İsg C Sınıfı Eğitimi Ve Sınavı Hakkında

Halil Atay

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhaba Arkadaşlar Ön lisans mezunuyum ve C sınıfı Belge alabilmek için eğitim almam gerekiyor bunun için nasıl bir yol izlemem lazım ve sınavı ne zaman bilgisi olan birileri bana yardımcı olabilir mi? en ucuz eğitimi nereden temin edebilirim malum işsizlik ve yokluktan dolayı minimum olabilirse çok iyi olur geri dönüşleri bekliyorum.
Sınav hakkında bilgisi olan varsa ne zaman ve ücreti falan ona göre hazırlık yaparım teşekkür ederim tekrar

kmtugba87

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Halil Bey Merhaba,

Bir sonraki uzmanlık sınavı tahminen Mayıs ayı içinde olur. Sınav tarihi ÖSYM tarafından yakın zamanda açıklanır. Buna bağlı olarak sınav tarihinde 2 ay önce tüm kurs, ders, staj işlerini bitirmeniz gerekiyor. Kurs tarafına gelirsek, şu an bütün kurslar zoom üzerinden eğitim veriyor ve eğitim ücretlerinde kurslar arasında 100 TL gibi artı eksi farklar var ama C sınıfı uzmanlık için 1.500 TL civarında geziyor fiyatlar. Sınav ücreti son yapılan sınavda kaç TL idi bilmiyorum. Tabi sınavı geçerseniz bir de sertifika ücreti var. Tavsiyem bulunduğunuz ilden veya yakınlarından bir kaç eğitim kurumundan fiyat teklifi alın, size verecekleri kaynak vb. sorun ve karşılaştırıp karar verin

Halil Atay

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Halil Bey Merhaba,

Bir sonraki uzmanlık sınavı tahminen Mayıs ayı içinde olur. Sınav tarihi ÖSYM tarafından yakın zamanda açıklanır. Buna bağlı olarak sınav tarihinde 2 ay önce tüm kurs, ders, staj işlerini bitirmeniz gerekiyor. Kurs tarafına gelirsek, şu an bütün kurslar zoom üzerinden eğitim veriyor ve eğitim ücretlerinde kurslar arasında 100 TL gibi artı eksi farklar var ama C sınıfı uzmanlık için 1.500 TL civarında geziyor fiyatlar. Sınav ücreti son yapılan sınavda kaç TL idi bilmiyorum. Tabi sınavı geçerseniz bir de sertifika ücreti var. Tavsiyem bulunduğunuz ilden veya yakınlarından bir kaç eğitim kurumundan fiyat teklifi alın, size verecekleri kaynak vb. sorun ve karşılaştırıp karar verin
peki C almanın mantığı var mı sizce? B sınıfı için mi çabalamak daha iyi

kmtugba87

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
peki C almanın mantığı var mı sizce? B sınıfı için mi çabalamak daha iyi
Aslında buna sizin karar vermeniz gerekiyor. C sınıfı uzmanlık için kurs ve sınav başarısı gerekiyor. Sonra da fiili 3 yıl çalışıp (365 gün X 3 yıl) gün doldurup B sınıfı kursuna gitmeniz ve tekrar sınava girmeniz gerekiyor.

Direkt olarak B sınıfı uzmanlık için de yüksek lisans yapmak gerekiyor ve tekrar sınava giriyorsunuz.

İki yol arasında çok da fazla biz zaman farkı bulunmuyor bana göre. Ben C sınıfı uzman olup, çalışıp ondan sonra B sınıfı uzman oldum. tekrar günümü doldurup A sınıfı uzmanlık sınavına girmek için gün sayıyorum. Ben meslek olarak İş Güvenliği Uzmanlığı seçimi yaptığım için tecrübe kazanarak bu yola devam etmenin daha mantıklı olduğuna karar vermiştim ve bu karardan pişmanlık duymadım.

Bu iş için tecrübenin belgeden daha önemli olduğunu düşünüyorum fakat şartlar ve maaş konusu da çok önemli tabi. İyi düşünüp karar verin bence.

iozkula

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar ben de bu yıl AÖF İSG Ön Lisans bölümünden yeni mezun oldum. Henüz diplomamı almadım. Halen Aydın ili Kuşadası ilçesinde ikamet ediyorum. C Sınıfı Uzmanlık için İzmir veya Aydın Bölgesinde kurs almak istiyorum. Aralık'taki sınava girebilir miyim? Tecrübeli arkadaşların görüşlerini almak istedim. Selamlar...

kmtugba87

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar ben de bu yıl AÖF İSG Ön Lisans bölümünden yeni mezun oldum. Henüz diplomamı almadım. Halen Aydın ili Kuşadası ilçesinde ikamet ediyorum. C Sınıfı Uzmanlık için İzmir veya Aydın Bölgesinde kurs almak istiyorum. Aralık'taki sınava girebilir miyim? Tecrübeli arkadaşların görüşlerini almak istedim. Selamlar...
Merhaba;
Diplomanızı almadıysanız geçici mezuniyet belgesi ile kurs kaydı yapılabilir. Aralık ayındaki sınava girebilmek için sınav tarihinden en az 2 ay önce kursunuzun bitmiş olması gerekiyor. Pandemi döneminde olduğumuz için genellikle uzaktan eğitim ile kurs veriliyor. Bu sebeple bulunduğunuz ve kurs aldığınız ilin önemi yok. İlla ki izmir ve Aydın derseniz de internetten araştırma yapabilirsiniz.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.