Khk İle Sertifikam İptal Edilmiş | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Khk İle Sertifikam İptal Edilmiş

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında Mehmet Tosun tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Mehmet Tosun

Mehmet Tosun TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bu gün ögrendim khk ile sertifikam iptal edilmiş aynı durumda olan var mı.Ne yapmalıyım.

2. tower try

tower try TÜİSAG Üyesi

nereden öğrendiniz_?

3. Hkn_Erdoğan

Hkn_Erdoğan TÜİSAG Üyesi

hiçbirşey yapamazsın

4. Genco

Genco TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

5. İsmail UYGUR

İsmail UYGUR TÜİSAG Üyesi

Öncelikle çok geçmiş olsun. Umarım sertifikanızı geri alırsınız.
    Bulunulan ilin valilik binasında bu tip müracaatların yapılabileceği ohal büroları vardı. Dilekçe ile bu birimlere başvuruda bulunabilirsiniz. #Genco'nun yazdığı siteden nasıl müracaat yapılıyor bilmiyorum.
    Bu arada sertifikanızın iptalini nasıl öğrendiniz. İSG-Katip vb. mi?

6. Mehmet Tosun

evet katip e giriş yaptığımda öğrendim

7. Mirstran

Mirstran TÜİSAG Üyesi

01.09.2016 tarihinde yayınlanan 673 sayılı KHK'nın 9. maddesine göre sertifikanız ÇSGB tarafından iptal edilmiştir.

8. Genco

Genco TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

MADDE 9- (1) 9/1/1985 tarihli ve 3146 sayılı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun 12 nci maddesinin birinci fıkrasının (l) ve (m) bentleri kapsamında yetkilendirilen kişi, kurum veya kuruluşlardan terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olanların yetkileri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı tarafından oluşturulacak komisyonun teklifi üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanının onayı ile iptal edilir.

Mehmet Tosun bu yazıya teşekkür etti.
  9. Mehmet Tosun

hayır üstad ben o tarihten yaklaşık 2 ay Daha çalışıp işten ayrıldım. yeni ögrendim

10. ŞABAN KURT

ŞABAN KURT TÜİSAG Üyesi

Aynı durum bende de var. Komisyonca iptal edildi. Idare mahkemesine başvuru yapabilirsiniz dediler. Bir sonuç elde edebilir miyim

11. tower try

tower try TÜİSAG Üyesi

nerede yazıyor isg katibin

12. ŞABAN KURT

ŞABAN KURT TÜİSAG Üyesi

Müdürlüğü aradım. Belgenin aktif yapılması için dilekçe yazdım. Ceza aldığım için aktif yapılmayacağını dair yazı gönderildi. İdari mahkemeye başvuru yazabilirsiniz denildi.durum böyle

Last edited by a moderator: 8 Temmuz 2019
  13. Gül Bahar

Gül Bahar TÜİSAG Üyesi

Merhaba,
    İlk öncelikle geçmiş olsun. Belgenizin aktif olması için dilekçe yazabilirsiniz gelen cevaba göre hareket edersiniz.Ya da bulunduğunuz ilin valilik binasına müracaat edebilirsiniz.
    Umarım sertifikanız tekrar alabilirsiniz.

14. omark

omark TÜİSAG Üyesi

Öncelikle çok geçmiş olsun. sertifikanız yeni mi iptal edilmiş yoksa siz yeni mi fark ettiniz?
    Sonuç elde etme noktasında bence şu an için bir sonuç elde edemezsiniz fakat itiraz hakkınızı kulanın , belgeleriniz elinizde olsun. Yaşadığınız bu mağduruyetin elbette bir karşılığını alırsınız.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica