İş Güvenliği Uzmanlığı Vize Yenileme

sema çakırR

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Merhabalar,

C sınıfı iş güvenliği uzmanıyım, İSG katipte belgemin vize süresi 42 gün olarak gözüküyor. B sınavına girmek için yeniden eğitim almak zorunda mıyım? Neler yapmalıyım konusunda bilgi verebilir misiniz?

Saygılarımla.

mawitech

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
1. 42 gün kaldıysa vize için öncellikle isgkatipten vize başvurusu yap sonra onaylandığında ziraat bankasına gidiyorsun ve ücreti yatırıyorsun sonra vize kısmı bitiyor.
2. eğer 3 yıl c de çalışmışlığın varsa kursa giderek eğitim alıyorsun (covid19 dan dolayı uzaktan eğitim) alıyorsun

kmtugba87

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhabalar,

C sınıfı iş güvenliği uzmanıyım, İSG katipte belgemin vize süresi 42 gün olarak gözüküyor. B sınavına girmek için yeniden eğitim almak zorunda mıyım? Neler yapmalıyım konusunda bilgi verebilir misiniz?

Saygılarımla.
Mevzuatı okuyarak ne yapmanız gerektiğini anlayıp başlayın bence.

https://www.mevzuat.gov.tr/File/Gen...Tur=KurumVeKurulusYonetmeligi&mevzuatTertip=5

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK

tuncer sarı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
benimde bir sorum olacak arkadaşlar ben yaklaşık 8 ay a sınıfı uzman ataması altında c sınıfı olarak çalıştım fakat isg katipte atamam yapılmadığı için sürem isg katipte hesaplanmadı bunun için yapabileceğim bir şey var mı

kmtugba87

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
benimde bir sorum olacak arkadaşlar ben yaklaşık 8 ay a sınıfı uzman ataması altında c sınıfı olarak çalıştım fakat isg katipte atamam yapılmadığı için sürem isg katipte hesaplanmadı bunun için yapabileceğim bir şey var mı
İSG katip fiili çalışma süresi üzerinde gün olarak görünmüyorsa aktif çalışma süresi olarak sayılmaz. Bir üst sınava girmeye hak kazanmak için bakanlık katip üzerinde kayıtlı süreyi referans alıyor.

ilkinpeker

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
Mevzuatı okuyarak ne yapmanız gerektiğini anlayıp başlayın bence.

https://www.mevzuat.gov.tr/File/Gen...Tur=KurumVeKurulusYonetmeligi&mevzuatTertip=5

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK
Surekli degisen mevzuat karmasasi icinde birbirimize destek olmaliyiz.Okudugunu anlamak konusundaki PISA sonuclari bu destegin onemini daha da artiriyor.Tercume edilmis mevzuatlari anlamakta zorluk cekenlerin basvurabilecegi az sayidaki forumlardan birisi olan bu platforma emegi gecen hekese tesekkurlerimi sunarim.(ing klavye ile yazilmistir.)

Eenceladus

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
İSG katip fiili çalışma süresi üzerinde gün olarak görünmüyorsa aktif çalışma süresi olarak sayılmaz. Bir üst sınava girmeye hak kazanmak için bakanlık katip üzerinde kayıtlı süreyi referans alıyor.

Kamu kurumlarında EK 5B formu ve görevlendirme yazısı ile görevlendirme yapılabiliyor. İSG katip üzerinde görünmeyen bu durum için B ye geçilmek istenildiğinde nasıl bir durum söz konusu? Sürelerin sayılması vb için prosedür ne böyle bir durumda? Sonuçta sistemden bir veri girişi yok. Resmi yazı var.

Eenceladus

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhabalar,

Saygılarımla.
Vize İşlemi için döküman EKTedir.

Ekli dosyalar

• vizebasvuruadimlari.pdf
    484.4 KB · Görüntüleme: 28
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.