Soru : Kamuda Taşeron Firma Uzmanlığı

Uzman gibi

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Mehabalar; ben kamuda hizmet veren taşeron bir firmaya bağlı osgbde uzmanlık yapıyorum.Çalıştığım bir projede ciddi bir görev tanımı dışı çalışma var. Bu çalışmayı engellemek istiyorum fakat gerek üst işveren gerek alt işveren tarafından bu pek mümkün olmadı.Bu konuda yardıma ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bülent Avşar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Mehabalar; ben kamuda hizmet veren taşeron bir firmaya bağlı osgbde uzmanlık yapıyorum.Çalıştığım bir projede ciddi bir görev tanımı dışı çalışma var. Bu çalışmayı engellemek istiyorum fakat gerek üst işveren gerek alt işveren tarafından bu pek mümkün olmadı.Bu konuda yardıma ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.
ben de kamuda iş güvenliği uzmanıyım dediğiniz biraz zor görünüyor. maalesef siz onu yapmak için resmi olarak onaylı deftere filan yazmanız gerekir işveren de bunu yapmaz kolay olay çünkü işverenler hala işin ciddiyettini bilmiyor ya da biliyor umursamıyorlar

Uzman gibi

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
deftere yazdım kuruma resmi yazı yazdım fakat uygulamada hiç bir değişiklik olmuyor maalesef çalışanlarda bu durumdan rahatsız.yani üç taraftan sıkıntı çıkıyor.Banada yapılabilek bişi yok gibi geliyo.bi şansımı deneke
ben de kamuda iş güvenliği uzmanıyım dediğiniz biraz zor görünüyor. maalesef siz onu yapmak için resmi olarak onaylı deftere filan yazmanız gerekir işveren de bunu yapmaz kolay olay çünkü işverenler hala işin ciddiyettini bilmiyor ya da biliyor umursamıyorlar

Bülent Avşar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
deftere yazdım kuruma resmi yazı yazdım fakat uygulamada hiç bir değişiklik olmuyor maalesef çalışanlarda bu durumdan rahatsız.yani üç taraftan sıkıntı çıkıyor.Banada yapılabilek bişi yok gibi geliyo.bi şansımı deneke
risk değerlendirmede yer verdiniz mi konuya. risk değerlendirmede termin süresi verdiğinizde o süreye kadar düzenleme yapmak zorundalar resmi olarak . yapmadıklarında sanırım çalışma il müdürlüğüne rapor etmeniz gerekiyor. tabi bu seferde işiniz tehlikeye girebiliyor maalesef:( durumun ciddiyetini anlatmalısınız hem şirkete hem de alt işveren olan kamu kurumuna. eğer görevi olmayan bir işte çalışanın başına bir kaza geldiğinde başlarının ağrıyabileceğini anlatın bence.

Arda SOYKAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
taşere olduğunuz firmanın iş kolu nedir bilmiyorum ama örneğin özel güvenlik personlei ile ilgili kendi kanun maddelerinde görev tanımı dışında iş yapamazlar gibi bir madde söz konusu. buna benzer bir kanun hükmü bulup karşılarına çıkarsanız daha kolay olacaktır işiniz öncelikle taşere sözleşmesini incelmeeniz gerekebilir bunun için

Uzman gibi

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
raporlama olarak herşey tamm şuanda tek çare bildirim yapmak gbi druyo.

Uzman gibi

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
taşere olduğunuz firmanın iş kolu nedir bilmiyorum ama örneğin özel güvenlik personlei ile ilgili kendi kanun maddelerinde görev tanımı dışında iş yapamazlar gibi bir madde söz konusu. buna benzer bir kanun hükmü bulup karşılarına çıkarsanız daha kolay olacaktır işiniz öncelikle taşere sözleşmesini incelmeeniz gerekebilir bunun için
Her şeyi denedim dedğinizide yaptım ama engelleyemiyorum galiba tek şansım sgk ya bildirmek

mekabe

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
Her şeyi denedim dedğinizide yaptım ama engelleyemiyorum galiba tek şansım sgk ya bildirmek

bu konuları sgk ya bildirim yapan, yaptıktan sonra işinde çalışmaya devam eden var mı merak ediyorum... :(

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.