüş, bakır, pirinç, alüminyum ve benzeri malzemeden eşya imalatı işleri" diye yazar. yönetmelikte var fakat MYK wep sitesinde "zorunlu meslekler" arasında KUYUMCULUK yer almamaktadır. bu durumda mesleki eğitim aldırma zorunluluğu yok, doğru anlıyorum değil mi?

3. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Aşağıda verdiğim linke bakar mısınız rica etsem?

https://isgfrm.com/threads/yeni-donem-1-ocakta-basliyor.24630/

cengizgunaydin bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica