Kırık İğne Raporu

Sinem97

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Diğer
Merhaba

Konfeksiyon bölümü kırık iğne formu için yardımcı olabilecek var mı?

furkaneroz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhaba

kırık iğne formu derken anlayamadım biraz daha açarsanız yardımcı olmak isterim size

Sinem97

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Diğer
kırık iğne formu derken anlayamadım biraz daha açarsanız yardımcı olmak isterim size
Makinacılar iğneyi kırarken o iğneyi bantla forma yapıştırıcam ama mesela o iğnenin hangi makinanın olup olmadığını bilmiyorum burdan birine de sormak istemiyorum birde eğer o iğnenin diğer parçaları bulunmadıysa tek parça olarak forma yapıştırabilir miyim

Sinem97

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Diğer
Makinacılar iğneyi kırarken o iğneyi bantla forma yapıştırıcam ama mesela o iğnenin hangi makinanın olup olmadığını bilmiyorum burdan birine de sormak istemiyorum birde eğer o iğnenin diğer parçaları bulunmadıysa tek parça olarak forma yapıştırabilir miyim
Nedense yazarak ifade edemedim bir türlü

furkaneroz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
yinede çok fazla anlayamadım ama oradan ustabaşı formen yada çalışanlara sormaktan çekinmeyin hangi makinenin se söylerler zaten tepki vermezler diye düşünüyorum. Oradaki formen' e sorun derim.
İyi çalışmalar...

gökhan koşar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
ben bulabilirsem atayım. ama bunu siz değil iğneciler ayakçılara uğraşsın anladığım kadarıyla teknik denetim geçireceksiniz genelde bu tarz raporlar denetimde istenir. ben bunun için ayrıca kaza kayıt formu hazırladım bu iğneler kırılınca çalışanın eline batıyor ama iş kazası olarak yansımıyor bazen ciddi kaza olursa iğne içinde kalırsa o zaman hastaneye götürülüyorlar. bu yüzden ben küçük kazaları da kayıt altına almak adına ad soy ad kaza oluş şekli kazanın olduğu makine ve tarih sütunu açtım. aynı kişi veya aynı tip makinelerde mi sorun olduğunu anlamak adına yapıyorum bunu.

fakat kırık iğne formu kalite bölümü hazırlaması daha doğru olur. o raporun amacı kırılan iğnenin ürün ile paketlenip paketlenmediğini anlamak adına yapılan bir çalışmadır.

Sinem97

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Diğer
ben bulabilirsem atayım. ama bunu siz değil iğneciler ayakçılara uğraşsın anladığım kadarıyla teknik denetim geçireceksiniz genelde bu tarz raporlar denetimde istenir. ben bunun için ayrıca kaza kayıt formu hazırladım bu iğneler kırılınca çalışanın eline batıyor ama iş kazası olarak yansımıyor bazen ciddi kaza olursa iğne içinde kalırsa o zaman hastaneye götürülüyorlar. bu yüzden ben küçük kazaları da kayıt altına almak adına ad soy ad kaza oluş şekli kazanın olduğu makine ve tarih sütunu açtım. aynı kişi veya aynı tip makinelerde mi sorun olduğunu anlamak adına yapıyorum bunu.

fakat kırık iğne formu kalite bölümü hazırlaması daha doğru olur. o raporun amacı kırılan iğnenin ürün ile paketlenip paketlenmediğini anlamak adına yapılan bir çalışmadır.
Evet benim doldurmam gerektiği söylendi onun için maalesef yardımcı olabilirseniz çok teşekkür ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:

dnz04

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
free zone prosedür dersen aradığınız herşeye ulaşabilirsiniz.

Guzin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhaba

Hangi makinada kırıldı, kırık parçasıyla birlikte teslim edilerek yenisi istenmeli. Neden kırıldı? Yanlış kullanım, zorlama vb bu konuları ele alarak hazırlayabilirsiniz

sema çakırR

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba,
Kırık İğne Takip formu ve Kırık İğne Prosedürü'nü ekte bulabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• Kırık İğne raporu.pdf
    479 KB · Görüntüleme: 338
  • KIRIK İĞNE PROSEDÜRÜ.doc
    49 KB · Görüntüleme: 292

LİBERTY2AYTEN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Diğer

Ekli dosyalar

• 1...xlsx
    11.2 KB · Görüntüleme: 168

LİBERTY2AYTEN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Diğer
Merhaba

bu formu diğer makinelerde de ismini değiştirerek kullanabilirsiniz? ihtiyacınız olan sanırım budur. :)

Ekli dosyalar

• 1...xlsx
    11.2 KB · Görüntüleme: 133

Zubeyde Sahbaz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba

Merhaba
kırık iğne prosedürü ektedir. atölyede her makinenin bir numarası olmalı ve kullanıcıya zimmetlenmeli 1 kişi iğne sorumlusu olarak atanmalı ve eğitimini isg yahut sorumlu kişi vermiş olmalı daha sonra kırılan iğneler yapıştırılmalı iğnenin ucu bulunamadıysa çalışılan parça ve civarında ki parçalar karantina altına alınıp uygun bölüm işaretlenmeli. bizi atölyemizde bulunan dedektör sayesinde genellikle kırılan parça bulunur. atölyede bulunamayan iğne parçaları için ayrılan parçalar karantina kutusuna koyulmalı. Ayrıca iğneler stok kayıt tutulup teslim edildikçe stoktan düşülmeli ben genellikle iğne formunu tamamlamamış ustalara iğne verilmesine izin vermiyorum. atölyede bulunan iğne görevleri bu işi takip ediyor

Ekli dosyalar

• FR002 KIRIK İĞNE FORMU.xlsx
    15 KB · Görüntüleme: 162
  • PR028-KIRIK İĞNE PROSEDÜRÜ.doc
    43.5 KB · Görüntüleme: 147
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.