Kocaeli Üniversitesi Yüksek Lisans | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Kocaeli Üniversitesi Yüksek Lisans

Konu, 'Güncel Duyurular, Tartışmalar, Forum Hakkında' kısmında Erince Can tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Erince Can

  Erince Can TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar merhabalar benim kocaeli üniversitesinde yüksek lisans için başvurum kabul edildi ama tam olarak bilgi almamıştım. Burada var mıdır Kocaeli Üniversitesinde yüksek lisans yapan kimse. Ücretler, öğretim süresi nedir? Varsa bilgisi olan yazarsa çok mutlu olurum.


   
 2. cem karaağa

  cem karaağa TÜİSAG Üyesi

  ben de düşünüyorum da tezli mi tezsiz mi sizin

   
 3. Erince Can

  Erince Can TÜİSAG Üyesi

  Ben tezsiz yapacağım 2 sene sonra c sınıfında sürem doluyor ama bunla daha erken mi olur tam anlayamadım. Bi 3 dönem lafı geçiyor bi 2 dönem deniliyor .

     

   
 4. cem karaağa

  cem karaağa TÜİSAG Üyesi

  evet b sınavına girme hakkı kazanıyosun yüksek lisansı yapınca isg üzerine.süre beklemene gerek kalmıyor. bazı üniversitelerde 2dönem ama kocaelide 3dönem diye duydum sanki ben emin değilim ama. kocaeli mezunuyum ben de araştırmıştım bi ara öyle gibi kalmış aklımda.

   
 5. Erince Can

  Erince Can TÜİSAG Üyesi

  Eğer 3 dönemse verdiğim paraya da verdiğim emeğe de deymiycek ama pazartesi gider net olarak öğrenirim.

     

   
 6. cem karaağa

  cem karaağa TÜİSAG Üyesi

  buraya da yazarsan sevinirim

   
 7. Erince Can

  Erince Can TÜİSAG Üyesi

  tabi ki yazarım. umarım iki yıldan önce tamamlanır da vereceğim emeğe değer.
   
 8. cem karaağa

  cem karaağa TÜİSAG Üyesi

  karadeniz teknikte 2yarıyıl yani 1 sene. uzaktan eğitim olarak tamamlıyorsun dönemi 3 bin tl yani 6bin e bitiyor uzatmazsan   
 9. Erince Can

  Erince Can TÜİSAG Üyesi

  Evet orda fiyatı biliyorum ona da başvuru yaptım ama yedekler 71. Sırada girdim zor o iş ☺

     

   
  cem karaağa bu yazıya teşekkür etti.
 10. mmmustafaaa

  mmmustafaaa TÜİSAG Üyesi

  Merhabalar,

  Ben Kocaeli Üni. İsg Tezsiz YL mezunuyum.Kocaeli Üniversitesinde dersleriniz hafta içi akşamları olur(2 veya 3 gün) ve birkaç ders dışında devam zorunluluğu vardır.Tezsizde toplam 10 ders +Proje ,Tezlide ise 8 ders+ tez vardır. Tezsizden en erken 3 dönemde mezun olabilirsiniz.Yani şuan girmeniz halinde Haziran 2017 de mezun olabilirsiniz.Projelerde tez düzeyinde yazılır tek farkı yayınlanmaz(yökte) aynı şekil jüri karşısında savunma sınavı vs. hepsi mezuniyet için Kocaelide şarttır.Çok fazla emek ve zaman harcamanız gerekecek. Tezsizde biz girdiğimizde ders başı 600 tl idi.Ancak bu sene ders başı 750 tl ye çıkartıldı. Toplam 10 ders ve proje, 11 x 750 = 8250 TL maliyeti olacaktır.Tabiki dersten kalmanız durumunda ders ücretini tekrar ödeyeceksiniz.(savunma sınavında başarısız olup 1 dönem uzatanlar var).Özel üniversitelerde genel olarak fiyatlar 6000TL civarına gerilemişken hatta yukardaki yazıda 3000tl ye(devlet üni) bile olduğunu söyleyen arkadaş varken burda her yıl artış gösterebilir!
  Benimle birlikte aynı zamanda özelde başlayan arkdaşlarım 2.ci sınava girdiler.(Özeller 6 ayda mezun etmekteler).Biz ise 30 nisandaki sınava girebilmek için haftalardır okulda vakit harcayarak 22 Ocakta mezun olduk ve sınava son başvuru tarihi olan 25 Ocakta gidip Ankaraya ÇSGB gidip elden belgeleri teslim ettik. Biz dediğim ise bildiğim sadece 2 kişi. Birçok arkadaşımızın yetişmedi.Neden bu kadar uğraştık çünkü Kocaeli üni takvimini değiştirmedi başvurularımıza rağmen yardımcı olmadı ve savunma tarihlerini öne çekmedi.Birçok özel ünide takvim geri çekildi,evet özeller yapabilir desekte, devlet üni olarak Sakarya üni.de bu durumdan dolayı sınava girecekleri mağdur etmemek için karar alındı ve takvimi geriye çektiler.


