Tartışma : İsg Adayı

esginmuhammet

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Diğer
Arkadaşlar herkese merhabalar. Kasım 7 2020 isg C sınıfı uzmanlığı sınavına gireceğim yeni çalışmaya başladım.Zorluk derecesi nedir ? İnşaat mühendisliği mezunuyum. Yaklaşık 2 ay gibi bir sürem var. Etrafınızda girenlerin başarı durumu nedir ? Açık açık yazarsanız sevinirim.Herkese başarılar.

Ahmet KARAPINAR

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba kardeşim bende 7 kasımdaki sınava hazırlanıyorum .Uzaktan eğitimle hazırlanıyorum bide işte çalışıyorum her gün vakit ayıramıyorum ama ne olacak bilmiyorum sınava girmiş birilerini bana da ulaşır mısın ?

ANIL YILMAZ

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar selamlar; 2017 Aralıkta C , 2019 Aralıkta B yi ilk girişlerimde derece ile kazandım. Çıkmış soruları ve örnek testleri kesinlikle sınıf ayrımı gözetmeden çözün, yanlışlarınızı konu kitaplarından bulun. Biraz zaman aşımı olduktan sonra tekrar aynı soruları çözün pekiştirin. 2 ay gayet yeterli bir süre. C'ye 3 hafta, B'ye 1 ay kadar çalışmıştım. Bence bu işin formülü her gün en az 100-150 soru kadar çözmek, yanlışların doğrusunu öğrenip istatistik tutmak. Bu da günde 2 saatinizi felan alacaktır, bu zamanı ayırmanız lazım. Sizlere ve girecek tüm herkese başarılar diliyorum.

ihsnltn

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Diğer
Arkadaşlar Merhaba,
Ben 2010 bilgisayar müh. mezunuyum 8 yıl bir fiil olarak yazılımcı olarak çalıştım ve artık meslekten soğudum sıkıldım. Bir arkadaşımın önerisi üzerine İSG uzmanı olmaya karar verdim. İnternet üzerinden İSG yüksek lisans Tezsiz bölümlere bakmaktayım. Gözüme google da ilk sıralarda çıkan diriliş akademinin eğitimi çarptı. Yanında ATEX eğitimi ile birlikte 4000TL ye vereceklerini söylüyorlar. İnternette dolaşırken bu formu görüp üye oldum bilgisi olan arkadaşlardan başlangıç için yardım rica ediyorum. B sınıfı İSG uzmanlığı için 1 yıl gerekiyor diyorlar ne kadar doğru yanlış bilgim yok. İstanbul'da uzaktan güvenilir uzaktan eğitim veren yerler ile ilgili tavsiyelerinizi rica ediyorum. Baştan yanlış bir kurumdan eğitim almak istemiyorum. Deneyimli arkadaşlardan bilgi/destek istiyorum. Eğitim süresi tam olarak nedir? Kimi yer 2 dönem 8 ay bazısı 3 dönem falan birbiriyle neden çelişiyorlar? Teşekkürler.

yasarcan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhaba
Öncelikle sizi bir eleştireyim:) yazılım işinden bu işe geçmeniz hata olur. Bu sektörün tam ortasından uzman olarak girmek yerine yazılım konusunda sektöre girerseniz çok doğru karar vermiş olursunuz. Sektörün yazılım konusunda çok eksiği ve inanılmaz büyük bir potansiyeli var. Uzmanlık belgesini alma demiyorum. Mutlaka al hatta geç bile kalmışsın. Atex eğitimini alıp PKD yazamayan uzmanlar biliyorum; eğitimleri düzgün değil. çokta önemli değil.. c sınıfı olmanla b sınıfı olman arasında da ertelemeden dolayı pek fark kalmadı ki eğer sekteröde uzmanlık yapacaksan kesinlikle en hızlı şekilde a ya giden yolu seç. süre önemli.

Başta da söyledim. sektörün yazılıma ihtiyacı var. Lisans almış 67 yazılım firması belge almış onbinlerce uzman var.
Başarılar

murattopuz1

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar selamlar; 2017 Aralıkta C , 2019 Aralıkta B yi ilk girişlerimde derece ile kazandım. Çıkmış soruları ve örnek testleri kesinlikle sınıf ayrımı gözetmeden çözün, yanlışlarınızı konu kitaplarından bulun. Biraz zaman aşımı olduktan sonra tekrar aynı soruları çözün pekiştirin. 2 ay gayet yeterli bir süre. C'ye 3 hafta, B'ye 1 ay kadar çalışmıştım. Bence bu işin formülü her gün en az 100-150 soru kadar çözmek, yanlışların doğrusunu öğrenip istatistik tutmak. Bu da günde 2 saatinizi felan alacaktır, bu zamanı ayırmanız lazım. Sizlere ve girecek tüm herkese başarılar diliyorum.
ben şu an son dönemdeyim biruni de diriliş akademi aracılığıyla yazıldım.ben biruniye 5000tl ye yazıldım iyi araştır 4000 tl olan kastamonu ünv de

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.