Soru Kalıp Altı İskelelerin Ve Dış İskelelerin Statik Dayanım Raporu Hakkında

Konu, 'İnşaat ve Yapı Sektöründe İSG Uygulamaları' kısmında okka38 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. okka38

  okka38 TÜİSAG Üyesi  merhabalar ben bu sitede yeniyim ve çok yararlı bilgiler buldum teşekkürler benim sizden isteğim eğer elinizde varsa kalıp altı iskelelerin ( mikroskobik ayarlı) ve dış iskelelerin statik dayanımı örnek olarak rapor halinde belge varsa bulmamda yardımcı olabilirmisiniz yada paylaşabilirmisiniz... teşekkürler


   
 2. okka38

  okka38 TÜİSAG Üyesi

  evet arkadaslar abiler sizden bir bilgi bekliyorum lütfen

   
 3. MehmetZengin

  MehmetZengin TÜİSAG Üyesi

  İskele statik hesabını ben de çok merak ediyorum. Nasıl hesap edicez?

     

   
 4. sameturhan

  sameturhan TÜİSAG Üyesi

  İskele statik hesabını yapmak iş güvenliği uzmanlarının işi olmadığını düşünüyorum. İskelenin kurulum yeri, standartlara uygunluğu, yönetmeliklere uygun olarak dizayn edilip kurulması bizim için önemli. Kalıp altı iskelenin hangi yükü taşıyıp taşımayacağı şantiye şefi yada o iş ile ilgili sorumlu mühendisin işidir. İş güvenliği uzmanının yapması gereken bu sorumlu mühendisten iskele dayanımı yeterlidir yazılı bir evrak hazırlayıp imzalatmaktır.

  Ekteki broşürler tam olarak işinize yarar mı bilmiyorum ama sizin için faydası olacağını düşünüyorum.

   

  Ekli Dosyalar:

  E.Özlem, 6666, nestai ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
 5. okka38

  okka38 TÜİSAG Üyesi

  teşekkürler samet bey.... bir inşaat firmasına müfettişler gelmiş ve çalışmayı durdurmuşlar 15 eksik bulmuşlar bu eksikler içerisinde en önemli olan bu iki madde idi.

     

   
 6. MehmetZengin

  MehmetZengin TÜİSAG Üyesi

  Bende bişiyler buldum.

   

  Ekli Dosyalar:

  6666 bu yazıya teşekkür etti.
 7. okka38

  okka38 TÜİSAG Üyesi

  cok cok tesekkür ediyorum ellerinize sağlık kusura bakmayın cevabım biraz geç oldu özür diliyorum ..
   
 8. demirhan

  demirhan TÜİSAG Üyesi

  Normalde İskele Hesaplamalarını Şantiyede görevli İnşaat Mühendisleri yapabilir. Bildiğim kadarı ile bazı excel formatında hazırlanmış hazır makrolar var ama bulamadım....! bulursam bende excel formatlı hesaplama tablolarını atacağım :)   
 9. okka38

  okka38 TÜİSAG Üyesi

  cok sevinirim bende bugün autocad prog. çizilmiş çıktı olarak bi örnek buldum iskele demirleri tek tek çizilmiş akma dayanımları gösterilmiş bu örneğin olup olmayacağını soracağım hatta taratıp burda paylaşayım

     

   
 10. mustafa bahar38

  mustafa bahar38 TÜİSAG Üyesi

  paylaşımınızı bekliyoruz :)   
 11. EMRE BEYZİ

  EMRE BEYZİ TÜİSAG Üyesi

  Üstadım öncelikle merhabalar. Kalıp veİskele adet hesabı muhakkakki belirli şablonlar ve manuel hesaplamalar neticesinde yapılabilir. Fakat bahsettiğimiz sistemlerin tahkikleri santiyede görevli bir mühendis tarafından yapılamaz. (Özel bilgisi yoksa.) Tahkikler tedarikçi firmanın teknik elemanları tarafından, ilgili standartlar dahilinde sonucları yetkili tarafından garanti edilerek yapılmaktadır. Aksi bir durum söz konusu değildir. Bilgilerinize sunar saygılarımı sunarım.   
  Erkan FINDIKLI bu yazıya teşekkür etti.
 12. EMRE BEYZİ

  EMRE BEYZİ TÜİSAG Üyesi

  Ayrıca İskele yük analizleri Tahkikat raporu ile sunulduğunda İSG uzmanı doğruluğunu tespit edememektedir. Bırakın İSG uzmanının bu raporu hazırlamasını İnşaat mühendisi dahi olsa bu uzmanımız muhtemelen alanı olmadığından hali hazır raporun sonuclarını bile
  Teyid edemeyecektir. SAYGILARIMLA.

   
 13. Onur GN

  Onur GN TÜİSAG Üyesi

  Sen hesaplamayacaksın. İskeleyi temin ettiğiniz firmayı arayarak statik hesap raporunu isteyeceksin mail yoluyla vs. vs.
   
  6666 bu yazıya teşekkür etti.
 14. caglagunes4141

  caglagunes4141 TÜİSAG Üyesi

  Merhabalar bana teleskopik dikme direk sisteminde bir kalıp altı iskelesi hesabı lazım acaba daha önceden elinde bulunan bir arkadaş yardımcı olabilir mi ?

   
 15. tolga2026

  tolga2026 TÜİSAG Üyesi

  İstinat perdesinde beton dikmek için kurulan ahşap kalıp platformların kurulum raporu örneğini kimse paylaşamamış konu başlığında bu soruya cevap alabileceğim bir arkadaş varmı acaba ?   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica