Isg Katip Uzerinden ( Elektronik Ortamda) Iş Güvenliği Uzmanlığı Sözleşmesi Bildirimi | Sayfa 12 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Isg Katip Uzerinden ( Elektronik Ortamda) Iş Güvenliği Uzmanlığı Sözleşmesi Bildirimi

Konu, 'İSG Katip Hakkında Herşey' kısmında AhmetBBozbay tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Brolin

  Brolin TÜİSAG Üyesi  evet sözleşmeye ihtiyacınız var. ancak sertifikanız çok tehlikeli yere yeterli mi ?


   
  i.basoren bu yazıya teşekkür etti.
 2. i.basoren

  i.basoren TÜİSAG Üyesi

  yok değill ama bir lojmana risk analizi yapcam c sınıf yeterli olmazmı..?

   
 3. i.basoren

  i.basoren TÜİSAG Üyesi

  burası bir askeri lojman üst yömetimden gelen emirde risk analizi yapılcak ama nedendir anlamadım çok tehlikeliye koymuslarr buraya a sınıf bir uzmanın mı analiz yapması lazım sonuçta lojmana risk analizi yapılacagı için yapa bileceğimi düşündüm.

     

   
 4. dilekaltinok

  dilekaltinok TÜİSAG Üyesi

  risk analizi için belgenizin sınıfı önemli değil, ama eğitim verirken ya Ortak Sağlık Güvenlik Birimine bağlı olmalısınız ya da dediğiniz gibi sizi sgklarında göstermeliler ki oranın çalışanı olun ve eğitimlerini verebilin.
  Bu arada askeriye risk analizine hatta İSG'ye tabi mi?

  6331'den alıntıdır:
  (2) Ancak aşağıda belirtilen faaliyetler ve kişiler hakkında bu Kanun hükümleri uygulanmaz:

  a) Fabrika, bakım merkezi, dikimevi ve benzeri işyerlerindekiler hariç Türk Silahlı Kuvvetleri, genel kolluk kuvvetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığının faaliyetleri.

   
  i.basoren bu yazıya teşekkür etti.
 5. i.basoren

  i.basoren TÜİSAG Üyesi

  Dilek hanım ilginiz için teşekkür ederim ilk bna söylendiğindede şasrdım ama askeriyenin lojmanları oldugu için uzmana yaptırılması gerekiyor muş üst yönetimden gelen yazıda bu şekilde yazıyodu ben risk analizini acil durum planını yaptım sadece eğitim kaldı bnu ise sözleşmesini yapmam gerekiyo ve sanırım senelik onaltı saat ben özel bi iş yerinde çalışıyorum yinede sözleşme yapabilirmiyim

     

   
 6. Fatih YEDİC

  Fatih YEDİC TÜİSAG Üyesi

  İ.basoren Bey zaten tüm lojmanların(çalışanı var ise) risk analizlerinin uzmana yaptırılması gerekiyor, sanırım yanlış ifade ediyorsunuz, askeri lojmanında standart konut alanları içerisinde sayılması gerekçesiyle orayada bakabiliyoruz mu demek istediniz ?

   
 7. oracle2

  oracle2 TÜİSAG Üyesi

  Kemal Bey merhaba, tehlikeli sınıfta yer alan ve 10 kişi altı çalışanı bulunan bir firmada isg-katip üstünden firma sahibinin e-devlet şifresi ile atama yapmaya çalıştık fakat sayfada sözleşme yapılabilecek bir alan çıkmadı, kullanım kılavuzu ve diğer modüllerde tıklanınca açılmıyordu, fakat sayfa alt kısmında işyerinin tehlike sınıfı, uzman ve hekim sayısının sıfır olduğu ibareleri mevcuttu. Sorun sistemsel midir?
  İşverenin e-bildirge yöneticisi olduğunu nereden anlarız? Muhasebeci bir evrak gönderdi ama evrakta sadece işveren adı-soyadı ibaresi geçiyor, işverenin e-bildirge yöneticisi olup olmadığından emin olamadım. Muhasebeci de personel işe girişler için SGK' dan kendilerine şifre verildiğini, bu şifrenin de İSG_KATİPde kullanılamayacağını, e-bildirge yöneticisinin kendisinin olmadığını söylüyor. Atama yapamayışımızın sebebi ne olabilir? Yardımlarınız için teşekkürler.
   
 8. uzmknn

  uzmknn TÜİSAG Üyesi

  sayfada hizmet alan modülü diye bir kısım yok mu? görünmüyor mu?   
 9. oracle2

  oracle2 TÜİSAG Üyesi

  Maalesef yok.

     

   
 10. uzmknn

  uzmknn TÜİSAG Üyesi

  şuan sadece e bildirgeyi gönderen kişi bu girişi yapabiliyor sanırım yetkilendirmede sıkıntı olmuş, ya muhasebeciniz bu işi yapacak, yada işvereniniz SGK ya gidip e bildirge yöneticisi olarak kendini atayıp kendisi yapacak   
 11. i.basoren

  i.basoren TÜİSAG Üyesi

  evet fatih bey askeri lojmanlar askeriye ait ama burada değişik bi emlak sistemi var bu yüzden üst yönetimden yazı geldi ve sadece bnm anlamadığım şimdi bu lojmanda 3 çalışan var isg-katip üzerinden sözleşme yapınca ben buranın SGK lı çalışanı durumuna mı gelcem ve çok tehlikeli oldugu için burada ayda 16 saat bulunmam mı gerekecek..   
 12. onur.isg

  onur.isg TÜİSAG Üyesi

  Hizmet alan işveren ile İş güvenliği uzmanı arasındaki Sözleşme İSG katip programında onaylandıktan sonra.Bu sözleşmenin Ankaraya Bakanlığa Gönderilmesi gerekiyor mu?bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olması iyi olur.

   
 13. oracle2

  oracle2 TÜİSAG Üyesi

  Hayır gerekmiyor.
   
 14. Murat Karlık

  Murat Karlık TÜİSAG Üyesi

  hayır gönderilmiyor, iş yerinde saklanıyor

   
 15. Fatih YEDİC

  Fatih YEDİC TÜİSAG Üyesi

  İ.basoren Bey öncelikle siz konuyu risk analizi yapmaktan açtıgınız için:
  sadece risk analizi yapacağınızı varsayarsak ; isg katipten her hangi bir kayıt yapmanıza gerek yok, ayrıca bakanlığa yada başka bir yere de bildirim yapmanıza luzum yok. Ancak alacağınız ücreti belgelendirmeniz lazım, eğer adınıza bir şirketiniz varsa( şahıs yada ltd) yaptığınız risk analizi için fatura kesersiniz, eğer adınıza her hangi bir şirket yok ve biriysel olarak bu işi yapıyorsanız, sizi ayda birgün sigortalı gösterirler karşılığında ücret almış olursunuz.

  Lojmanın daimi çalışan iş güvenliği uzmanı olacaksanız ; size yine bir günlük sigorta yaparlar sizde belirlediğiniz ücreti faturasız filan çalışma karşılığında alırsınız, ne kadar çalışacağınız kısmına gelirsek, çok tehlikeli yerler için kişi başına 20dk zaman ayırmanız lazım yani 3 kişi çalışıyorsa ayda 1 saat orda çalışmanız yeterli. Tabi bu dediklerim için ön şart sizin sertifikanızla bu çok tehlikeli yere bakabilme imkanınızın olması gerek.

  İyi çalışmalar...   
  i.basoren bu yazıya teşekkür etti.
 16. aylntrsk

  aylntrsk TÜİSAG Üyesi

  merhaba arkadaşlar peki hizmet alan işyeri ile iş güvenliği uzmanı arasındaki sözleşme isg katip üzerinden iptal edilirse bakanlığa herhangi bir belge yollamak gerekir mi ?

   
 17. uzmknn

  uzmknn TÜİSAG Üyesi

  gerek yok. zaten iptal edildiği sistemde görünüyor

   
 18. fimrek

  fimrek TÜİSAG Üyesi

  Şirket yetkilisi isg-katipe girdiğinde şirket olarak giriş diye bir sekme mi var? İsg-katip o girişi yapan kişinin şirket yetkilisi olduğunu mu görüyor? Yoksa şirket yetkilisi e-devlet şifresi alırken, şirket yetkilisi olarak mı alıyor? Cevap verirseniz sevinirim.

   
 19. muratdurmus

  muratdurmus TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar çalıştığım işletmede yaklaşık 5 aydır sözleşmemi yapamadım isg katip üzerinden. Önceki tarihli sözleşme bildirimi yapılabilir mi?

   
 20. Zekeriye Yelci

  Zekeriye Yelci TÜİSAG Üyesi

  Bu konuyu bende merak ediyorum. Bilgisi olan varsa paylaşa bilir mi?

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica