Toolbox İş Başı İsg Konuşmaları ( Tool-box Talk )

damla şen

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhaba ben bir ara hazır beton tesisinde tam zamanlı olarak çalışıyordum. Sabah toolbox ları günlük olarak düzenliyorduk, toolbox almadan hiç kimse mesaiye başlamıyordu.

Örnek ermek gerekirse sabah mesai diyelim 08:00 de başlıyor, herkes sabah hazır bir şekilde 08:05 veya 08:10 da hazır beni beklerdi yaklaşık 2-3 dakikalık toolbox eğitimi verir günlük katılım formu hazırlar, imzalatırdım çalışanlara ardın işbaşı yaparlardı.

Ama bu iş şantiyelerde kolay yapılır, şuan da tam zamanlı bir fabrikada çalışıyorum, günlük toolbox verme şansım yok.

Merhaba, hazır beton tesisi için yaptığınız risk analizi var mı, varsa paylaşabilir misiniz? C sınıfıyım ve biraz acemilik var kendim baya hazırladım ama ek dökümanlar işime çok yarar

Mustafa KOÇER

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Yok mu uygulayan bir arkadaşımız ya da yorumu olan?
Biz de burda paylaşan arkadaşlardan aldığımız toolbox ı anlatıyoruz. Çalıştığım yerde çok sayıda atölye ve çalışma yapılıyor. Biz her hafta bir atölyeye eğitim veriyoruz. O atölyenin risk analizi, yaşanan iş kazaları ve ramak kalalar, toolbox lar gibi. Ben verimli olduğunu düşünüyorum. Çalışanların da katılımı sağlanırsa hem eğlenceli hem de verimli oluyor. Bazı sorunları, uygunsuzlukları onlar bizlere anlatıyor. Ayrıca bazı kısa bilgileri yemekhane duyuru panosuna asarak çalışanların yemek sırasında beklerken okumalarını sağlamaya çalışıyoruz.

necla akbasak

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
toolbox iş başı konuşmalarını açamıyorum yardımcı olur musunuz...teşekkürler

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.