İş Kazası Geçiren Personelin Hastaneye Götürülmesi

çevreisgc

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Diğer
Merhabalar
Çalıştığım firmada iş kazası geçiren personeli hastaneye götürmem ve daha sonrasında ziyaret etmem gerektiği ile ilgili ciddi baskı yaşıyorum.
Sizlerin işyerinde kaza ve ziyaret süreçlerinde kimler görev alıyor. Bu baskılara karşı nasıl bir cevap vermeliyim. Yardımcı olursanız çok sevinirim

HASAN YAVAŞ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhabalar
Çalıştığım firmada iş kazası geçiren personeli hastaneye götürmem ve daha sonrasında ziyaret etmem gerektiği ile ilgili ciddi baskı yaşıyorum.
Sizlerin işyerinde kaza ve ziyaret süreçlerinde kimler görev alıyor. Bu baskılara karşı nasıl bir cevap vermeliyim. Yardımcı olursanız çok sevinirim
güzel kardeşim sen uzmansın ne işin var senin kazazedeyi hastaneye götürmeyle falan. Bir kere bu topa girersen üzerine kalır malesef. Biz uzmanların en büyük hatası her topun altına girmek. Sonra iş yüküm fazla vs diyoruz.

Sizin uzman olarak göreviniz işverene rehberlik etmek. Kaza tutanağını bile siz tutmamalısınız. Araştırmasını siz yapacak ve alınacak önlemler ile alakalı görüşlerinizi sunmalısınız. eğitim vermelisiniz.

Uzman çizgisini iyi bilmeli aksi halde iş yükünden ve ekstra sorumluluklardan kurtulamaz.

JustGeologist

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Çalıştığım işyerinde benden önce çalışan uzman her işe koştuğu için bana da aynısını yaptırmaya çalıştılar. Kazazedenin yanında siz de bulunun, siz de gidin dediler hep yönetimden. İpleri elden bırakmamak gerekiyor. İş tanımı belli sonuçta.

muratigu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
özel sektör mantığı. evrak içinde isg geçen her işi uzman yapsın kafasıdır.
sayın meslektaşım Hayır demesini bilmeliyiz. sizin hastaneden olmanız sadece firmadaki beyaz yakanın işine gelir olaydan kaçar. kesin tavır koymak lazım. hangi dilden anlıyorlarsa öyle yap! mail at, patrona direk durumu anlat, osgb yetkilin varsa o ayrı arasın anlatsın.

çevreisgc

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Diğer
Benden önceki uzman 5 yıl süreyle yaptığından üzerimde baskı kuruluyor malisef. Her kaza olduğunda durumu anlatmaktan sıkıldım.
Ben mi yanlış biliyorum diğer uzman meslektaşlarım ne yapıyor diye merak ettim işin doğrusu

HASAN YAVAŞ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Benden önceki uzman 5 yıl süreyle yaptığından üzerimde baskı kuruluyor malisef. Her kaza olduğunda durumu anlatmaktan sıkıldım.
Ben mi yanlış biliyorum diğer uzman meslektaşlarım ne yapıyor diye merak ettim işin doğrusu
sizde yaptığınız için sizden sonraki uzmanda yapmak zorunda kalacak ve bu silsile böyle devam edecek. Sizi de anlıyorum işten olma korkusu var. Bizim bir sendikamız var ama maşallah süper çalışıyorlar:( Bu gibi durumlarda haklarımızı sendikanın savunması gerekli.

Olay başka konulara geçecek ama hem iş güvenliği konusunda hizmet veriyoruz hemde iş kanununa aykırı çalışma yaptırılıyoruz.

Uzmanın Maaşı geç yatar bazen hiç yatmaz, Sigortası eksik yatar ,fazla çalışır mesai alamaz. Daha bir sürü şey sayılabilir.

Lütfen üzerimize daha fazla yük almayalım olay iyice çığrından çıktı zaten...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.