Inşaat Şirketleri

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında muratbuduk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. muratbuduk

  muratbuduk TÜİSAG Üyesi



  herkese kolay gelsin mutlu ve sağlıklı günler. bir inşaat şirketinde farklı "ssk numarasına sahip" şantiyeler bulunuyorsa ve burada çalışan işçilerin toplam sayısı 50'nin üzerinde ise ( 1.şantiyede 15 , 2. şantiyede 20, 3. şantiyede 25) bu şirketi değerlendirirken kişi sayısını 50'nin üzeri olarak mı değerlendirecez yada ayrı ayrı 50 nin altında olarak mı değerlendirecez.


   
 2. Çiğdem Karaman

  Çiğdem Karaman TÜİSAG Üyesi

  Farklı SGK Sicil numarası farklı işyerleri olduğundan aynı durum için biz kendi işlerimiz için her şantiyeyi kendi sayılarına göre ayrı birer işyeri olarak değerlendiriyor, uygulamaları bu şekilde gerçekleştiriyoruz.

   
 3. muratbuduk

  muratbuduk TÜİSAG Üyesi

  Çiğdem hanım cevabınız için teşekkür ediyorum. Bu durumla ilgili yasada bir madde yada yönetmelik var mı ?

     

   
 4. Çiğdem Karaman

  Çiğdem Karaman TÜİSAG Üyesi

  Tehlike sınıfları tebliğine baktığınızda, ana iş koluna bakılır diyor. Buradan başta sanki şantiyeler hatta merkez ofis hep birlikte değerlendirilmeli gibi bir kanı anlaşılıyor ancak tehlike sınıfları listesinde NACE koduna göre sınıf bulma işlemi için SGK sicil no kullanmanız gerekiyor. İnşaat firmalarının merkez ofisi hariç tehlikeli ya da az tehlikeli sınıfa dahil olma gibi bi durumu olmasa da her sicil numarası ayrı işyeridir mantığıyla olaya bakıyoruz.

   
 5. muratbuduk

  muratbuduk TÜİSAG Üyesi

  Çiğdem hanım çok teşekkür ediyorum iyi çalışmalar.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş



Yandex.Metrica