Soru - Kamu Da Çalışıp Iş Yeri Hekimliği Yapanlarda Maaşda Performansdan Kesinti Oluyor Mu? | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Soru Kamu Da Çalışıp Iş Yeri Hekimliği Yapanlarda Maaşda Performansdan Kesinti Oluyor Mu?

Konu, 'İşyeri Hekimliği Hakkında Sorularınız' kısmında rıfat serttaş tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. rıfat serttaş

  rıfat serttaş TÜİSAG Üyesi  Kamu Hastaneler birliğinde acil servisde hekimlik yapmaktayım... İş yeri hekimliği belgesini bu sınavda alacağım... Aylık 30 saat iş yeri hekimliği yaparsam part time yani su an aldıgım maasdan performansdan ne kdar kesinti olacak... Bilgisi olan arkadaslar bilgilendirirse sevinirim...


   
 2. nesrinözmen

  nesrinözmen TÜİSAG Üyesi

  Rıfat Bey,
  Siz mesai dışı işyeri hekimliği ile kamu kurumlarında yapılacak olan işyeri hekimliğini birbirine karıştırmışssınız.30 saat mesa dışı işyeri hekimliğini özele hizmet vererek yapabilirsiniz. kamu kurumlarındaki işyeri hekimliği içinde mesai saatine bağlı kalmak kaydıyla tam zamanlı bile yapabilirsiniz.

   
 3. suphi bulğurcu

  suphi bulğurcu TÜİSAG Üyesi

  iyi günler arkadaşlar, devlet hastanesinde uzman doktor olarak mecburi hizmetimi yapmaktayım. İş yeri hekimliği sertifikam mevcut. genel sekreter beni iş yeri hekimliği ile ilgli toplantıya çağırdı. hastanenin iş yeri hekimliği teklif ederse bunun bana nasıl bir katkısı olur?

     

   
 4. orkide

  orkide TÜİSAG Üyesi

  Suphi bey;

  6331 de " Kamu kurum ve kuruluşlarında ilgili mevzuata göre çalıştırılan işyeri hekimi veya iş güvenliği uzmanı olma niteliğini haiz personel, gerekli belgeye sahip olmaları şartıyla asli görevlerinin yanında, belirlenen çalışma süresine riayet ederek çalışmakta oldukları kurumda veya ilgili personelin muvafakati ve üst yöneticinin onayı ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görevlendirilebilir. Bu şekilde görevlendirilecek personele, görev yaptığı her saat için (200) gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı tutarında ilave ödeme, hizmet alan kurum tarafından yapılır" hükmü yeralmaktadır.

  Kurumla İSG Katipten sözleşme imzalarsanız bu haktan yararlanırsınız..

   
 5. mehmet okçu

  mehmet okçu TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar herkese merhabalar, devlet Hastanesi'nde uzman hekim olarak çalışmaktayım.hastane yönetimi bana işyeri hekimliği teklif ediyor, fakat temmuza kadar ücretsiz çalışmamı istiyor. Sizlerde veya çevrenizde durum nasıl? Teşekkürler

     

   
 6. Ersan KARAKAŞ

  Ersan KARAKAŞ TÜİSAG Üyesi

  haftalık 45 saat çalışmanın bir kısmını resmi olarak işyeri hekimliğine verirseniz kendi branşınıza ayıracagınız zaman daralacaktır.alacağınız para ona değer mi bilmem.

   
 7. Ersan KARAKAŞ

  Ersan KARAKAŞ TÜİSAG Üyesi

  maaş ve performans kesintisi olmaz 01.07.2017 den itibaren verecekleri parayı alır.hastaneler çok tehlıkeli olduğundan kişi sayısını 15 dak ile çarıpın (örneğin 400 kişilik hastane 400*15=6000 dak 6000/60=100saat /ay ve100/4=25 saat /hafta. yani 400kişilik hastanenin işyeri hekimi haftalık 45 saatinin 25 saatini bu işe harcıyacak 20 saat hastaneişine bakacaktır) Alacagınızı kaybedeceğinizle karşılarmısınız hesap etmek gerekir.
   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica