Bilgilendirme - Işyeri Hekimliği Otomasyon Programı Hazır | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Bilgilendirme Işyeri Hekimliği Otomasyon Programı Hazır

Konu, 'İşyeri Hekimliği Hakkında Bilgiler ve Duyurular' kısmında woolkii tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. woolkii

  woolkii TÜİSAG Üyesi  Merhabalar,
  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), yaşanan teknik sıkıntılar sebebiyle 15 Ocak 2013’e ertelenen “e-reçete” uygulamasına istisnalar getirdi.
  SGK, eczanelerin kurum, işyeri hekimlikleri ya da 112 acil sağlık hizmeti ve üniversitelerin mediko gibi birimlerinde düzenlenen manuel reçeteleri kabul edeceğini bildirdi.
  Fakat ilerde birimlerinde e-reçete entegrasyonunun sağlanacağı çok açık bir şekilde görünmektedir.
  Biz yazılım firması iş yeri hekimlerimiz için programlarımızı hazırlamış olup entegrasyon başladığında bizimle çalışan İşyeri hekimlerimizin sistemle sıkıntısız bir şekilde geçişlerini gerçekleştirmeye hazırız.Ayrıca programımızdaki özellikler sayesinde kurum kurum,firma firma yapılan çalışmaların,İzlemlerin çalışanların bilgilerini rahatlıkla alabileceğiniz bir program ortaya çıktı.


   
  borak bu yazıya teşekkür etti.
 2. nedim ecevit

  nedim ecevit TÜİSAG Üyesi

  bu programı nasıl inceleriz?

   
 3. doktornext

  doktornext TÜİSAG Üyesi

  böyle bir programa benimde ihtiyacım var

     

   
 4. drnadir

  drnadir TÜİSAG Üyesi

  Bu programla ilgili daha aydınlatıcı bilgi verebilir misiniz?e-reçete modülü içeren,SGK ve Sağlık Bakanlığı bilgi sistemleriyle entegre yazılıma tüm işyeri hekimlerinin ihtiyacı var.

   
 5. Otomasyoncu

  Otomasyoncu TÜİSAG Üyesi

  Bakanlık zorunlu hale getirdiğinde benimle irtibata gecebilirsiniz. Şu anda SGK dan işaç ve rapoları görebiliyorsunuz. Ama reçete için henüz bakanlığın alt yapısı uygun değil. Sağlık bakanlığı sayfaından http://www.e-saglik.gov.tr/KTS/DigerFirmalar.aspx ilgili firmaların listesine ulaşabilirsiniz. Demo taleblerinizi iletebilirsiniz.

     

   
 6. Ceyhun Dündar

  Ceyhun Dündar TÜİSAG Üyesi

  işyeri hekimlerinin e-reçete yazmaya başladigini söyledi bi arkadasim,böyle bir durum var mi varsa yazmak icin nelere ihtiyacimiz bulunuyor?

   
 7. Abidin Özler

  Abidin Özler TÜİSAG Üyesi

  Şuan e-reçete ile ilgili böyle bir Çalışma yok. Meditek İSG olarak biz alt yapısını hazırladık. il sağlık müdürlüğünden kurum kodunuzu ve şifrenizi talep edip programa kaydettiğinizde kullanabilirsiniz.
  Halihazırda yazılımımızda eski tarz reçete bulunmaktadır.
   
 8. Otomasyoncu

  Otomasyoncu TÜİSAG Üyesi

  Çalışma bakanlığının ve sağlık bakanlığının ortak olarak hareket ettikleri il halk sağlık müdürlüklerinde gerekli yetkilendirmeler halk sağlığı tarafından yapıldığında işlemleriniz gönderilebilirsiniz. Şu aşamada bir zorunluluk yok. Mernis üzerinden TC kimlik doğrulaması yapabilirsiniz. NBSY iş yeri hekimliği yazılımında medula şifrenizin(SGK üzerinden tüm hekimler alabilir) olması durumunda hastanızın var olan sağlık raporlarını ve son bir yıl içinde yazılmış olan reçetelerini görebilirsiniz. NBYS iş yeri hekimliği yazılımı bakanlığın kayıtlı yazılımlarındandır. Ucretsiz test edebilirsiniz.   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica