İş Güvenliği Kurul Defteri

Konu, 'İş Güvenliği Kurulları' kısmında Xzenon tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Xzenon

  Xzenon TÜİSAG Üyesi  İş Güvenliği Kurul Defteri hakkında bilgiler ve örnek ektedir.


   

  Ekli Dosyalar:

  Haldun, İsmailDEMİR, ozkantora ve 14 kişi daha buna teşekkür etti.
 2. sevgideger

  sevgideger TÜİSAG Üyesi

  İş sağlığı ve güvenliği karar ve kurul defterleri hk. bilgi veriri misiniz?

   
 3. Uzman Ahmet

  Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

  Kurul defteri diye özel birşey yoktur.Uygulamada farklılıklar vardır bu konuda

     

   
 4. Ahmet AZAK

  Ahmet AZAK TÜİSAG Üyesi

  ATURAN bu yazıya teşekkür etti.
 5. aliutku

  aliutku TÜİSAG Üyesi

  Site yetkilileri bu tip reklam ve yanlış yönlendirme mesajları yapanları uyarmanız gerekmez mi?

  İsg kurul defteri gibi bir olgu yaratıp insanları zorunlu tutuyormuş gibi gösterilen bir reklam mevcut burada...

  isg kurul defteri sadece bir tutnaktır. Hepiniz belirli yerlerde çalışan insanlarsınız. Tutanak yazmayı biliyorsunuz. Bu işin defteri olmasına gerek yok ki. Bu işle ilgili duyuru,kapak,tutanak, gerekirse tebliğ hakkında A4 yazıp imzalatıp dosyalanması yeterlidir. Defter gibi işlere ihtiyacınız yok.

  İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KURULLARI HAKKINDA YÖNETMELİK 18.01.2013


  e) Her toplantıda, görüşülen konularla ilgili alınan kararları içeren bir tutanak düzenlenir. Tutanak, toplantıya katılan başkan ve üyeler tarafından imzalanır. İmza altına alınan kararlar herhangi bir işleme gerek kalmaksızın işverene bildirilmiş sayılır. İmzalı tutanak ve kararlar sırasıyla özel dosyasında saklanır.

  (2) İşveren veya işveren vekili, kurulca hazırlanan toplantı tutanaklarını, kaza ve diğer vakaların inceleme raporlarını ve kurulca işyerinde yapılan denetim sonuçlarına ait kurul raporlarını, iş müfettişlerinin incelemesini sağlamak amacıyla, işyerinde bulundurur.

  2004 yılındaki yönetmeliktede şartlar aynı.     

   
  Kaan PASTIRMACI, ekaya, ay_iz ve 5 kişi daha buna teşekkür etti.
 6. İbrahim

  İbrahim TÜİSAG Üyesi

  Ben de Sn. aliutku' ya katılıyorum. Kurul karar defteri yoktur. 3 nüshalı defter vardır. (Çalışma il müdürlüğü ya da noter onaylı) Alınan kararlar tutanak halinde dosyada saklanır.

   
 7. barkanozmen

  barkanozmen TÜİSAG Üyesi

  Kurul karar defteri diye bir defter var. Kırtasiye ve zamandan kazanmak adına kullanılıyor. Bu işin erbabı A sınıfı iş güvenliği uzmanlarının kullanmayı tercih ettiği ve uzun saklama koşullarına uygun defteri arzu eden kullanır istemeyen kullanmaz. Dediğiniz gibi bu defterin onay zorunluluğu yok. Onaylanması gereken tek defter tespit defteridir.
   
 8. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  site yetkilileri bu tip çalışmaları engellemez, engelleyemez.çünkü bu kişiler sitenin finansörlerinden.yani reklam verenlerinden. :D (bkz....net kırtasiye=barkanozmen) :D   
 9. barkanozmen

  barkanozmen TÜİSAG Üyesi

  Sayın Ali Utku;zannedersem konuyu ele alış bakımından bir yanlış var.Öncelikle sizi 10 Şubat 2013 te yazdığım yazıyı tekrar okumaya davet ediyorum.Göreceksiniz ki sizin anlatmak istediğiniz gibi birşey söz konusu dahi değil.Kaldı ki Net
  Kırtasiye olarak İş Güvenliği konusunda mevzuatlarla belirlenmiş tüm doğru bilgileri gerek bu platformda gerekse sitemiz ve ilgili fuarlarda,eksikleri ve yanlışları gidermek adına takip ve tatbik etmeye çalışıyoruz.Tüm çabamız bu doğrultuda Doğru,Kesin ve Güvenilir olarak anılmaktır.Sadece ticari kaygılarla yalan yanlış bilgilendirme ve yönlendirmeler yapmamız mümkün değildir.Reklam konusuna gelince;isgfrm.com a vermiş olduğumuz reklam ticari bir anlaşmadır ve bu ay sonunda da bitmektedir.Burası herkesin daha sağlıklı ve kesin bilgi alabileceği yegane forumlardan biridir.Forumun sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına maddi olarak desteklenmesi gerekmektedir.Yani biz sayfanın sponsorlarından biri olarak maddi desteğimizi keşke daha fazla yapabilsek ve kalteyi daha da arttırabilsek diye düşünürken bazı arkadaşlarımız bizi sanki sayfa içinde korsan gösteri yapıyormuş gibi itham etmeye çalışmasını anlamlandıramıyoruz.Biz de sizler gibi sayfayı takip aderek ve çeşitli paylaşımlarda bulunarak şuan içinde olduğumuz bu sektörün daha doğru algılanmasını ve ilerlemesini istiyoruz.Net Kırtasiye olarak sizi(ve gıyabınızda herkesi) aklı-selim e davet ediyor, paylaşımlarımızı daha dikkatli bir şekilde takip etmenizi rica ediyoruz.Sevgi ve Saygılarımızla...

     

   
 10. çağatayözcan

  çağatayözcan TÜİSAG Üyesi

  Kurul defteri konusu kişilere göre farklılık gösteriyor.Benim gördüğüm şu ki OSGB ler takibi kolay olması açısından(dökümantasyon önemi için) kurul defterini kullanıyorlar.Tam zamanlı çalışan arkadaşlarımız da zaten o işyerinde herşeye,her dökümana hakim olduklarından dolayı kurul tutanağına işlemlerini yaptırıyorlar.Zaten gelen müfettişlerde neden kurul defteri yok diye de sormuyorlar.   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica