Isg Katip Uzerinden ( Elektronik Ortamda) Iş Güvenliği Uzmanlığı Sözleşmesi Bildirimi | Sayfa 5 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Isg Katip Uzerinden ( Elektronik Ortamda) Iş Güvenliği Uzmanlığı Sözleşmesi Bildirimi

Konu, 'İSG Katip Hakkında Herşey' kısmında AhmetBBozbay tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ma_den_ci

  ma_den_ci TÜİSAG Üyesi  benim çalıştığım işyeri beş ayrı işyerine sahip farklı adreslerde biri tehlikeli sınıf diğerleri çok tehlikeli sınıfta. sektörde 8 yıldır çalışmaktayım. sadece tehlikeli sınıf işyeri için şubat başı sözleşme yapıp bakanlığa onaya gönderdim, henüz onay belgesi gelmedi. Nisan başı diğer işyerleri için de sözleşme yapacağım yönetmelik değişikliğine dayanarak ama onay süresi çok uzun sürüyor diyerek şimdiden isg katip üzerinden sözleşme yapabilirmiyiz acaba. Çalışan sayıları toplamda 500


   
 2. atalay.ayaz

  atalay.ayaz TÜİSAG Üyesi

  bakanlığa sözleşme gönderdim tam 30 gün oldu bir onay yazısı gelmedi şimdi işten ayrılmak istiyorum ne yapmalıyım ?

   
  ma_den_ci bu yazıya teşekkür etti.
 3. eski

  eski TÜİSAG Üyesi

  ***:( Arkadaşlar benimde sorunum nace koduna göre baktığımda firmam tehlikeli sınıfta görünüyor isg katip üstünden atama yapmaya kalktığımızda sistemde firmanın sadeceb ve a sınıfı atama yapebiliyor.c sınıfı personel kategorisi çıkmıyor .170 i defalarca aradım defalarca derdimi anlattım anlayan yok ben başka birşey soruyorum onlar başka birşey söylüyor.Firmam tehlikeli sınıfta ama sanırım isgkatip üzerinde çok tehlikeli sınıfta görünüyor bunu nasıl çözebilirim yardımcı olabilecek fikir verebilecek varmı arkadaşlar 1 haftadır psikolojim bozuldu :S ne güzel eski sistemd eolsaydı dilekçemi hazırlamış gönderecektim pazartesi günü ooofff off

     

   
 4. ikarateke

  ikarateke TÜİSAG Üyesi

  bende yaklaşık 25 gün önce bakanlığa sözleşme yollamıştım herhangi bi cevap gelmedi geçtiğimiz hafta 170 i aradım onlar internet üzerinden sözleşme yapmayın belge göndermişsiniz yeterli dediler.
  bence siz bir dilekçe düzenleyip işten ayrıldığınızı işverenin imzası ile onaylayın elinizde yazılı bi belge olsun.sözleşmeniz katip üzerinde gözüktüğünde iptali yapın internet üzerinde.iyi çalışmalar

   
 5. atalay.ayaz

  atalay.ayaz TÜİSAG Üyesi

  bakanliğin isg katip üzerinden sözleşme yapılması ile ilgili bir duyurusu var burada ise belge ile sözleşme yapılmış olsa bile sözleşmeyi internet üzerinden yenileyin deniliyor ?

     

   
 6. buketdemir

  buketdemir TÜİSAG Üyesi

  yaptığınız sözleşmelerde çalışan sayısı 50 ve üzeri mi emrah bey

   
 7. buketdemir

  buketdemir TÜİSAG Üyesi

  yani benm bu sitstemden anladığım 50 ve üzeri firmalar için atama yapılıyor şimdilik.ben 40 çalışanı olan tehlikeli sınıfta iş yeri ile anlaşma yaptım.bildirim konusunda ne yapacağım hiç bir fikrim yok :alaycı:
   
 8. emrahbkoroglu

  emrahbkoroglu TÜİSAG Üyesi

  Benim çalıştığım firmalarında çalışan sayısı 50 nin altında. Bu şirketlerle sözleşme yapılamamasının nedeni benim yazdığım sorunlardan veya başka bir şeyden kaynaklanıyor olabilir. İSG Katip üzerinden atama yapmak için bazı şirketlerde yazdığım sorunlar ile karşılaştık bazılarında hiç bir sorun olmadan atama işini hallettik. Sizin yapmanız gereken anlaştığınız şirketin Katip üzerinden sizi kendi şirketleri için görevlendirmelerini sağlamak. Bu işi yaptığınızda zaten bakanlığa bildirim yapmış sayılıyorsunuz, başka bir şey yapmanıza gerek yok.   
  buketdemir bu yazıya teşekkür etti.
 9. Kemal Erdal Çelen

  Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

  Kurucu ortak veya işveren yetkilisi e-katip üzerinden sisteme giriş yaptığında söz konusu işyerinin SGK tarafından tehlike sınıfı ve çalışan sayısısının otomatik olarak sisteme aktarılması nedeniyle sözleşme öncesi bu bilgiler ekranda gözükmektedir.

     

   
 10. Kemal Erdal Çelen

  Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

  Sözleşmeniz onaylandığında sistemde görülecektir.   
 11. Kemal Erdal Çelen

  Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

  Bu tür farlılıkların giderilmesi için firma yetkililerinin SGK nezdinde girişimde bulunmaları gerekir. Ancak düzeltme ve yanıt alınması uzun bir gerektirdiğinide gözden uzak tutmamalıdır.   
  eski bu yazıya teşekkür etti.
 12. Zynp___

  Zynp___ TÜİSAG Üyesi

  merhaba isg katip girdigimde onayla butonu acık fakat işverenin doldurdugu sözleşmeyi acık sekilde göremiyormuyum
  örnegin altişveren olarak calıstıgım firmanın bircok yerde işi var fakat bn sadece 220 kişilik ihalesinden sorumlu olcağım bu nasıl belirtilcek ?
  işverenin beni tüm firmanın uzmanı olarak görevlendirmediğini nasıl anlayacağım?
  yardımlarınız için şimdiden tesekkürler

   
 13. eski

  eski TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar kendisi c sınıfı olupta isg katip sisteminden tehlikeli sınıfta bir işyeri için atamasını yaptırabilen var mı ?
   
 14. furkany

  furkany TÜİSAG Üyesi

  bugün itibari ile İSG katip üzerinden ilk sözleşmemi gerçekleştirdim. işveren kendi elektronik imzası ile sisteme giriş yaptı. sisteme giriş adresi e-devlet üzerindeki e-hizmetlerden ya da çsgb isgüm sayfasındaki yetkilendirme bölümünden girilebiliyor. giriş sırasında birden fazla iş yeri yetkisi olan işveren, benim sigortalı olarak çalışacağım işyerinin sigorta sicil numarasını seçerek giriş yaptı. daha sonra sistemde zaten firmanın kaç kişi çalıştırdığı ve isg uzmanının ne kadar çalışması gerektiği görülüyor. TC kimlik numaramı yazarak sisteme giriş yaptı. işyeri tehlikeli sınıf ev benim sertifikam c sınıfı. ama seçimde bir problem olmadı. sonra kaydetti. ben de kendi e-devlet şifrem ile aynı sayfaya girdim ve sözleşmesi gördüm. daha sonra onay kısmından onayladım ve kaydettim. artık ikimizin isg katip programında sözleşmesi görünüyor. darısı diğer işletmeler için inşallah

   
 15. ma_den_ci

  ma_den_ci TÜİSAG Üyesi

  peki sözleşmenin onaylanması için çıktı alıp imzalayıp, ıslak imzalı bir örneğini bakanlığa göndermiyor muyuz   
 16. ma_den_ci

  ma_den_ci TÜİSAG Üyesi

  ve arkadaşlar kendisi c sınıfı olupta isg katip sisteminden çok tehlikeli sınıfta bir işyeri için atamasını yaptırabilen var mı ? yoksa mart ayı sonu yönetmelik değişiklik yürürlük tarihini mi bekleyeceğiz ( 750 gün mesleki deneyim var)

   
 17. neslihan öztürk

  neslihan öztürk TÜİSAG Üyesi

  Merhaba arkadaşlar ,isg stajımı yapıcağım firmada isg uzmanı sözleşmeli olarak bulunuyor ancak bu katip sisteminden haberi yokmuş bu durum stajı etkilermi sistemde sözleşmenin olup olmaması

   
 18. ozdemir

  ozdemir TÜİSAG Üyesi

  1- ıslak imzalı belge gönderme devri kapandı.. Şuan sadece diğer sağlık personeli sözleşmeleri gönderiliyor bakanlığa (yönetmeliği henüz çıkmadığı için)
  2- yönetmelik maddesinin yürürlüğe giriş tarihinden sonra (mart sonu) başvuruların kabul edileceğini düşünüyorum. Bu şekilde sözleşme yapacak arkadaşların bakanlığa SGK hizmet dökümleri ve sözleşmelerini göndermeleri gerekicek gibi gözüküyor. (İSG katip üzerinde bir çalışma yapılırsa belge göndermeye gerek kalıcağını sanmıyorum)

   
  degiray bu yazıya teşekkür etti.
 19. H.Ece SÜRMEN

  H.Ece SÜRMEN TÜİSAG Üyesi

  yani şimdi 50'nin altında çalışanı varsa sözleşme yapılamayacak mı? :k_karışık:

  H.Ece ALTINTAŞ
  C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

   
 20. İSG Specialist

  İSG Specialist TÜİSAG Üyesi

  Artkadaşlar C sınıfı olup da onay alan var mı İSG katip üzerinden. Çünkü onaylanmazsa sınıf uymadığındandır diye bir uyarı var duyuruda...

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica