İş Güvenliği Uzmanlarının Alabilecekleri Cezalar

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığına Giriş' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. burakyuksel

  burakyuksel TÜİSAG Üyesi  İş güvenliği uzmanı görev yetki ve sorumlulukları hakkında yönetmelikte bulunan sorumluluklar haricinde bir yükümlülüğümüz bulunmamaktadır arkadaşlar. İş kazalarında başımız nasıl derde girer; kaza sonrası yapılan incelemelerde emniyet tedbiri eksikliklerini işverene bildirilmediysek (noter onaylı defter, İSG kurul tutankları vb.) ihmalimiz tespit edildiği takdirde işveren kaybının tazminatını rücu edebilir.

  Eğer ki gerek noter onaylı defterimiz gerek kurul karar tutanaklarında kaza nedenleri hakkında işverene uyarılarda bulunduysak, savunmamız tamam demektir. sorumluluğumuz o kadardır. yönetmelik açıktır, iş güvenliği uzmanı, işverene tavsiyede bulunur.


   
 2. nesim

  nesim TÜİSAG Üyesi

  slayt için elişnize sağlık fakat biz 4857 il kanunu madde 77 kalktı biz 6331 sayılı kanuna göre görevlerimizi yerine getirioruz yanlış bilmiyorsam

   
 3. Oğuzhan TORUNOĞLU

  Oğuzhan TORUNOĞLU TÜİSAG Üyesi

  İş güvenliği uzmanı sadece iş kazaları sonucu mu ceza alır? Firma teftiş sonucu ceza alırsa sonucu iş güvenliği uzmanına yansıtılır mı??? Var mı hukuksal dayanaklı cevap verecek.

     

   
 4. umut geyik

  umut geyik TÜİSAG Üyesi

  işveren vekilinden bahsediyor bu önemli yani noter tarafından onaylanmış işveren vekili bir çok uzman işveren vekilliğini kabul etmez zaten.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica