Bilgi : Işyeri Hekimliği Yenileme Eğitimi

ISGfrm

Yönetici
Admin
Moderatör
TÜİSAG Üyesi
İŞYERİ HEKİMLİĞİ YENİLEME EĞİTİMİ

27 Kasım 2010 tarihli 27768 sayılı “İşyeri Hekimlerinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik” gereğince;

MADDE 30- (2): İşyeri hekimleri belgelerini aldıkları tarihten itibaren beş
yıllık aralıklarla eğitim kurumları tarafından düzenlenecek bilgi yenileme
eğitimine katılmak zorundadırlar. Bu eğitimin süresi 30 saatten az olamaz.
GEÇİCİ MADDE 3 (1) Belge alma tarihine göre, vize süresi dolmuş olan işyeri hekimlerinin belgeleri bu Yönetmeliğin yayımı tarihinden itibaren altı ay süreyle geçerlidir. Bu sürenin sonunda yenileme eğitimini tamamlamayanların yetki belgelerinin geçerliliği söz konusu eğitimi alana kadar askıya alınır. Bu eğitime, Çalışma Bakanlığı ve 16.12.2003 tarihinden önce Türk Tabipler Birliği tarafından sertifikalandırılmış olan işyeri hekimleri katılabilir. Bu eğitimin sonunda İşyeri hekimliği sertifikası geçerlilik süresi 5 yıl uzatılmış olur.

ISGfrm

Yönetici
Admin
Moderatör
TÜİSAG Üyesi
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı bünyesinde, işyeri hekimliği yenileme eğitimleri başlamıştır.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı tarafından yapılan açıklamada eğitimlerin 02.05. 2011 tarihinden itibaren başlayacağı; eğitimlerin hafta içi sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki grup şeklinde planlandığı; kurs ücretinin KDV dahil 826 TL olduğu bildirilmektedir.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı’nın konuyla ilgili duyurusu aşağıdadır.

İlgili duyuru : http://halksagligi.med.ege.edu.tr/isyerikurs.html

Halk Sağlığı Anabilim Dalı
İşyeri Hekimliği Yenileme Eğitim Programı
Programın amacı
İşyeri hekimi olarak çalışan hekimlerin; mesleki becerilerini işyerlerinde uygulayabilmeleri ve mevzuatta öngörülen görevlerini yerine getirebilmeleri için iş sağlığı ve güvenliği bilgilerini güncellemek.
İşyeri Hekimliği Yenileme Eğitim Programının Genel Yapısı
Eğitimin süresi, hafta içi 5 gün boyunca günde 6 saat olmak üzere toplam 30 saattir.

Eğitimin tamamı yüz yüze uygulanacaktır.

Kurslar gün içinde iki farklı zaman aralığında düzenlenebilmektedir. Program, konuları ve derslere ayrılan süreler için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Sabah programı: 08.00-14.00 arası

Öğleden sonra programı: 14.30-20.30 arası

Yetişkin eğitimi ilkeleri doğrultusunda katılımcıları aktif kılacak yöntemler, stratejiler ve teknikler kullanılmaktadır. Olgu incelemeleri, örnek olay çalışmaları, büyük ve küçük grup tartışmaları, soru-cevap, beyin fırtınası vb. yöntem ve teknikler uygulanmaktadır. Ele alınan konunun anlaşılmasını kolaylaştırmak üzere, görseller, filmler, bilgisayar destekli sunumlar, modeller ve uygun araç-gereçler kullanılmaktadır.

2 Mayıs 2011 tarihinden itibaren kurslarımız başlayacaktır.

Eğitim programına devam zorunludur.

Eğitimler, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi 20 Mayıs Amfisi'nde (Muhittin Erel Amfisinin arkası) gerçekleştirilmektedir.

Kursa katılmak isteyenler, aşağıda numaraları yazılı olan ana bilim dalı sekterliğimize telefon açarak bilgi alabilirler. Kayıtların ana bilim dalımıza bizzat gelinerek yapılması gerekmektedir. Kayıt için gelirken aşağıdaki belgelerin getirilmesi gerekmektedir:
Başvuru dilekçesi ve bilgi formu (lütfen çıktısını alıp doldurunuz)
Tıp fakültesi diploması veya mezuniyet belgesi (aslı ve fotokopisiyle birlikte gelinmesi rica olunur)
Nüfus cüzdanı fotokopisi
Geçerli işyeri hekimliği sertifikası (aslı ve fotokopisiyle birlikte gelinmesi rica olunur)
Aktif işyeri hekimliği yapanların çalıştıkları işyerinden çalışma belgesi

Kurs ücreti KDV dahil 826 TL'dir. Kurs ücretini başvurunuz onaylandıktan sonra ve kurs başlangıcından en geç bir hafta öncesinde yatırınız, dekontu Anabilim Dalı'na e-posta ile gönderip bir örneğini kursa gelirken yanınızda getirip teslim ediniz.
Banka hesap bilgileri:
Ege Üniversitesi Döner Sermaye Saymanlığı Hesabı

Ziraat Bankası Ege Tıp Şubesi
İBAN : 460001001446072168905001

İletişim için:
Adres:
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi
Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı 35100 Bornova-İzmir

Tel: + 90 (232) 390 20 65 veya 390 20 66

Faks: + 90 (232) 388 01 71

E posta:fatma.savas@ege.edu.tr

ISGfrm

Yönetici
Admin
Moderatör
TÜİSAG Üyesi
T.C. OKAN ÜNİVERSİTESİ – ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İŞ BİRLİĞİYLE

İşyeri Hekimliği Yenileme Eğitim Programı
Açılış, Tanışma, Programın Tanıtımı ve Ön Test Uygulaması
Yetişkin Eğitimi, İşyerinde Sağlık ve Güvenlik Eğitimi ve İletişim
Türkiye’de ve Dünyada İş Sağlığı ve Güvenliği
İş Sağlığı ve Güvenliği Alanında Uluslararası Sözleşmeler ve Ulusal Mevzuattaki Yenilikler
İşyeri Hekiminin Görev, Yetki ve Sorumlulukları
Risk Yönetimi ve Değerlendirmesi
İşyerinde Sağlık Gözetimi ve Çalışma Ortamı Gözetimi
Fiziksel Risk Etmenleri
Kimyasal Risk Etmenleri
Biyolojik Risk Etmenleri
Psikososyal Risk Etmenleri
Meslek Hastalıkları
İşle İlgili Hastalıklar
İşyeri Hekimliği Uygulamalarında Sahada Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Önerilerine İlişkin Katılımcı Sunumları

Son Test ve Genel Değerlendirme
Program Koordinatörü Prof. Dr. Mithat Kıyak

Konuları Anlatanlar
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nden Onaylı
Eğitici Belgesine Sahip Üniversite Öğretim Üyeleri : Prof. Dr. Mithat KIYAK, Yrd. Doç. Dr.
Yıldırım B, GÜLHAN, Uz.Dr. Lokman ELDEM, Dr. Öğr. Gör. Rüştü UÇAN, Huriye Kumral

Kayıt Koşulları
Katılım Ücreti : 750 TL + ( %8 KDV )
İş Bankası, Akbank, Yapı Kredi Bankası,Garanti Bankası,Finans Bank KREDİ KARTLARINA
TAKSİT YAPILMAKTADIR.
(Peşin Ödemeler Türkiye İş Bankası Acıbadem Şubesi IBAN No: TR 29 000 64 00000 110
850 685 219 OKSEM hesabına yatırılacaktır.Dekont fakslanacaktır.)

Kayıt için Son Başvuru Tarihi
Her bir grup için, eğitim başlama tarihinden 7 gün önce
*Sınıflarımız 11, 12, 14 kişilik olup, müracaat önceliğine göre sınıflar dolduğunda kayıtlar
bitecektir.

Katılımcılarda aranan şartlar;
Geçerli İş yeri Hekimliği Sertifikasının olması gerekmektedir.
İş Sağlığı Ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği (Resmi Gazete Tarihi: 27.11.2010 Resmi Gazete Sayısı: 27768) ne göre; 16/12/2003 tarihinden önce verilen işyeri hekimliği belgeleri ile Bakanlıkça verilen işyeri hekimliği belgeleri geçerlidir.
Eğitim Süresi En az 30 teorik eğitim ( Eğitimin tamamı örgün öğretim olarak verilecektir.)

Eğitim Süresi En az 30 teorik eğitim ( Eğitimin tamamı örgün öğretim olarak verilecektir.)
Eğitim Gün ve Saatleri, Başlama Tarihi Bitiş Tarihi
1. 23.02.2011 06.03.2011 Çarşamba 18.00- 20.45, Cumartesi 09.00-15.45, Pazar 09.00-15.45
2. 14.03.2011 25.03.2011 P.tesi- Salı- Ç.ba- P.be- Cuma 18.00- 20.45
3. 06.04.2011 17.04.2011 Çarşamba 18.00- 20.45, Cumartesi 09.00-15.45, Pazar 09.00-15.45
4. 25.04.2011 06.05.2011 P.tesi- Salı- Ç.ba- P.be- Cuma 18.00- 20.45
* Yapılan müracaatlardan sonra gruplarda değişiklik olabilir.

Eğitim Başlangıç Tarihi
İlk eğitim 23 Şubat 2011 *
*Eğitimin başlaması ilgili bakanlıktan onay alındıktan sonra kesinleşecektir.

Yer : T.C. OKAN ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ MECİDİYEKÖY KAMPÜSÜ AVNİ DİLLİGİL SK N0:18 MECİDİYEKÖY-İSTANBUL

Verilecek Belgeler : İŞ YERİ HEKİMLİĞİ YENİLEME EĞİTİMİ PROGRAMI EĞİTİM KATILIM BELGESİ

Kayıt ve Katılım Bilgileri için İletişim
Bilgi için: Yar.Doç.Dr. Yıldırım B.Gülhan, yildirim.gulhan@okan.edu.tr,
Tel: 0216 677 16 30 Dahili: 1993
Kayıt için: Esra KAHRAMAN oksem@okan.edu.tr Web: http://www.okan.edu.tr
Tel: 0216 325 48 18 Dahili (123 ) Fax : 0 216 339 61 36 (Hasanpaşa Kampüsü)

ISGfrm

Yönetici
Admin
Moderatör
TÜİSAG Üyesi
İşyeri Hekimliği Yenileme Eğitimi Başvurusu İçin Gerekli Olan Belgeler

- İşyeri Hekimliği Belgesinin aslı
- Diploma fotokopisi
- Kimlik fotokopisi
- Banka dekontu

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.