Soru : Kamuda İsg Uzmanı Görevlendirilmesi

kubilay yılmazzobu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Umarım 2071 yılına ertelemezler
Bilgimin yanlis oldugunu ilerde gorursen ben burdayim. Bende ertelenmesini istemezdim. Surekli erteleme nereye kadar. Arti suan cogu kurum hizmet satin aldi ve aliyor. Aciklamayi yapmak icin gec kalindi. Kulaktan duyma bilgide degil. Gordugumu soyledim. KAMU KURUMLARI ICIN 6331 SAYILI KANUNUN 6. VE 7. MADDELERI ERTELENDI. HA KAC YIL ERTELENDI ONU BILMIYORUM. DIGER ERTELENEN SEYLER NE DERSEN ONUDA BILMIYORUM. RESMI ACIKLAMA OLUNCA HEPIMIZ GORUCEZ. TEKRAR EDIYORUM YUZDE YUZ ERTELENDI KAMU.

kubilay yılmazzobu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Geçen sene b sınavına girip derece ile geçmiştim. Parasızlıktan dolayı Ziraat Bankasına belge parasını yatiramadim öyle bekliyo orda. Umarım 2071 yılına ertelenir de o belge de orada çürür

Muhammed oğuz korkmaz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
WhatsApp Image 2020-06-30 at 01.13.58.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:

serkan malçok

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Ertelemeler kanun değişikliği ile olması lazım. Meclis komisyununda bekleyen kanun tasarilarinin arasında iş kanunu ile ilgili hiç tasarı yok.ertelemenin başka bir yolu var mı ki

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Günaydın arkadaşlar. Biliyorum hassas bir konu. Lakin forumumuzda karşılıklı atışmalara müsaademiz yoktur. Bundan dolayı lütfen konuşmalarımızda birbirimizi kırıcı sözler sarf etmeyelim. Haklı haksız gözetmeksizin bu tip mesajların tamamını siliyoruz ve silmeye devam edeceğiz.
Hepinize iyi çalışmalar diliyorum...

Son düzenleme:

hakanhakanfizik25

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Günaydın arkadaşlar. Biliyorum hassas bir konu. Lakin forumumuzda karşılıklı atışmalara müsaademiz yoktur. Bundan dolayı lütfen konuşmalarımızda birbirimizi kırıcı sözler sarf etmeyelim. Haklı haksız gözetmeksizin bu tip mesajların tamamını siliyoruz ve silmeye devam edeceğiz.
Hepinize iyi çalışmalar diliyorum...
Gamze hanım teşekkür ediyorum.

MEHMET ERTUĞ

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
kamuda ek 4 formundaki bilgiler ssk sicil no,tehlike sınıfı belli değil bu form nasıl dolacak?

EngineerRoot

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)

muzaffer.ceyhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Kıymetli uzman arkadraşlar, süre uzatımı veya hiç bir değişiklik yapılmaması resmi bir yazıyla iş değil. Hepimizin bildiği gibi, 6331 sayılı yasada ne tür değişiklik yapılacaksa yine kanunla olur. Yani Yasama organı şuan içinde bulunduğumuz saate kadar 6331 sayılı yasa ile ilgili kanun değişikliği tasarısını görüşmedi.

muzaffer.ceyhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
6331 SAYILI KANUNA EK VE DEĞİŞİKLİK GETİREN MEVZUATIN VEYA

