Isgb Ve Isg Kurulları Hakkında ?

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında jeo20 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. jeo20

  jeo20 TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlr bir konu hakkında tereddütte kaldım.sizlerin de görüşünü almak istedim.

  Yönetmeliklerde isgb nin tam süreli uzman-hekim çalışması ve 50 den fazla çalışan olduğunda kurulması gerektiği,iş yeri hekimine ve isg uzmanına ayrı ayrı odalar verileceği ve yönetmeliğin eklerindeki malzemelerin alınacağını biliyorum.

  isg kurulunun da yine 50 den fazla çalışanı olan işyerlerlerinde kurulması gerektiği,uzman ve hekime yine farklı odalar tedarik edileceğini anladım,yönetmelikden.

  forumda bazı başlıklarda isg kurulunun da 50 den fazla çalışanı olduğu için isgb gibi görüldüğü ve ek-1 de ki malzemelerin alınması gerektiği gibi bazı görüşler olduğunu gördüm.

  ilgili yönetmeliğin 11.maddesinin 6.bendinde;

  (6) Tam süreli işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı görevlendirilmesi zorunlu olmayan hallerde, işyerinde bu maddeye göre oluşturulan ve belirtilen şartları karşılayan birim, düzenlenen sağlık raporları bakımından İSGB olarak kabul edilir

  yazıyor.

  öncelikle acaba benim düşündüklerimde bir yanlış var mı ? ve bu maddenin 6.bendinde ne demek istiyor ? yani isg kurulları isgb olarak mı kabul edilecek ve o ek.de ki malzemelerimi alacak ?


   
 2. süleymanyılmaz

  süleymanyılmaz TÜİSAG Üyesi

  İSG kurulları hiç bir zaman İSGB olmaz. Eğer kısmı süreli İSG uzmanı ve işyeri hekimin varsa, o işyeri hekiminin vereceği rapor İSGB varmış ve o birim vermiş gibi sayılarak kabul edilir diyor.
  Zaten hiç işyeri hekimin yoksa bu sefer sağlık raporu vermeye yetkilendirilmiş kurumdan alman lazım

   
 3. jeo20

  jeo20 TÜİSAG Üyesi

  tamam hocam bende öyle düşünmüştüm,şimdi sorun kalmadı

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica