İş Sağlığı Ve Güvenliği Bölümü Okumak

İş sağlığı ve Güvenliği Bölümü okunur mu?

• evet

Kullanılan: 61 69.3%
  • hayır

Kullanılan: 28 31.8%

• Kullanılan toplam oy
    88

Büşra Gürcalın

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bu sene itibariyle aldığık karar. Babam kendisi işyeri hekimi,kendisi bana bu mesleği önerdi. Bir kadın olarak mesleğin artıları ve eksileri nelerdir? Dil eklemenin bir faydası olur mu? Meslekte kendini geliştirirdiğinde hakedileni alınabiliyor mu? Okuyan birileri bana yardımcı olursa çok sevinirim..
İyi Günler dilerim..

futboldans

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
işg uzmanı mı-işyeri hekimimi olacaksınız. yoksa hukuk-danışmanlık-sağlık yada osgb mi. sektörde ki rolünüz ne olacak.

Yasin Değermenci

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba, hali hazırda Beykent Üniversitesi'nde isg bölümü okuyorum. Bende ilk zamanlar bunu araştırıp biraz da temkinli olarak bölüme giriş yapmıştım. Ama girdikten sonra gördüm ki harika bir meslek. Yabancı dil mesleğin olmazsa olmazlarından biri. Yabancı dilin var ve güzel de bir yerde çalışıyorsan gerçekten rahat bir çalışma serüvenin olabilir. Onun dışında işin kolaylığı birazda işvereninin isg'yi, politikasını ve çalışanın sağlığını düşündüğü taktirde aşırı rahat. Eğer iş veren isg'yi işini yavaşlatan bir engel olarak görüyorsa zaten o yerde ne çalışılır ne de o işveren o işte bir yere gelebilir.

İşi sevdikten sonra derste anlatılan pratik bilgileri gerçekten iyi anlayıp sahada da yaşayarak görerek öğrenirsen meslekte gelemeyeceğin yer yok diye düşünüyorum. Piyasada başka bölümler okuyup bu dala geçiş yaparlar bile varken, devlette böyle bir bölümü açmışken kaçırmamak gerekir.

Memetali Aslan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Öncelikle merhaba,
Ben okudum mezun oldum ve şuan iş hayatındayım. İlk geceler uyuyamıyordum, gece gözlerimi kapattığım zaman gözümün önüne sorumlu olduğum şirketler ve eksikleri geliyordu. OSGB'de çalışıyorum bu arada.15 e yakın firmaya hizmet veriyorum. Buda çok fazla döküman ve dosya hazırlamak demek. İşe giriş çıkışlar çok olduğu için takip etmek cidden zor oluyor. Çok uzatmak istemiyorum ama sektöre atıldığınız zaman o anlatılan ücretleri unutun, çoğu uzman arkadaşım iş bile bulamadı. Tabi ki kendinize bağlı bazı şeyler. Geliştirirseniz kendinizi iyi yerlere her meslekte gelirsiniz. Bu işi yapmak için ikili ilişkilerinizin çok iyi olması gerekiyor. Bazı işverenler gercekten laftan anlamıyor. Siz işinizi yapmak isteyeceksiniz ama yaptırmayan insanlar çıkacak karşınıza. Ve açık konuşmak gerekirse mesleğe aşırı bir yüklenme var. Piyasa gün geçtikçe düşüyor. Ben bölüm mezunu olarak ömür boyu bu mesleği yaparım diyemiyorum. Çünkü talep çok ve işveren istediği fiyata uzman çalıştırabiliyor. Biyoloji okuyan kimya okuyan fizik okuyan mühendislik okuyan herkes ama herkes mesleğe girebiliyor. Hemde yüksek lisans yapıp b sınıfından başlıyorlar. Açık yüreklilikle söylemem gerekirse iş ile ilgili hiç bir şey bilmeden başlıyorlar hemde. Bölüm mezunlarına haksızlık çok var bu meslekte. Bunu bilerek okuman gerekiyor en başta. Tabi ki rızkı veren Allah'tır. Başladık işe çok şükür şuan iyi de gidiyor. Yolunuz açık olsun.

Ramazan Alkan1

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
DSP
4 yıllık isg mezunu musunuz?

SİBEL KARACA

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Mehmet Ali Bey,
peki biz bu bölümü okuduk bizlere doğrudan C sınıfının verilmesi gerekmiyor mu?
Bu konu hakkında düşüncelerinizi alabilir miyim?

Memetali Aslan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Mehmet Ali Bey,
peki biz bu bölümü okuduk bizlere doğrudan C sınıfının verilmesi gerekmiyor mu?
Bu konu hakkında düşüncelerinizi alabilir miyim?

Merhabalar Sibel Hanım,

Doğrudan C sınıfı verilmesini geçin sınava girmek için bile kursa gitmemiz gerekiyor. Bölüm mezunlarına büyük haksızlıklar söz konusu. Kimya,Biyoloji ve Mühendislik okuyan insanlar da kursa gidip sınava giriyor. Bizde senelerimizi verip okuyoruz ve yine aynı şeye maruz kalıyoruz. Bırakın önlisans okuyanlara C sınıfı belgesi vermeyi, Lisans mezunu arkadaşlarımıza bile vermiyorlar. Lisans okuyan arkadaşların tek avantajı bizim gibi kursa gitmeden C sınıfı sınavına giriş hakkı veriliyor. Haksızlıklar çok bölüm mezunlarına, umarım kısa zamanda güzel sonuçlar alırız.

Hüsameddin CEBRE

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Kimya Biyoloji ve mühendislik okuyanlar sizden az mı okuyor ? arkadaşlar rakipleriniz lisans okuyan arkadaşlarınız değil iş yapmaya başlayınca göreceksiniz nelerle mücadele etmeniz gerektiğini böyle boş muhabbetler yapmayın.Kendinizi geliştirin ve fırsatlar için hazır olun.

Hanzadem

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Türkiyede isg uzmanlıgı diye bir meslek dalı olmadan , kanun cıkarılıp bu kanunu uygulamak icin de 15 günlük kursla farklı disiplenlerden mesleklere bu hak verildi..şimdi isg bölümü mezunları arkadaşların önce bu gercegi görüp durumu ona göre analiz yapmaları gerekir.

yani meslek degil sadece kanun uygulamak ve cezasından kacmak amaclı bir cesit uygulama mevcut hala.her yıl ertelemeler ve 2012 yılında beri gelinen nokta isg nin ne kadar meslek olarak benimseyebilicegine ısık tutuyor..calısma hayatında cok yol alınması gerekiyor.

ben isg okumayı önermem.. fazla bir gelecek görmüyorum..hakkıyla yapılan bir iş degil. ticari kaygıyla da yapılcak bir iş degil.

burhan ozyurt

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Isg nin onu kapali onune gelen sertifika aldi en kotusude devlet atamasi olmayan bolum yeri geliyo taseronda temizlikci bile c sinifi isg uzmaniyla ayni maasi aliyo o yuzden ben bolum mezunuyum ayni zamanda uzakdan egtm muhndslik de okuyrm sahsen bu bolumu tercih edene kadar baska is alanlari olan bolumu tercih etmenizi oneririm

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar iyimisiniz bu bölüm bu saatten sonra okunur mu c ler asgari ücrete b ler İstanbul haric 2500-3500 arasına a lar b lerden dolayı iş bile bulamıyor.Kemal Sunalında dediği gibi tünelin ucu b.mb.k bir yere çıktı.Gidin kasap olun oto tamircisi olun bir zanaat edinin.Maaşlar gün geçtikçe eriyor o kadar çabalamamıza rağmen maaşlar dibi gördü berbat bir piyasa oluştu.İlkokul mezunu vasıfsız işçi teknikerden c uzmandan iyi maaş alıyor şuan.

burhan ozyurt

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Hic okunacak bolum degil devlet atamasi yok temizlik iscisiyle ayni maaslar bos bolum kimse gercekleri konusmuyo isg bitti

Sınan Toktaş

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Yazılanların hepsine katılıyorum arkadaşlar maaş konusunda içerde yeni işe başlayan bir arkadaştan hiç bir farkımız yok..

ikucuk

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Boşuna paranızı da zamanınızı da emeğinizi de çöpe atmayın.Bizim gibi ülkelerde kesinlikle zaman kaybı.Tavsiye etmiyorum.

Aleyna samur

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
okunacak bölüm değil diyenler olmuş maaşı itibariyle bir işyerinde diğerleriyle aynı ücreti alsanız bile rahat bir iş.

que

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bölüm hocalarından biri olarak, üzülerek okunmasını tavsiye etmem.
10 yıl önce evet okuyun diyordum ama artık maalesef böyle değil.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.