ANAYASA MAHKEMESİ İPTAL KARARLARININ

YÜRÜRLÜĞE GİRİŞ TARİHLERİNİ GÖSTERİR TABLO

Değiştiren Kanunun/KHK’nin veya İptal Eden Anayasa Mahkemesi Kararının Numarası
6331 sayılı Kanunun değişen veya iptal edilen maddeleri
Yürürlüğe Giriş Tarihi
6462​
3​
3/5/2013​
6495​
3, GEÇİCİ MADDE 4, 38​
2/8/2013​
6552​
2, 6, 15, 30​
11/9/2014​
6645​
8, 25, 25/A, 26, 30, GEÇİCİ MADDE 4, GEÇİCİ MADDE 9​
23/4/2015​
Anayasa Mahkemesinin 14/5/2015 tarihli ve E.: 2014/177,
K.: 2015/49 sayılı Kararı​
2​
11/6/2015​
6745​
38​
7/9/2016​
6770​
GEÇİCİ MADDE 4​
1/1/2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 27/1/2017​
7033​
6, 15, 30, 38​
1/7/2017​
7061​
30, GEÇİCİ MADDE 10​
5/12/2017​
KHK/703​
7, 21, EK MADDE 1​
24/6/2018 tarihinde birlikte yapılan Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonucunda Cumhurbaşkanının andiçerek göreve başladığı tarihte
(9/7/2018)​
7166​
Geçici Madde 4​
22/2/2019​

android330

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
kamudaki arkadaşlar isg ye hazır olsun herkese hayırlı olsun... erteleme olmayacak

emrhakyl

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Kamuya Yazı geldimi arkadaşlar

EngineerRoot

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Kamuya Yazı geldimi arkadaşlar

Yürürlüğe girmiş bir kanun var ortada. Resmi yazının bir çok kurum için gelmeyeceğini düşünüyorum. Kanunda görevlendirmelerin ne şekilde yapılacağı da belirtilmekte zaten.

MEHMET ERTUĞ

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
kamuda sicil nolar belli değil isg katipden çıkmıyor nasıl atama olacak

EngineerRoot

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
SGK Sicil numarası kamuda Emekli Sandığına tabi memurların maaşlarını aldıkları sicil numarasıdır. İSG-KATİP'ten çıkmaz. Mutemetlikten talep edebilirsiniz.

suat duzgun

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
2016 da da başlamıştık 2-3 ay sonra ötelemişlerdi. Maalesef ne olacağına dair kimsenin bir bilgisi yok.

Fatih soylu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Ek 5 b ile iş sözleşmesi yapılacak. Ardından isgkatipte düzenlemeler olunca isgkatip üzerinden sözleşme imzalanacak. İş sağlığı genel müdürlüğüne sordum, verilen cevaptır.

ledo

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Yüz de yüz bir duyuru yapildi bugün
02.07.2020

İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri İle İlgili Duyuru

Kamu kurum ve kuruluşlarında yapılacak İSG profesyoneli görevlendirmelerinde;

İSG KATİP’te kaydı olan çalışanlar için görevlendirmeler sistem üzerinden yapılacak olup, henüz sistemde yer almayan çalışanlar için görevlendirmeler İSG-KATİP’teki gerekli düzenlemeler tamamlanıp Genel Müdürlük internet sayfasında ilan edilinceye kadar İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği Ek-5’de yer alan formların doldurulması ve resmi görevlendirme oluru ile yapılacaktır. Söz konusu olur ve formların ilgili kişilerce imzalanıp gerektiğinde denetime yetkili memurlara gösterilmek ve istendiğinde Bakanlığa iletilmek üzere işyerlerinde muhafaza edilmesi gerekmektedir.

İSG Hizmetlerinin İşveren veya İşveren Vekili Tarafından Yürütülmesi

Elliden az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde;

İ
ş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin işveren veya işveren vekili tarafından yürütülebilmesi için İSG-KATİP üzerinden yapılacak görevlendirme adımları ekli kılavuzda yer almaktadır. Kullanıcının görevlendirmeyi yapabilmesi için SGK sisteminde işveren, işveren vekili ya da yönetici olarak tanımlanmış olması gerekmektedir. Eğer ilgili tanım yapılmamışsa işyerinin bağlı olduğu SGK İl Müdürlüğü ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında İSG uygulamaları hakkında detaylı bilgi için Kamuda İş Sağlığı ve Güvenliği Rehberi’ni aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.