Isg Uzmanlarının Sigorta Şirketi Ile Anlaşması Sağlanabilir Mi?? | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Isg Uzmanlarının Sigorta Şirketi Ile Anlaşması Sağlanabilir Mi??

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında selen aslan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. selen aslan

  selen aslan TÜİSAG Üyesi  Değerli İsg Uzmanları bildiğiniz gibi oluşabilecek iş kazaları sonucunca iş güvenliği uzmanlarının da maddi cezalara çarptırılma riskleri bulunmaktadır. Ancak bu miktarları ödeme zorluğu çekmememiz için değerli Dernek çalışanları acaba sigorta şirketleri ile uygun şekillerde sözleşme imzalayarak uygun fiyat aralıkları belirlenerek Uzmanların koruma altına alınması mümkün olur mu??


   
 2. Günkut

  Günkut TÜİSAG Üyesi

  Bizim yani İş Güvenliği Uzmanlarının yaptırması gereken "Mesleki Sorumluluk Sigortası" adlı sigorta şu an büyük ve bilindik sigorta acenteleri tarafından başlatılmamıştır. 2014 Ocak ayı gibi başlayacaklarmış. Küçük, adı sanı belli olmayan sigorta şirketlerine bu konuda itibar etmeyin.

   
 3. YUSUF ERDEM

  YUSUF ERDEM TÜİSAG Üyesi     

   
 4. YUSUF ERDEM

  YUSUF ERDEM TÜİSAG Üyesi

  Selen Hanım;
  6331 e ve c sınıfı uzmanların B sınıfına B sınıfı uzmanların A sınıfı uzmanların bakabileceği yerleri de içine alan düzenlemeleri de kapsayan Büyük bir firmanının geniş teminat yelpazesine sahip İşGüvenliği Uzmanlığı Mesleki Sorumluluk sigortası mevcuttur. *Reklam içerikli kesildi*

   
 5. YUSUF ERDEM

  YUSUF ERDEM TÜİSAG Üyesi

  Özelden yazabilirim.

     

   
 6. miner ATA

  miner ATA Guest

  arkadaşlar mesleki sorumluluk sigortası olarak bilinen sigortalar uzun yıllardır yapılmaktadır. benim de bu sigortam var. genelde bu sigortalar çift taraflı yapılabiliyor yani hem siz kendi nam ve hesabınıza yaptırabilirsiniz hemde aynı şekilde işyeri de sizin adınıza yaptırabilir (işyerinin sizin adınıza yaptırdığı sigorta sizden kaynaklanan bir hata durumunda kendi firmasını garanti altına almak için). Ancak her şey ballı kaymaklı değil tabi... :))))))

  şimdi kaza durumuna gelelim.....size rücu edilecek maddi manevi hususlarda sigorta şirketi eğer sizden kaynaklanan bir hatayı tespit ettirirse ki kesin ettirmek için bir sürü yol deneyecektir. muhtemelen de bulur ve para ödemez. bu şuna benzer alkollü araç kullanıyorsun sonra gidip kaza yapıyorsun eeeeee sonrada sigorta benim arabamdaki hasarı yada benim hastane masraflarımı öder diyorsun.... sizce ödermi???????? bunu da bilin. sigorta şirketi sizden ücreti alır ama kaza durumunda ödeme yapmaya bilir.

   
 7. selen aslan

  selen aslan TÜİSAG Üyesi

  benim de söylemek istediğim zaten bu biz dernek üyeleri olarak organizasyonel bir yapı halinde tek bir şirket ile anlaşmamız durumunda derneğin bu konuyu incelemesi esasen benim fikrim değerli dernek çalışanları ne düşünür bilemiyorum herkesin tek tek sigorta şirketi ile anlaşmasındansa toplu olarak bir firmadan hizmet almak yani??
   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica