İş Güvenliği Uzmanlığı Belgesi Vize İşlemleri | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

İş Güvenliği Uzmanlığı Belgesi Vize İşlemleri

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığına Giriş' kısmında merveikiz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. merveikiz

  merveikiz TÜİSAG Üyesi  Merhaba arkadaşlar
  İş güvenliği belgemin süresi 14 kasımda doldu. Ben 7 kasımda bakanlığa dilekçe verdim belgemi yeniletmek için henüz isg katip sisteminde bir değişiklik olmadı belge geçersiz olarak görünüyor. Bakanlığı aradım 30 gün içinde işleme alınacağını belirttiler. Belgesini yeniletenler var mı ne kadar sürede sonuçlandı? İsg katipten atama yapılabiliyor mu? Bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?


   
 2. Bilal Emiroğlu

  Bilal Emiroğlu TÜİSAG Üyesi

  belgemi yeni düzenledim. dilekçe'nin gitmesi, geri dönüşleri ödeme aktivasyon derken 4 iş günü içinde çözüldü. Bu **KESİLDİ** dilekçenizi kaybetmiş olabilirler. tekrar gönderin derim.
  bu arada, bir adres problemi yaşayanlar oluyor. genel müdürlük - bakanlık adresi karıştırılıyormuş diye duymuştum.

   
  Last edited by a moderator: 30 Kasım 2017
 3. Tahir ALGAN

  Tahir ALGAN TÜİSAG Üyesi

  14 kasımda benımde vize doldu. 16 sı gibi dilekçeyi yolladım. daha dün vize ücretini yatırmamı isteyen mail geldi. ödemesini yaptım hala vize işlemi tamamlanmadı. 170 i arayıp sorun.

     

   
 4. merveikiz

  merveikiz TÜİSAG Üyesi

  Ben 7 kasimda dilekceyi elden teslim etmeme ragmen hala mail vs. Gelmedi. Posta yoluyla bakanlığa mı genel müdürlüğe mi göndermiştiniz

   
 5. Tahir ALGAN

  Tahir ALGAN TÜİSAG Üyesi

  Dilekçe başlığını adres olarak yazıp ptt den takipli yolladım. cuma teslim edildi. onay maili dün geldi. Tahminim toplu olarak imzaya sunulacak. 170 arayıp bilgi alın. Aciliyetini belirtin. İlk bilgi aldığımda işlemlerin kendilerini dilekçe ulaştıktan sonra en geç 15 gün içerisinde sonuçlandırıldığını aksi bir durum olursa kendilerine bilgi vermemi istemişlerdi.

     

   
 6. Tolga_34

  Tolga_34 TÜİSAG Üyesi

  Ben de bir şey sormak isterim :) Benim C sınıfı belgem var ancak çalışmıyorum. Bu belgenin süresi dolduğunda vize ettirmez isem, belge iptal ediliyor mu? ve yeniden uzmanlık sınavına girmek mi gerekiyor? yoksa ileride bir tarihte vize ettirdiğim takdirde tekrar aktif hale geliyor mu ?

   
 7. umurozkale

  umurozkale TÜİSAG Üyesi

  Merve Hanım;

  Benim de belgemin süresi 14 Kasımda doldu. 1 hafta öncesinde bakanlık sitesindeki dilekçeyle başvuru yaptım. E-mail ile dönüş yaptılar. Hangi bankalara yatırılacağı hesap numaraları hesap adları ve yatırılacak ücretleri belirttiler. Sonrasında da işlem imzaya çıkacak dediler.
   
  merveikiz bu yazıya teşekkür etti.
 8. merveikiz

  merveikiz TÜİSAG Üyesi

  bende bakanliga gittim size mail atmisiz dediler. Ama mail gelmedi bana. Parasini yatirdim onaylanmasini bekliyorun   
 9. umurozkale

  umurozkale TÜİSAG Üyesi

  spam ya da gereksiz klasörünüze bakmanızı önersem

     

   
 10. Tahir ALGAN

  Tahir ALGAN TÜİSAG Üyesi

  En son mesajı attıkktan sonraki gün açıldı sistem. vizeyi yeniletmezseniz uzmanlık yapamazsınız. zaten yapmayacaksanız geçerliliğini yitireceğini düşünmüyorum.   
 11. ulgen gokkaya

  ulgen gokkaya TÜİSAG Üyesi

  belgeler nedir istenilen   
 12. uzmknn

  uzmknn TÜİSAG Üyesi

  vize bedeli ne kadar arkadaşlar ?

   
 13. Serkan Üstündağ

  Serkan Üstündağ TÜİSAG Üyesi

  - arkadaşlar belge yenileme işlemleri hakkında biraz bilgi verebilir misiniz, ücretlendirmeler nasıl şayet varsa..
   
 14. ulgen gokkaya

  ulgen gokkaya TÜİSAG Üyesi

  Herkes gönderdim gönderdim adres karisikligi vs şöyle cevap boyle geldi demiş.
  Ama kimse ne adres vermiş ne hangi belgeler olduğunu söylemiş ....

   
 15. slmhlc

  slmhlc TÜİSAG Üyesi

  merhaba arkadaşlar. ben 2013 senesinde sınava girdim ve başarılı oldum, fakat belge parasını yatırıp sertifikamı elime almadım. 5 senelik vize süresi benim içinde geçerli oluyor mı? alo 170 bu tarz soruların cevabını veremiyor.sizce belge bedelini yatırıp sertifikayı alıp üzerine de vize mi yaptırmalıyım yoksa hiç sertifikamı almamam mantıklı olur(lazım olana kadar)   
 16. slmhlc

  slmhlc TÜİSAG Üyesi

  merhaba Tolga Bey, sorunuza bir çözüm buldunuz mu. benimde C sınfı uzmanım kullanmıyorum hatta kullanmadığım için belge ücretini yatırmadım ve sertifikamı da almadım. bu durumda mevcut sertifikam olmadığı için acaba vize yapmam zorunlu mu.

   
 17. İşGüvUzman

  İşGüvUzman TÜİSAG Üyesi

  Öncelikle kendi yorumum olduğunu söylemek isterim.

  Siz sertifikayı hakkettiğiniz tarihi baz almalısınız. Kullanıp kullanmamak sertifikanızı, sizin inisiyatifinizdir. Kullanmak istediğinizde sertifika ücretini yatırırsınız, kullanmaya başlarsınız, anlaşmanızı da yaparsınız. Lakin unutulmamalıdır ki sertifika 5 yıllıktır ve de başlangıcı hakkediş tarihinde başlar. Siz sertifikayı ne zaman alırsanız alın, başlangıç daima hakkedilen tarihtir. Kullanmaya başladığınızda da bu esas alınacaktır, vize yenilemek de dahil olmak üzere.

  Saygılar.

   
 18. slmhlc

  slmhlc TÜİSAG Üyesi

  ben kullanmasam da vize süresi geldiği için öncelikler sertifikamı almak daha sonra da vize ettirmekle yükümlüyüm bana da bu şekilde mantıklı geliyor aslında. vize işlemi için sadece dilekçe ile başvuru yapılıyor değil mi. vize ücretini ben göremedim ne kadar dır acaba?

   
 19. Tolga_34

  Tolga_34 TÜİSAG Üyesi

  @slmhlc , bu sertifika konusuna çözüm buldum.
  Eğer çalışılmıyor ise vize ettirmeye gerek yok. Çalışma konusu olduğunda para yatırılıyor ve vize edilmiş oluyor, sistemde de aktif görülüyor.
  Vize ettirme = Şu meşhur A ve B sınıfları sınavlarına girmek için gerekli olan süreleri yasal olarak doldurulma için geçerli.

   
 20. dcskn

  dcskn TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar merhabalar,

  5 yılın sonunda yapılacak olan vize işlemleri için herhangi eğitim almak gerekli mi (sınav olmadan sadece eğitim almak-diye hatırlıyorum ama kimse bahsetmemiş) ,sadece dilekçe verip daha sonra da ücreti yatırmak yeterli mi?

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşÜyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

 1. isg sertifikası vize ücreti atm den yatırılıyor mu

Yandex.Metrica