İş Güvenliği Uzmanlığı Belgesi Vize İşlemleri

merveikiz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar
İş güvenliği belgemin süresi 14 kasımda doldu. Ben 7 kasımda bakanlığa dilekçe verdim belgemi yeniletmek için henüz isg katip sisteminde bir değişiklik olmadı belge geçersiz olarak görünüyor. Bakanlığı aradım 30 gün içinde işleme alınacağını belirttiler. Belgesini yeniletenler var mı ne kadar sürede sonuçlandı? İsg katipten atama yapılabiliyor mu? Bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

Bilal Emiroğlu

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
belgemi yeni düzenledim. dilekçe'nin gitmesi, geri dönüşleri ödeme aktivasyon derken 4 iş günü içinde çözüldü. Bu **KESİLDİ** dilekçenizi kaybetmiş olabilirler. tekrar gönderin derim.
bu arada, bir adres problemi yaşayanlar oluyor. genel müdürlük - bakanlık adresi karıştırılıyormuş diye duymuştum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Tahir ALGAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
14 kasımda benımde vize doldu. 16 sı gibi dilekçeyi yolladım. daha dün vize ücretini yatırmamı isteyen mail geldi. ödemesini yaptım hala vize işlemi tamamlanmadı. 170 i arayıp sorun.

merveikiz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
14 kasımda benımde vize doldu. 16 sı gibi dilekçeyi yolladım. daha dün vize ücretini yatırmamı isteyen mail geldi. ödemesini yaptım hala vize işlemi tamamlanmadı. 170 i arayıp sorun.
Ben 7 kasimda dilekceyi elden teslim etmeme ragmen hala mail vs. Gelmedi. Posta yoluyla bakanlığa mı genel müdürlüğe mi göndermiştiniz

Tahir ALGAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Dilekçe başlığını adres olarak yazıp ptt den takipli yolladım. cuma teslim edildi. onay maili dün geldi. Tahminim toplu olarak imzaya sunulacak. 170 arayıp bilgi alın. Aciliyetini belirtin. İlk bilgi aldığımda işlemlerin kendilerini dilekçe ulaştıktan sonra en geç 15 gün içerisinde sonuçlandırıldığını aksi bir durum olursa kendilerine bilgi vermemi istemişlerdi.

Tolga_34

Deneyimli Üye
Vip Üye
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Ben de bir şey sormak isterim :) Benim C sınıfı belgem var ancak çalışmıyorum. Bu belgenin süresi dolduğunda vize ettirmez isem, belge iptal ediliyor mu? ve yeniden uzmanlık sınavına girmek mi gerekiyor? yoksa ileride bir tarihte vize ettirdiğim takdirde tekrar aktif hale geliyor mu ?

umurozkale

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merve Hanım;

Benim de belgemin süresi 14 Kasımda doldu. 1 hafta öncesinde bakanlık sitesindeki dilekçeyle başvuru yaptım. E-mail ile dönüş yaptılar. Hangi bankalara yatırılacağı hesap numaraları hesap adları ve yatırılacak ücretleri belirttiler. Sonrasında da işlem imzaya çıkacak dediler.

merveikiz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merve Hanım;

Benim de belgemin süresi 14 Kasımda doldu. 1 hafta öncesinde bakanlık sitesindeki dilekçeyle başvuru yaptım. E-mail ile dönüş yaptılar. Hangi bankalara yatırılacağı hesap numaraları hesap adları ve yatırılacak ücretleri belirttiler. Sonrasında da işlem imzaya çıkacak dediler.
bende bakanliga gittim size mail atmisiz dediler. Ama mail gelmedi bana. Parasini yatirdim onaylanmasini bekliyorun

Tahir ALGAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
En son mesajı attıkktan sonraki gün açıldı sistem. vizeyi yeniletmezseniz uzmanlık yapamazsınız. zaten yapmayacaksanız geçerliliğini yitireceğini düşünmüyorum.

uzmknn

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
vize bedeli ne kadar arkadaşlar ?

Serkan Üstündağ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba arkadaşlar
İş güvenliği belgemin süresi 14 kasımda doldu. Ben 7 kasımda bakanlığa dilekçe verdim belgemi yeniletmek için henüz isg katip sisteminde bir değişiklik olmadı belge geçersiz olarak görünüyor. Bakanlığı aradım 30 gün içinde işleme alınacağını belirttiler. Belgesini yeniletenler var mı ne kadar sürede sonuçlandı? İsg katipten atama yapılabiliyor mu? Bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?
- arkadaşlar belge yenileme işlemleri hakkında biraz bilgi verebilir misiniz, ücretlendirmeler nasıl şayet varsa..

ulgen gokkaya

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Herkes gönderdim gönderdim adres karisikligi vs şöyle cevap boyle geldi demiş.
Ama kimse ne adres vermiş ne hangi belgeler olduğunu söylemiş ....

slmhlc

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
merhaba arkadaşlar. ben 2013 senesinde sınava girdim ve başarılı oldum, fakat belge parasını yatırıp sertifikamı elime almadım. 5 senelik vize süresi benim içinde geçerli oluyor mı? alo 170 bu tarz soruların cevabını veremiyor.sizce belge bedelini yatırıp sertifikayı alıp üzerine de vize mi yaptırmalıyım yoksa hiç sertifikamı almamam mantıklı olur(lazım olana kadar)

slmhlc

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Ben de bir şey sormak isterim :) Benim C sınıfı belgem var ancak çalışmıyorum. Bu belgenin süresi dolduğunda vize ettirmez isem, belge iptal ediliyor mu? ve yeniden uzmanlık sınavına girmek mi gerekiyor? yoksa ileride bir tarihte vize ettirdiğim takdirde tekrar aktif hale geliyor mu ?

merhaba Tolga Bey, sorunuza bir çözüm buldunuz mu. benimde C sınfı uzmanım kullanmıyorum hatta kullanmadığım için belge ücretini yatırmadım ve sertifikamı da almadım. bu durumda mevcut sertifikam olmadığı için acaba vize yapmam zorunlu mu.

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
merhaba arkadaşlar. ben 2013 senesinde sınava girdim ve başarılı oldum, fakat belge parasını yatırıp sertifikamı elime almadım. 5 senelik vize süresi benim içinde geçerli oluyor mı? alo 170 bu tarz soruların cevabını veremiyor.sizce belge bedelini yatırıp sertifikayı alıp üzerine de vize mi yaptırmalıyım yoksa hiç sertifikamı almamam mantıklı olur(lazım olana kadar)

Öncelikle kendi yorumum olduğunu söylemek isterim.

Siz sertifikayı hakkettiğiniz tarihi baz almalısınız. Kullanıp kullanmamak sertifikanızı, sizin inisiyatifinizdir. Kullanmak istediğinizde sertifika ücretini yatırırsınız, kullanmaya başlarsınız, anlaşmanızı da yaparsınız. Lakin unutulmamalıdır ki sertifika 5 yıllıktır ve de başlangıcı hakkediş tarihinde başlar. Siz sertifikayı ne zaman alırsanız alın, başlangıç daima hakkedilen tarihtir. Kullanmaya başladığınızda da bu esas alınacaktır, vize yenilemek de dahil olmak üzere.

Saygılar.

slmhlc

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
ben kullanmasam da vize süresi geldiği için öncelikler sertifikamı almak daha sonra da vize ettirmekle yükümlüyüm bana da bu şekilde mantıklı geliyor aslında. vize işlemi için sadece dilekçe ile başvuru yapılıyor değil mi. vize ücretini ben göremedim ne kadar dır acaba?

Tolga_34

Deneyimli Üye
Vip Üye
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
@slmhlc , bu sertifika konusuna çözüm buldum.
Eğer çalışılmıyor ise vize ettirmeye gerek yok. Çalışma konusu olduğunda para yatırılıyor ve vize edilmiş oluyor, sistemde de aktif görülüyor.
Vize ettirme = Şu meşhur A ve B sınıfları sınavlarına girmek için gerekli olan süreleri yasal olarak doldurulma için geçerli.

dcskn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhabalar,

5 yılın sonunda yapılacak olan vize işlemleri için herhangi eğitim almak gerekli mi (sınav olmadan sadece eğitim almak-diye hatırlıyorum ama kimse bahsetmemiş) ,sadece dilekçe verip daha sonra da ücreti yatırmak yeterli mi?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.