Iş Güvenliği Uzmanlarinin Listesi

SİBEL TURAN AÇAR

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhaba,
Türkiyedeki tüm iş güvenliği uzmanlarının olduğu liste yayınlanıyor mu? Mesela Çanakkale'yi ikamet gösteren kaç kişide iş güvenliği uzmanı belgesi var.

funanori

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Merhaba,
Türkiyedeki tüm iş güvenliği uzmanlarının olduğu liste yayınlanıyor mu? Mesela Çanakkale'yi ikamet gösteren kaç kişide iş güvenliği uzmanı belgesi var.
Bu bilgi ancak Bakanlığın kayıtlarında olabilir, isterse Bakanlık yayınlayabilir diye düşünüyorum

ÖmerFaruksvnl

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bir meslek odası kurulursa bütün İSG leri tek çatı altında toplayarak olabilir.

bünyamin yavuz

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar Bakanlığın Ankara daki İSG tanıtım seminerinde Genel Müdürün konuşmasında böyle bir çalışmanın varlığından bahsetti. Buna göre bütün İSG uzmanlarına mail yoluyla ulaşılıp bakanlık sayfasında İSG uzmanları listesinde isminin yayınlanmasını isteyip istenmeyeceği sorulacak, bu şekilde İSG Uzmanlarının iletişim bilgileri yer alan bir sayfa oluşturulacağını söyledi.

Mümin AŞÇIOĞLU

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)

esk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar tüm iş güvenliği uzmanlar bir çatı altında toplanmammız gerek.yoksa osgb bedava hamballı oluruz

hakandetta

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Önerdiğiniz site kime ait? Açılış sayfası Bakanlığın sayfasına benziyor ama "com." uzantılı olduğu için bakanlığın olabileceğini düşünmüyorum.
ben önce kayıt yaptım sonra sildim bilgi toplayan bir örgüt imajı çizdi ben de

muratumutakgul

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
İSG-KATİP; İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği Madde 4, d bendinde şu şekilde tanımlanmıştır:
İSG-KATİP: İş sağlığı ve güvenliği hizmetleri ile ilgili iş ve işlemlerin Genel Müdürlükçe kayıt, takip ve izlenmesi amacıyla kullanılan İş Sağlığı ve Güvenliği Kayıt, Takip ve İzleme Programını ifade eder.
İl bazında A,B ve C sınıfı uzmanları sorgulamak için;
http://www.isgkatip.com/index.php adresinden faydalanabilirsiniz.
T.C. Kimlik numaranız ile havuza kendinizi eklemek için ise;
http://www.isgkatip.com/adduzman.php adresini kullanabilirsiniz.
Bunun dışında veri eklemek için, e-devlet portalı üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza veya elektronik imza ile giriş yaptıktan sonra isg-katip üzerinde kayıtlı bilgilerinizi düzenlemek içn aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz;
http://isgyh.csgb.gov.tr/Logout.aspx
ÇSGB'dan duyuru:
Bilindiği üzere; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Kanunu gereğince işverenlerce görevlendirilmesi gereken iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimlerine ilişkin sözleşme bildirimleri, ilgili Yönetmeliklerde yer alan sözleşme örneklerine göre yapılmaktaydı.
Bugün gelinen süreçte ve İSG Kanununun kapsamı dikkate alındığında, iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi sözleşme bildirimlerine ilişkin iş ve işlemlerin daha etkin ve hızlı şekilde yürütülmesi amacıyla Genel Müdürlüğümüzce “İSG-KATİP” programı hazırlanmış vebugün itibariyle tüm işyerlerinin kullanımına açılmıştır.
Sistemin kullanılabilmesi ve iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi görevlendirebilmesi amacıyla;
  • Görevlendirme yapılacak işyerinin “ortak, yönetici, işveren, muhasebe, işveren vekili” unvanlı çalışanlardan en az birisinin SGK kayıtlarında işyeri yetkilisi olarak tanımlanmış olması,
  • Bu kişilerin e-devlet şifreleri aracılığıyla http://isgyh.csgb.gov.tr adresinden İSG-KATİPsistemine giriş yaparak, görevlendirilecek iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimini T.C. Kimlik numaraları vasıtasıyla sistem havuzundan seçmeleri,
  • Sistem üzerinden seçilen iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekiminin, yine aynı sistem üzerinden e-Devlet şifreleri ile sisteme giriş yapıp uygun bulmaları halindesözleşmelerini onaylamaları gerekmektedir. Ayrıca, daha önce onayı alınmış ve geçerliliği deva eden sözleşmelerin de "İSG-KATİP" sistemi üzerinden bildirilmesi ve yenilenmesi gerekmektedir.

Yukarıda yer alan işlemlerin yapılmış olması, iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi görevlendirme bildirimlerinin Genel Müdürlüğümüze bildirilmiş olması olarak kabul edilecek olup, bu işlemden sonra herhangi bir evrak işlemi yapılmasına ihtiyaç bulunmamaktadır. Ancak, daha önceden onay alınmış sözleşme veya görevlendirme belgelerinin fesih veya başka bir nedenle geçerliliğini yitirmesi halinde işveren tarafından durumun beş iş günü içinde Genel Müdürlüğümüze yazılı olarak bildirilmesi gerekmektedir.
Bu nedenle, işlemlere gerekli özenin gösterilmesi ve tamamlanan işlemlere ilişkin olarakBakanlık yetkililerine ilave soru yöneltilmemesi ve sistemin kullanımıyla ilgili yaşanabilecek sorunların çözümü için, öncelikle sistemde yer alan kullanma kılavuzundaki “hizmet alan işyerleri modülü”nün incelenmesi uygun olacaktır.
Ayrıca, görevlendirme yapılamaması durumunun, ilgili işyerlerinin Tehlike Sınıfları Tebliğine uygun bir tehlike sınıfı seçilmemiş olması ya da görevlendirilen iş güvenliği uzmanının işyerlerinin tehlike sınıfına uygun sertifikasının olmamasından kaynaklanacağı bilinmelidir.

Mümin AŞÇIOĞLU

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
b
Önerdiğiniz site kime ait? Açılış sayfası Bakanlığın sayfasına benziyor ama "com." uzantılı olduğu için bakanlığın olabileceğini düşünmüyorum.

Bakanlığın sunduğu hizmet diye biliyorum. bakanlığın sayfasından ulaşmıştım bilgiye...

ömer gökhan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
İsg katipte kayıtlı çanakkalede 30 yakın uzman bulunmaktadır.

ceren123

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
merhaba illere göre isg uzman listeleri hala yayınlamıyor mu nereden ulaşabilirim

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.