İş Güvenliği Uzmanları! İşverenlerin Bir Türlü Tedbir Almadığı İsg Noksanlarını, Hiç Çsgb İl Müdürlüğü'ne Bildirdiniz Mi?

F.Ünal Toktaş

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İş Güvenliği Uzmanlarının uygulamaya, mevcut durum sebebiyle zorlandıkları, İSG noksanlarını bir türlü gidermeyen işverenleri ÇSGB' nin İlgili Müdürlüğüne bildirme hakları ile ilgili makalem ektedir. Görüşlerinize sunarım.

Ekli dosyalar

• IGU-CSGB Bildirim Yukumlulugu.pdf
    145.2 KB · Görüntüleme: 171

Mehmet Gençoğlu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Değerli paylaşımlarınızı okuyup arşivliyorum hocam, emekleriniz için teşekkür ederim.

furkaneroz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
İş Güvenliği Uzmanlarının uygulamaya, mevcut durum sebebiyle zorlandıkları, İSG noksanlarını bir türlü gidermeyen işverenleri ÇSGB' nin İlgili Müdürlüğüne bildirme hakları ile ilgili makalem ektedir. Görüşlerinize sunarım.
Merhabalar,
Makalenizi sonuna kadar okudum. Çok haklısınız. Önlem alınmıyor, İş Güvenliği Uzmanı yakınıyor, Onaylı Deftere yazıyor, Çırpınsın dursun.
Bu durumda bende bir firmayı E-devlet ile yazılı ve fotoğraflı bir şekilde bildirim yaptım. Ancak denetim oldu mu olmadı mı bilemiyorum. Sonra duyduk ki bir iş kazası ve 1 işçinin üzerine yüksekten malzeme düşerek öldüğü haberi geldi. Sonra bazı basit önlemleri almaya başladıklarını gördüm, Aslında çok zor bir şey değil bunların yapılması.

F.Ünal Toktaş

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhabalar,
Makalenizi sonuna kadar okudum. Çok haklısınız. Önlem alınmıyor, İş Güvenliği Uzmanı yakınıyor, Onaylı Deftere yazıyor, Çırpınsın dursun.
Bu durumda bende bir firmayı E-devlet ile yazılı ve fotoğraflı bir şekilde bildirim yaptım. Ancak denetim oldu mu olmadı mı bilemiyorum. Sonra duyduk ki bir iş kazası ve 1 işçinin üzerine yüksekten malzeme düşerek öldüğü haberi geldi. Sonra bazı basit önlemleri almaya başladıklarını gördüm, Aslında çok zor bir şey değil bunların yapılması.
Siz hangi statüde çalışıyorsunuz? İşverenin bordrosunda mı? Yoksa OSGB üzerinden mi?

Berkay Bengütaş

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
üstadım makalenizi okudum. aynı düşüncelere sahibiz. Devlet olarak içerisinde bulunduğumuz süreci düşündüğümüzde karar almak çok güçleşiyor. umarım bizden sonrakiler daha rahat olurlar.

olcay altay

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
en son cümleniz, yıllarca emek verdiğiniz işyeriniz için olması ne kadar kötü :(
üzüldüm.
Böyle olacağını bildiğimizi siz deneyerek tasdiklemişsiniz..
teşekkürler

Melih Bülke

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Söylenecek pek birşey yok , yasalar çıkar ama hiç kimse uygulanabilirliğine bakmaz . Ayrıca İş güvenliği Uzmanları tektir İşyeri Hekimlerinin isg ile alakalı bir faydasını da görmedim .

F.Ünal Toktaş

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)

HASAN YAVAŞ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ünal bey merhaba. Yazınızı okudum.Bu mevzuat yanlış hatırlamıyorsam makyajlanarak 2017 veya 2016 da yürürlüğe girdiğinde bizde isyan noktasına gelmiştik. Bu konuda bizim haklarımızı savunmak amacı ile kurulmuş İSGSEN inde pek bir uğraştığını söyleyemeyiz. Gerçi bu ülkede sendikalarında siyasi bağlantısının olması gerekiyor malesef. Bizim sendikamız çok yalnız. malesef İş güvenliği uzmanları günah keçiisi ilan edilmeye devam edecek.Ben orta ve uzun vadede bu işi yapmayı düşünmüyorum bu yüzden. yukarıda yazdığınız mevzuatın özeti şu. HAYATİ RİSK TEŞKİL EDEN BİR KONUYU BİLDİR BİLDİRMEZSEN SENİ YAKARIM AMA BİLDİRİRSENDE SENİ YAKABİLİRİM. Bir riskin hayati bir riskmi ?yoksa değilmi? bu bir kişi yorumudur.Bana göre hayati risktir, başkasına göre değildir. Mesela 2 m den düşen bir kişinin ölme riski ben var derim ama başkası yok yaw ne ölmesi diyebilir. Dolayısı ile bildirsek de bildirmesek de günah keçisi iş güvenliği uzmanlarıdır.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.