İş Güvenliği Uzmanı Fiili Çalışma Süresi Hakkında

Damla06

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
merhaba, ben B sınıfı iş güvenliği uzmanıyım. Kendime ait bir ofisim var şu an yeni bir ofis ve tam zamanlı bir çalışan ihtiyacım yok. İşim düzene girene kadar personel işe almayı düşünmüyordum ama B sınıfı olarak günümün dolmasını ve A sınıfı uzmanlığı sınavına girmek istiyorum ve İşyerimde çalışan olmadığı için İş güvenliği uzmanı atamamı yapamıyorum. Bu yüzden Yarı zamanlı bir personel almayı düşünüyorum.
Personel yarı zamanlı olduğunda benim uzmanlıkta fiili çalışma sürem tam gün sayılıyor mu acaba? benim uzmanlık fiili çalışma sürem de yarım gün mü sayılacak? yardımcı olursanız sevinirim.

Halil Gökalp38

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Mrb, bir KAMU kurumunda memurum.B sınıfı İSG sertifikam bulunmaktadır.Kuruma 2 yıl üst üste dilekçe vermeme rağmen ve de kamuda zorunluluk olmamasına sığınarak idare ihtiyaç bulunmamaktadır diye red etmekte olup yakın bir zamanda ise B sertifikalı bir başka personel ile halihazırda sözleşme imzalamış benim ile imzalamak yada İSG uzmanı olarak çalıştırmak istememekte bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim.tesekkurler

aragon34

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
merhaba, ben B sınıfı iş güvenliği uzmanıyım. Kendime ait bir ofisim var şu an yeni bir ofis ve tam zamanlı bir çalışan ihtiyacım yok. İşim düzene girene kadar personel işe almayı düşünmüyordum ama B sınıfı olarak günümün dolmasını ve A sınıfı uzmanlığı sınavına girmek istiyorum ve İşyerimde çalışan olmadığı için İş güvenliği uzmanı atamamı yapamıyorum. Bu yüzden Yarı zamanlı bir personel almayı düşünüyorum.
Personel yarı zamanlı olduğunda benim uzmanlıkta fiili çalışma sürem tam gün sayılıyor mu acaba? benim uzmanlık fiili çalışma sürem de yarım gün mü sayılacak? yardımcı olursanız sevinirim.
Usulsüzlük yaparak, fiili uzmanlık yapmadan, tek çalışana tam zamanlı atama yoluyla sınıf yükseltmek sizi naylon uzman yapar. Bu meslek, bu belge de bulunsun, bir gün lazım olur işi değil. B sınıfında çalışarak sürenizi doldurun, hak ederek A sınıfı olun.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.