İş Güvenliğinin Sorumluluğu Nedir ?

mucahit57.

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
merhabalar
osgb bünyesinde çalışıyorum.
kısmi zamanlı hizmet verdiğim firmalar var
bu firmalarımda
torna tezgahının kapakları yok, bende deftere kapaklarının takılmasını çalışan kişinin kulllanım esnasında kkdlerini kullanması gerektiğini yazdım.gerekli uyarıcı levhalarıda astım.tüm personele isg eğitimlerinide tamamladım.
sorum şu
bu torna tezgahında bir işkazası gerçekleşirse bu kazadan ben mi sorumlu oluyorum bana bir ceza çıkar mı ? yada aynı şekil diğer makinalarda bir iş kazası olursa ben mi sorumlu oluyorum.bilgi verirmisiniz yada bu durumlarda daha neler yapmam gerekir

mucahit57.

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
merhabalar
bu firmalarımda
torna tezgahının kapakları yok, bende deftere kapaklarının takılmasını çalışan kişinin kulllanım esnasında kkdlerini kullanması gerektiğini yazdım.gerekli uyarıcı levhalarıda astım.tüm personele isg eğitimlerinide tamamladım.
sorum şu
bu torna tezgahında bir işkazası gerçekleşirse bu kazadan ben mi sorumlu oluyorum bana bir ceza çıkar mı ? yada aynı şekil diğer makinalarda bir iş kazası olursa ben mi sorumlu oluyorum.bilgi verirmisiniz yada bu durumlarda daha neler yapmam gerekir
nerde bu uzmanlar ya ? yok mu bilir kişi

Ersin

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
merhabalar
bu firmalarımda
sorum şu
Koruyucuların olmadığını takılması gerektiğini,takılmadan tezgahın kullanılmaması gerektiğini,yıllık periyodik kontrol rapro alınması gerektiğini onaylı deftere yazın ,mail ve whatsapp ile belirtin ,çalışanlara bölüm bazlı tezgahlarla güvenli çalışma eğitimi verin imzalarını alın , belirtilmemişse risk değerlendirmesine ve acil durum planı iş kazası bölümüne önleyici tedbirler bölümüne de ekleyin.Bunları yaptığınızda siz görevinizi yapmış olursunuz.Fakat bazı bilirkişiler şikayette de bulunması gerekirdi diyebiliyorlar

Ersin

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Koruyucuların olmadığını takılması gerektiğini,takılmadan tezgahın kullanılmaması gerektiğini,yıllık periyodik kontrol rapro alınması gerektiğini onaylı deftere yazın ,mail ve whatsapp ile belirtin ,çalışanlara bölüm bazlı tezgahlarla güvenli çalışma eğitimi verin imzalarını alın , belirtilmemişse risk değerlendirmesine ve acil durum planı iş kazası bölümüne önleyici tedbirler bölümüne de ekleyin.Bunları yaptığınızda siz görevinizi yapmış olursunuz.Fakat bazı bilirkişiler şikayette de bulunması gerekirdi diyebiliyorlar
İsg kurulu varsa kurulda da konuya madde açın

olcay altay

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
cimerden kimlik bilgilerinizi gizleyerek bu durumu yazın

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.