  Dersler konusunda ise bu alanda bilgili ve deneyimli hocalar mevcut,gelişime katkı sağlayacaktır. Ancak üniversite genel yapısını verdiğim birkaç örnekten çıkartabilirsin.(bunlar sadece birkaçı) Uzun bir yazı olmakla birlikte sana ve başka arkadaşlara yardımcı olacağını düşünüyorum:)
  Herkese iyi haftalar dilerim   
  cem karaağa ve Ersin Topçu bu yazıya teşekkür etti.
 11. Erince Can

  Erince Can TÜİSAG Üyesi

  Mustafa Bey;

  Bu kadar güzel ve her şeyi ayrıntısıyla açıklamanıza çok teşekkür ederim. Ben kayıt için düşünüyordum da vazgeçmek durumundayım dediklerinize bakacak olursam. Yüksek Lisans yapmadan normalde ben 2018 mayısta sınava girecem ama Yüksek lisans yaparsam da 2017 aralıkta girecem 5 ay için bu kadar paraya da eziyete de deymez diye düşünüyorum.   
 12. gizem kuruefe

  gizem kuruefe TÜİSAG Üyesi

  Özel üniversitelerden hangileri yüksek lisans eğitimini veriyor. 3 dönem derse gitmenin bir anlamı yok zaten 2017 oluyor. Eğer ki 6 aylık bir eğitim olursa mantıklı, özel üniversitelerde 6 ayda tamamlıyor sanırım bu eğitimi , çok net bir bilgim yok.

   
 13. mmmustafaaa

  mmmustafaaa TÜİSAG Üyesi

  Benimde Kasım 2016 da 3 yılım doluyor ama ösym ve bakanlığın takviminden dolayı aralık sınavına yetişmeyecekti.Mayıs 2017 yi beklemem gerekecekti.1 yıllık avantaj sağladı şuan ancak biz bunu bilerek girdik.Aynı zamanda gelişim açısından da yararlı olacaktır diye düşündük ama beklentilerimizi karşıladığını söyleyemeyeceğim.

  Yükselme için düşünülüyorsa özel üniler tercih edilebilir 6 ayda eğitimi tamamlamaktalar. Şuan başlarsanız Aralık 2016 sınavına yetişebilirsiniz. Okan,yeni yüzyıl gibi üni'lerde var.Ayrıca bazı kuruluşlarda aracı olarak toplu başvuru ile daha düşük ücretlere eğitim almak mümkün.Forumda bununla ilgili duyurular vardı araştırabilirsiniz.
   
  Erince Can ve gizem kuruefe bu yazıya teşekkür etti.
 14. mahir. deniz

  mahir. deniz TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar bende fatih ünv. kayıt yaptırıcam çarşamba günü orasıda 6 ayda tamamlıyor ve aralık sınavına ytişiyor burdan yaptırıcak varsa cumartesi son gün bilginiz olsun

   
  Erince Can bu yazıya teşekkür etti.
 15. Erince Can

  Erince Can TÜİSAG Üyesi

  İrtibat nedir devam zorunluluğu var mı ?   
 16. Damla.Duru

  Damla.Duru TÜİSAG Üyesi

  ben özel üni.de aldım 3 dönem sürdü. 6 aylık yetişmediğini söylediler.
  2 dönem ders gördük, 1 dönemde proje dönemiydi. ne kadar erken bitirirsen o kadar erken mezun oluyodun 1 günde verenler oldu :D

   
 17. Erince Can

  Erince Can TÜİSAG Üyesi

  Kafam çok karıştı Fatih Üniversitesini aradım açmıyorlar. Yetişir mi aralığa ? aralık olmazsa hiç anlamı kalmıyor.

   
 18. Damla.Duru

  Damla.Duru TÜİSAG Üyesi

  aralık olmazsa zaten mayısta hakkınız yokmu?
  ben olsam o kadar para verip girmezdim bid earalıkta geçemezseniz zaten mayısa kalcak riske değmez

   
 19. İSG Specialist

  İSG Specialist TÜİSAG Üyesi

  8 Şubata kadar devam ediyormuş kayıtlar.Anadolu yakasında olacakmış eğitimler

   
 20. Erince Can

  Erince Can TÜİSAG Üyesi

  Hayır ben şöyle anlatayım. 2014 Aralıktan beri İSG Katip te atamam var. Bu şekilde devam ederse 2017 Aralıkta 3 yılım dolmuş olacak. Ama yine 2018 Mayıs sınavına kalacam süreç baya uzayacak. Az önce damar akademi ile konuştum 2016 aralık sınavına yetişir diyorlar. Hep şikayet var oradan ama yine de bi şansımı denesem diye düşünüyorum.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica