işyeri servislerinde isg

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında çağatayözcan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ayılmaz

  ayılmaz TÜİSAG Üyesi  Herkese iyi çalışmalar dilerim. Merak ettiğim konu personel servislerinin bakımının yetkili serviste yapılma zorunluluğu varmı? Özel serviste yapılacak bir bakım ve sonrasında bakımda yapılan bir hata sonucu kaza sonucu yetkili servis olmaması sıkıntı yaşatırmı? Bence yaşatır. sizlerinde yorumlarınızı bekliyorum. İyi çalışmalar.


   
 2. A.Naz

  A.Naz TÜİSAG Üyesi

  Biz servis firmasıyla yaptığımız sözleşmeye bakımların yetkili serviste yaptırılması hükmünü özellikle ekledik. Kalite müdürümüz konu hakkındaki tecrübeleri doğrultusunda yetkili servislerle ilgili ısrarcı olmuştu. Kaza yaşanması durumunda ben de sıkıntı yaratacağını düşünüyorum. Ayrıca servis şirketinden tüm bakım, vize, kontrol işlemlerinin, şoför özlük dosyalarının, psikoteknik belgelerinin, saklanması gereken her türlü belgenin bir nüshasını da talep edip, saklıyoruz.

   
 3. HASAN ORAKCI

  HASAN ORAKCI TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar tüm bunlara ek olarak aracın arkasındaki Işıklı DUR levhasının olması
  servis araçlarının arka kısmı ayrıca dikkat çekici sarı siyah fosforlu sticker la işaretlenmelidir.
  risk değerlendirirken araçta bulunanların yolcu veya şöförden geçebilecek sepici hastalıkları da unutmayalım

     

   
 4. yeşim kaya

  yeşim kaya TÜİSAG Üyesi

  merhabalar ben bir yere risk analizi yapıcam şöyle ki işverenin iki adet işletmesi var. işyerlerinden biri marangozhane diğeri de ona bağlı olarak açılmış satış mağazası. ben buralara ayrı ayrı rd ve adp yapmalımıyım? bi de şu var işveren bağlı 2 işyeri için çalışan sadece 1 sigortalı var oda satış mağazasında çalışıyormuş. bu durumda ne yapıcam. hangi işyerinde isg yükümlülüklerini uygulayacağım? sonuçta marangozhane de tehlikeli ve iş kazası yaşanma riski çok yüksek olan bir yer. şimdiden teşekkürler..

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica