Tartışma Kullanılmayacak A Sınıfı Uzmanlık Belgesi

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Cihat YILMAZ tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Cihat YILMAZ

  Cihat YILMAZ TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar 21 aralık yükseltme sınavı ile kısmetse A sınıfı uzmanlık belgesi alıyorum. Bir inşaat mühendisi olarak uzun süredir memnun olduğum bir firmada kendi mesleğimi yapıyorum. Belgeyi alacağım ama iş güvenliği uzmanı olarak çalışmayı düşünmüyorum. Benim gibi çok kişi olduğunu düşünüyorum. Yükseltme sınavında 3000 gün prim istendiğini göz önüne alarak A sınıfı uzman olacakların çoğunun mevcut bir işi olduğunu düşünüyorum. Hangi şartlarda mevcut iş bırakılıp bu mesleğe geçilebilir? İş güvenliği uzmanlığı sizce bu cazibesini ne kadar koruyabilir?


   
 2. hdagdeviren

  hdagdeviren TÜİSAG Üyesi

  aynen katılıyorum size ancak belgeleri alanlar yarı zamanlı olarak değerlendirmeyi düşünebilirler kanısındayım

   
 3. İhsan Soykan

  İhsan Soykan TÜİSAG Üyesi

  Bende özel sektörde yönetici olarak çalışmaktayım ve işimi bırakmayı düşünmüyorum. Ancak 21 Aralık sınavı sonrası muhtemelen A sınıfı uzman olacağım, bunun yanında NEBOSH sertifikam da var ve 13 yıldır aslında HSEQ (Sağlık, Emniyet, Çevre ve Kalite) konusunda çalıştım ve pek çok eğitim aldım.
  Sormak istediğim, mevcuttaki işime devam ederken bir OSGB ye girip örneğin ayda 7 gün çalışabilir miyim ? Hafta sonu Cumartesi günleri ve ayda 3 gün hafta içi şeklinde.

     

   
 4. efe64

  efe64 TÜİSAG Üyesi

  tam zamanlı bi işte çalışıyorsan ayda sadece 37 saat daha bu işi yapabilirsin yani 180+37 olabiliyor.

   
 5. İhsan Soykan

  İhsan Soykan TÜİSAG Üyesi

  Bunun yasal dayanağı nedir ?
  Açıkçası geçen hafya bölge SGK ya gidip aynı anda iki farklı yerden sigorta primi yatırılıp yatırılamayacağını sordum. Bununla ilgili hiç bir kısıt olmadığını yatırılabileceğini söyledi yetkili.

     

   
 6. İhsan Soykan

  İhsan Soykan TÜİSAG Üyesi

  Bu arada belki karşılıklık şuradan çıkmıştır, ben halihazırda tam zamanlı çalıştığım şirkette ISG uzmanı olarak çalışmıyorum, muhtmelen çalışmayacağım da. Bu nedenle ISG uzmanı çalışma saat kısıtı beni etkilemiyor diye düşünüyorum.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica