kaza sonrası risk değerlendirmesi nasıl yapılır?

Konu, 'Risk Analizleri, Değerlendirmeleri ve Örnekler' kısmında Helen tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Helen

  Helen TÜİSAG Üyesi  Elektrikle ilgili bir iş kazası sonrası risk değerlendirmesi yapmak istiyorum. Ama nasıl yapabişleceğim hakkında en ufak fikrim yok. Kazanın olduğu yerdeki riskler tehlikeleri yazarım. ama kaza sonra olduğu için, kazayıda içeren spesifik bişey olması gerek diye düşünüyorum. Daha önce kaza sonrası risk değerlendirmesi yapan arkadaşlar var mı?
  Nasıl hazırladınız? Ya da elinde örnek olan falan?


   
 2. Okan67

  Okan67 TÜİSAG Üyesi

  Kaza sonrası risk değerlendirmesi biraz tuhaf geliyor bana. Kaza sonrası, Olay Tahkikatı/Araştırması yapılır. Orada zaten bir risk değerlendirmesi yapılması gerekir. Yani doğrudan sebepler, dolaylı sebepler ve kök sebep belirlenir ve analizi yapılır. Analiz için doğrudan sebepler, dolaylı sebepler ve kök sebep için ayrı ayrı olayın tekrar yaşanmaması için düzeltici faaliyetler belirtilir. Bu düzeltici faaliyetler, yeni durumlar olmasın diye aslında bir risk değerlendirmesinin parçalarıdır. Sizin olayınızdaki düzeltici faaliyetlere odaklanın ve bunları risk değerlendirmenize dahil edin derim.

   
 3. ali yıldırım

  ali yıldırım TÜİSAG Üyesi

  ARKADAŞLAR KAZA SONRASI RİSK ANALİZİ YAPILIR ÖN GÖREMEDİĞİMİZ RİSKLERİ ÖNCEKİ YAPILAN RİSK ANALİZİ REVİZE EDİLEREK DÜZELTİLİR BİLGİNİZE..

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica